راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

تعمیرات دیزل ژنراتور چگونه است و چه اقداماتی باید برای آن انجام داد؟

نحوه نصب و راه اندازی دیزل ژنراتورها

دیزل ژنراتور صنعتی قطعه و تجهیزات گران قیمتی است کی می توانید در صنایع مختلف از آن استفاده کنید. اگر به خوبی از آن مراقبت کنید، ژنراتور شما می تواند سال ها برای شما کار کند. با این حال، مانند همه انواع تجهیزات، آن ها می توانند با گذشت زمان شروع به فرسودگی کنند. در اینجا به برخی از رایج ترین مشکلات ژنراتور اشاره خواهد شد. تعمیرات دیزل ژنراتور و نگهداری منظم آن امنیت برق را تضمین می کند.

چه از دیزل ژنراتور شما برای تولید برق اولیه استفاده شود و چه برای تولید برق اضطراری پشتیبان، بسیار مهم است که دیزل ژنراتور شما بتواند کامل کار کند، به خصوص زمانی که به دلیل قطع برق در یک لحظه از حالت آماده به کار استفاده شود. اهمیت انجام تعمیر و نگهداری معمولی دیزل ژنراتور می تواند هزینه های غیرضروری را کاهش دهد و در زمان و هزینه برای تعویض قطعات پرهزینه یا جایگزینی کل ژنراتور در آینده صرفه جویی کند.

دیزل ژنراتور چگونه کار می کند؟

دیزل ژنراتور با تبدیل انرژی شیمیایی موجود در سوخت دیزل به انرژی مکانیکی با استفاده از موتور دیزل کار می کند. همان طور که موتور کار می کند، انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت دیزل به انرژی مکانیکی، به شکل یک محور چرخان تبدیل می شود. همان طور که موتور می چرخد، روتور اصلی دینام نیز می چرخد ​​زیرا نیرو از طریق کوپلینگ مکانیکی منتقل می شود و انرژی الکتریکی را به شکل ولتاژ در پایانه های دینام ایجاد می کند. این انرژی توسط میدان مغناطیسی از روتور اصلی تولید می‌شود که جریانی را در استاتور اصلی القا می‌ کند، زیرا شار مغناطیسی مرتبط با سیم ‌پیچ‌ های آن، میدان مغناطیسی سیم‌ پیچ ‌های استاتور را تشریح می‌ کند.

بخش های داخلی استارت دیزل ژنراتور

قطعات و اجزا یک دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور از چند جزء مهم تشکیل شده است که عبارتند از:

  • صفحه کنترل
  • سیستم سوخت
  • موتور دیزل
  • تنظیم کننده ولتاژ
  • سیستم روغن کاری
  • شارژر باتری
  • سیستم خنک کننده اگزوز
  • آلترناتور

موتور دیزلی با موتوری که در داخل ماشین، کامیون یا هر وسیله نقلیه بزرگ دیگری پیدا می‌ کنید تفاوتی ندارد. این جز منبع اصلی انرژی مکانیکی است. این قطعه وظیفه تولید توان خروجی را بر عهده دارد. دینام از بسیاری از اجزای پیچیده تشکیل شده است و یکی از این اجزای حیاتی روتور است. سیستم منبع تغذیه لوله ای دارد که به طور مستقیم وصل می شود.

این کار به شروع کل عملیات کمک می کند. تنظیم کننده دیزل ژنراتور احتمالاً پیچیده ترین جزء است و تعمیرات دیزل ژنراتور برای این قطعه سخت است. تنظیم کننده ولتاژ به تنظیم ولتاژ خروجی کمک می کند. بدون این قطعه، ولتاژ و آمپر جریان متناوب با توجه به سرعتی که موتور دیزل شما در حال کار است متفاوت می شود. سیستم خنک کننده از داغ شدن بیش از حد موتور جلوگیری می کند. گرمای اضافی که توسط موتور تولید می شود با آزاد کردن مایع خنک کننده از بین می رود.

نحوه نصب و راه اندازی دیزل ژنراتورها

نحوه تعمیر انواع قطعات ژنراتور

قطعاتی که اشاره شد ممکن است در طول زمان دچار مشکلاتی شوند. این مشکلات می توانند با صرف هزینه ای کم از  تعمیرات دیزل ژنراتور برخوردار شوند.

مشکل در سیستم خنک کننده

یکی از مشکلاتی که می تواند باعث مشکلات ژنراتور شود، کم بودن مایع خنک کننده ژنراتور است. اگر متوجه شدید که مکررا باید مایع خنک کننده اضافه کنید، باید ژنراتور را از نظر نشتی و تعمیر و تعویض قطعات ژنراتور بررسی کنید.

اتمام سوخت

یکی از رایج‌ترین دلایلی که ژنراتور روشن نمی ‌شود، زمانی است که سوخت آن تمام شده است. اگر متوجه شدید بیش از حد معمول سوخت  مصرف می‌ کنید، ممکن است نشت داشته باشید و باید فوراً آن را تعمیر ژنراتور کنید.

خرابی ژنراتور

اگر سوخت زیادی دارید اما ژنراتور شما هنوز روشن نمی شود، ممکن است به دلیل مشکلات متعددی باشد. ممکن است هوا در سیستم سوخت، نشتی در خط یا مشکل در سوپاپ ‌ها وجود داشته باشد.

تعمیرات دیزل ژنراتور در راد دیزل

با توجه به کارکرد هر دستگاه صنعتی، ممکن است در طول زمان یا نبود نگهداری و سرویس کردن درست در قطعات آن مشکلاتی به وجود بیاید. در صورت چک کردن به موقع و تشخیص قطعه خراب می توانید از خراب شدن کل دستگاه جلوگیری کنید. اگر دیزل ژنراتور شما دچار مشکلاتی شده است، می توانید با صرف هزینه ای مناسب از خدمات تعمیرات دیزل ژنراتور راد دیزل استفاده کنید.

 

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور سدک SDEC

دیزل ژنراتور جن پاور

مقالات مرتبط:

بررسی مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو و کاربردها و انواع آن

۶ نکته برای جلوگیری از خرابی قطعات ژنراتور دویتس

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس