انواع ژنراتور برق گازی خانگی به همراه مهم ترین مزایا

 نوع سوخت مصرفی در این نوع ژنراتورها به جای گازوئیل یا بنزین، گاز طبیعی می باشد. ژنراتور برق گازی خانگی نسبت به ژنراتورهایی که با سوخت فسیلی کار می کنند از کارایی بالاتری برخوردار بوده، همچنین مقرون به صرفه می باشند و آلودگی کمتری ایجاد کرده که برای محیط زیست مناسب هستند. اما باید به این نکته توجه کرد که ژنراتورهای گاز طبیعی در مقایسه با سایر ژنراتورها، انعطاف پذیر نبوده و نمی توان به عنوان بهترین انتخاب برای هر برنامه ای در نظر گرفت.

ژنراتور گاز طبیعی

ژنراتور گاز طبیعی

نحوه عملکرد ژنراتورهای گاز طبیعی

ژنراتور برق گازی خانگی از موتور احتراق داخلی خود برای وارد کردن مخلوطی از سوخت و هوا به محفظه احتراق خود استفاده می کند که به وسیله پیستون فشرده می شود پس از آن توسط شمع، سوخت روشن شده و پیستون را به طرف پایین هدایت می کند و میل لنگ را به چرخش در می آورد. سپس میل لنگ شروع به چرخاندن روتور ژنراتور در میدان الکترومغناطیسی می کند و به این صورت جریان الکتریکی تولید می شود. توان جریان الکتریسیته تولید شده به قدری است که برق مورد نیاز یک خانه را در زمان قطع برق و موارد ضروری تامین می نماید.

قیمت دیزل ژنراتور گازی

قیمت دیزل ژنراتور گازی

انواع ژنراتورهای گازی

  • آماده به کار: ژنراتور برق گازی خانگیبه عنوان بهترین گزینه به شمار می رود؛ چرا که اتصالات و لوله های تامین سوخت در زیر زمین و خارج از دسترس عوامل مخرب قرار می گیرد. همچنین احتمال قطعی گاز طبیعی به ندرت اتفاق می افتد و نیازی به ذخیره نامحدود سوخت و وجود مخازن نگهداری سوخت ندارد. این دستگاه ها در صورت بروز قطعی برق به صورت خودکار شروع به تولید برق می کنند.
  • ژنراتورهای برق اولیه: در مواقعی که ابزار محلی وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرند، این نوع از ژنراتور برق گازی خانگی، برای مصارف خانگی چندان رواج ندارند، چرا که خانه ها قادر به اتصال سریع به خط گاز طبیعی نیستند و بسیاری از آن ها اصلا خط گاز ندارند. به طور کلی بدون اتصال گاز طبیعی به خط تاسیسات، گاز طبیعی باید با کامیون تحویل داده شود.

مزایای ژنراتور برق گازی خانگی نسبت ژنراتورهای دیزلی

  • ذخیره سازی: زمان مناسب برای ذخیره سازی سوخت ژنراتورهای دیزل تنها برای 24 ماه کافی می باشد؛ پس ذخیره بیش از حد آن گران است. اما در ژنراتورهای گازی به دلیل استفاده از لوله کشی و عدم نیاز به ذخیره سازی مقرون به صرفه تر می باشد.
  • سهولت استفاده: در فصول سرد سال به خوبی کار می کند، ولی دیزل ژنراتورها در شرایط مرطوب معمولا در معرض خطر “انباشتگی رطوبت” قرار می گیرند که البته این مشکل در ژنراتور برق گازی خانگی وجود ندارد.

معایب ژنراتورهای گاز طبیعی

  • ایمنی: گاز طبیعی بسیار انفجاری می باشد و در صورت ترکیدن خطوط لوله، خطر آتش سوزی جدی رخ می دهد. در حالی که در بین سایر منابع سوخت ژنراتورهای گازوئیل دارای کمترین اشتعال هستند.
  • کارایی: با توجه به اینکه ژنراتورهای گازی از آلودگی بسیار کمتری برخوردار هستند، اما ژنراتورهای دیزلی نسبت به مقدار مشابه گاز طبیعی از کارایی بالاتری بهره مند می باشند.

معایب ژنراتورهای گاز طبیعی

معایب ژنراتورهای گاز طبیعی

سخن پایانی

اغلب ساکنین حومه شهرها با افزایش تغییرات آب و هوایی شدید، مانند طوفان، سیل و … دچار قطعی برق می شوند و این رویدادها باعث شده تا استفاده از ژنراتور برق گازی خانگی نسبتاً گسترش یابد. در این راستا شرکت و برند صنعتی هلدینگ تجارت رادوین با نام تجاری راد دیزل بعنوان یکی از بزرگترین وارد کنندگان، مشاوران، طراحان و تأمین کنندگان انواع ژنراتور برق ارائه خدمت به مشتریان را هدف و رسالت خود می داند. راد دیزل با اتکاء بر دانش و تخصص کارکنان خود همواره برکیفیت درانجام امور و احترام به خواسته های مشتریان، خود را متعهد به ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مشتریان خود جهت کسب رضایت آنان می داند.

شعار اصلی و هدف راد دیزل، تأمین تخصصی و پشتیبانی فنی در کوتاهترین زمان با مناسب ترین قیمت و تحویل محصول و کسب رضایت مشتریان می باشد. مجموعه ما در تلاش برای رسیدن به اهداف خود بوده که از جمله این اهداف شامل:

  • ارائه محصولات جدیدو روز دنیا
  • همکاری با شرکت های معتبر دنیا
  • کسب رضایت مشتریان با تأمین کردن بهترین محصولات
  • تربیت نیروی انسانی متخصص وکارآمد (ارتقاء مهارت آن ها)

 

محصولات مرتبط

ژنراتور گازسوز 2750 کاوا کاترپیلار

موتور برق دیزلی 16 کاوا کوپ

مقالات مرتبط

اطلاعات مهم و ضروری درباره فروش ژنراتور برق اضطراری خانگی

معرفی ژنراتور برق گازی+ اجزا و مزایا آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *