نمونه ای از ژنراتور برق خانگی

بررسی قیمت ژنراتور برق

جهت تعیین و بررسی قیمت ژنراتور برق موارد بسیاری دخیل هستند. ژنراتور های برق دارای انواع متفاوتی می باشند که وابسته به نوع کاربری آن ها، ابعاد و میزان مقاومتی که دارند از قیمت های متنوعی نیز برخودار هستند.

ابتدا برای دریافت و بررسی قیمت ژنراتور برق ، می بایست به چالش ها و تغییر قیمت ها مداوم کالا های موجود در بازار توجه داشت.

همچنین بهتر است برای دریافت و تهیه این دستگاه های پر کاربرد صنعتی به کارخانه های تولید کننده کالا های صنعتی مراجعه شود.

البته با در نظر داشتن عوامل موثر در تغییر قیمت های این محصولات و نوسانات موجود، نمی توان قیمت تعیین شده و ثابتی را جهت خریداری آن ارائه داد.

نوسان بسیار زیاد قیمت ژنراتور برق

نوسان بسیار زیاد  قیمت ژنراتور برق

درباره دستگاه های ژنراتور برق

ژنراتور های برق از جمله دستگاه های تولید کننده انرژی کاربردی هستند. طراحی این دستگاه ها به گونه ای صورت گرفته است که در مواقع ضروری به راحتی برق یا نیرو الکتریسته تولید خواهند کرد.

این دستگاه ها برای کاربرد های متنوع در دسترس هستند و در مواقع نبود برق سراسری شهری یا در منطقه ای دور از دسترس مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت خریداری این دستگاه، وابسته به نوع کاربری و میزان انرژی مورد نیاز محاسباتی صورت می گیرد. انجام این محاسبات بسیار ضروری است، زیرا وابسته به نتیجه محاسبات فوق می توان کارآمد ترین و مناسب ترین ژنراتور را انتخاب کرده و به بررسی قیمت ژنراتور برق مورد نظر پرداخت.

نمایی از دیزل ژنراتور برق صنعتی

نمایی از دیزل ژنراتور برق صنعتی

بررسی عملکرد ژنراتور های الکتریکی

درباره این دستگاه می بایست به این نکته توجه کافی داشت که این ژنراتور های برق تولید کننده انرژی الکتریکی نیستند بلکه به عنوان مولد یا تولید کننده انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی کاربرد دارند. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با استفاده از انرژی مکانیکی به تولید بار الکتریکی در درون سیم پیچ های تعبیه شده بر مدار، برق را به عنوان خروجی و نتیجه این فراید عرضه خواهد کرد.

انرژی الکتریکی تولید شده توسط این مبدل می تواند به دو نوع سه فاز یا تک فاز تولید شود. البته میزان قدرت انرژی تولید شده باعث بروز تفاوت هایی در کاربری دستگاه خواهد شد.

در واقع انرژی الکتریکی تک فاز مناسب برای استفاده مصارف خانگی و دستگاه های کوچک بوده و در مقابل از انرژی سه فاز برای نیمه صنعتی و نیروگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین می توان گفت نوع انرژی الکتریکی تولید شده و میزان قدرت دستگاه های مذکور، عاملی برای تعیین قیمت ژنراتور برق هستند.

اجزا تشکیل دهنده الکترو موتور ها

الکتروموتور ها با توجه به  کاربری هایی که دارند از اجزا یکسانی تشکیل شده اند، نوع این قطعات نیز موثر در میزان قیمت ژنراتور برق می باشد. که در ادامه به برخی از اساسی ترین اجزا آن اشاره شده است.

  • سیستم خنک سازی
  • شارژ باطری
  • موتور
  • ژنراتور
  • پنل کنترل
  • سیستم سوخت
  • کنترل ولتاژ
  • پنل کنترل
  • چارچوب اصلی

انواع ژنراتور برق از جنبه سوخت مصرفی

همانوطور که اشاره شد، دستگاه های ژنراتور برق کارآمد ترین دستگاه های تولید کننده برق در زمینه مصارف صنعتی و خانگی هستند.

تولیدکنندگان این دستگاه ها وابسته به نیاز متقاضیان آن ها را در انوع مختلفی با ویژگی های متنوع تولید و عرضه خواهند کرد.

البته نکته قابل توجه این است که این دستگاه ها در نوع ساختاری که دارند دارای تنوع هستند. و به دو گروه ژنراتور های کانوپی دار و بدون کانوپی تقسیم بندی می شوند که دارای قیمت ژنراتور برق متفاوتی هستند.

ژنراتور ها در دو نوع اکسایتری و ذغالی تولید خواهند شد. البته میزان تقاضا و مصرف برای ژنراتور های زغالی بسیار بیشتر می باشد، زیرا این نوع از دستگاه های مبدل به برق نیاز وابسته به القا ولتاژ تحریک به تولید انرژی خواهد شد.

اما در مقابل دستگاه های ژنراتور ذغالی نیاز به تعویض مداوم ذغال ها خواهند داشت و بدون حضور ذغال ها آماده به مصرف نخواهند بود.

نمونه ای از ژنراتور برق کانوپی دار

نمونه ای از ژنراتور برق کانوپی دار

خلاصه مطالب

همانطور که شاره شد، عوامل بسیاری در تعیین قیمت ژنراتور برق موثر هستند. بنابراین توصیه می شود جهت خریداری و اطلاع از قیمت این دستگاه ها به کارشناسان فروش شرکت های معتبر تماس گرفته و با آگاهی از نوسانات قیمت به خریداری دستگاه بپردازید.

 

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور موتورسازان

دیزل ژنراتور دست دوم

مقالات مرتبط:

دیزل ژنراتور چیست؟

معرفی دیزل ژنراتور پرکینز

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *