بررسی عملکرد دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور برای تولید انرژی الکتریکی با استفاده از موتور دیزلی و همراه با ژنراتور‌الکتریکی استفاده می شود. این دستگاه می تواند به عنوان منبع تغذیه اضطراری در مواقع قطع برق یا در مکان هایی که هیچ ارتباطی با شبکه برق وجود ندارد، استفاده شود.

انواع دیزل ژنراتور

انواع دیزل‌ژنراتور در اندازه ها، مدل ها و طرح های مختلف موجود هستند که توسط بسیاری از شرکت ها تولید می شوند. بنابراین قبل از خرید دیزل ژنراتور، باید به عملکردهای متفاوت آن توجه داشته باشید. می توان به این موارد، بشرح ذیل اشاره کرد:

صنعتی یا مسکونی:  

در نوع ژنراتورهای صنعتی، به طور معمول سایز دستگاه های بزرگ بوده و بدین ترتیب، قادر هستند تا میزان انرژی بیشتری را در طولانی مدت تامین نمایند. همانطور که از نام آن پیداست، معمولاً این نوع از دیزل‌ژنراتور، در صنایعی که تقاضای برق زیاد است، استفاده می شود. از سوی دیگر، ژنراتورهای مسکونی اندازه کوچکی دارند و تا محدوده خاصی برق را تامین می کنند. این نوع از دستگاه، جهت فروشگاه های کوچک و منازل ایده آل خواهند بود.

انواع مختلف دیزل ژنراتور

انواع مختلف دیزل‌ژنراتور

هوا خنک یا آب خنک:

ژنراتورهای هوا خنک برای ارائه عملکرد سرد کنندگی ژنراتور، به هوا متکی هستند و تنها از قطعات سیستم ورودی هوا استفاده می شود. انواع دیزل‌ژنراتور آب خنک، برای سرد کردن به آب وابسته هستند و برای دستیابی به این عملکرد، از یک سیستم جداگانه تشکیل شده اند. ژنراتورهای آب خنک نسبت به ژنراتورهای هوا خنک به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند.

توان خروجی:

 محدوده توان خروجی انواع دیزل ژنراتور بسیار گسترده است و می توان بر این اساس آنها را طبقه بندی کرد. دیزل ژنراتور 3 کیلوولت آمپر را می توان برای راه اندازی ابزارهای برقی یا وسایل برقی مانند AC، کامپیوتر، پنکه های سقفی متعدد و غیره استفاده کرد.

دیزل‌ژنراتور چگونه کار می کند؟

فرآیند در دیزل ژنراتور زمانی شروع می شود که یک موتور دیزلی (احتراقی) مقداری از انرژی شیمیایی موجود در سوخت را به انرژی مکانیکی دوار تبدیل می کند. سپس، موتور دوار توسط دینام AC برای تولید الکتریسیته استفاده می شود، در حالی که سیمی که در یک میدان مغناطیسی حرکت می نماید بارهای الکتریکی را القا می کند.

تامین برق مناسب با دیزل ژنراتور

تامین برق مناسب با دیزل ژنراتور

این نوع ژنراتور را می توان برای برق اولیه یا آماده به کار استفاده کرد. به عنوان مثال، یک دیزل ژنراتور ممکن است برای برق اولیه در یک منطقه دور با اتصال شبکه محدود، یا برای برق آماده به کار یا پشتیبان در هنگام خاموشی استفاده شود.

این ماشین ‌ها به صورت تک فاز هستند که می ‌توانند برای مصارف خانگی یا مشاغل کوچک مناسب باشند، یا به شکل سه فاز مورد استفاده قرار گیرند که مناسب مصارف صنعتی طولانی‌ مدت یا سنگین می باشند. انواع دیزل ژنراتور، نباید همزمان با برق اصلی مورد استفاده قرار گیرند، به همین دلیل است که برای جلوگیری از این اتفاق، اغلب به یک کلید انتقال مجهز می شوند.

کاربردهای دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها برای چندین نوع کاربری مناسب هستند:

  1. مناسب برای مصارف کشاورزی است.
  2. به عنوان پشتیبان باتری خورشیدی قابل استفاده است.
  3. برای استفاده در رویدادهای بزرگ، گزینه ای مناسب است.
  4. در مراکز خرید یا سوپرمارکت ها در صورت قطع برق شبکه، موثر هستند.
  5. صاحبان مشاغلی که برای استفاده در محل کار به ژنراتور قابل حمل نیاز دارند.
  6. افرادی که خارج از شبکه برق زندگی می کنند و به منبع برق قابل اعتماد نیاز دارند.
  7. به عنوان یک منبع تغذیه پیوسته در یک سایت ماینینگ از راه دور قابل استفاده است.
  8. مناسب مشاغل بزرگ، انبارها یا خدمات بهداشتی که به طور مداوم کار می کنند و در صورت قطعی برق نیاز به منبع برق اضطراری دارند.

اساساً، یک دیزل‌ژنراتور می تواند شما را قادر سازد که خانه، کسب و کار یا خدمات ضروری خود را در هنگام خاموشی راه اندازی کنید.

خرید انواع دیزل ژنراتور

خرید انواع دیزل‌ژنراتور

قیمت دیزل‌ژنراتور

ژنراتورهای دیزلی از این نظر کارآمدتر هستند که به میزان کمتری از سوخت نیاز دارند و برای تولید همان خروجی، نیازی به کار سختی مانند واحدهای بنزینی ندارند. بنابراین، در حالی که قیمت دیزل در هر لیتر بیشتر است، یک دیزل‌ژنراتور، سوخت کمتری مصرف می کند که می تواند به معنای هزینه کمتر در طول زمان باشد. از سویی دیگر، نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند. همین امر می تواند آنها را در میان انواع ژنراتور محبوب کند.

 

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور 50 کاوا لوول

دیزل ژنراتور 15 کاوا پرکینز انگلیس

مقالات مرتبط

توجه به نکات کلیدی خرید دیزل ژنراتور دست دوم

برای خرید انواع دیزل ژنراتور به چه نکاتی میبایست توجه کنیم؟

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *