خرید موتور برق دیزلی

برای خرید موتور برق دیزلی چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

موتور برق دیزلی یکی از پرکاربردترین موتورهای موجود در صنعت است که با عنوان موتور برق گازوئیلی نیز شهرت دارد. همانطور که از نامش مشخص است، این نوع موتورها به منظور تولید برق از سوخت گازوئیل استفاده می کنند. موتور برق دیزلی شبیه به دیزل ژنراتور است؛ با این تفاوت که در ابعاد کوچک تر ساخته و عرضه می شود. به طور کلی، جهت خرید موتور برق دیزلی حتماً از برندهای معتبری ازقبیل شرکت راد دیزل اقدام کنید. این موتورها از نظر سوخت و ساختار درونی با انواع موتورهای دیگر تفاوت دارند.

موتور برق دیزلی

موتور برق دیزلی

عملکرد موتور برق‌دیزلی به چه صورت است؟

در تقسیم بندی ها، موتور برق دیزلی در دسته موتورهای احتراقی قرار می گیرد. به عبارت دیگر، این نوع موتورها، توان مورد نظر را به کمک یک سیلندر پیستونی و احتراق متناوب تولید می کنند. لازم به ذکر است که توان تولیدی موتور برق دیزلی بر حسب اسب بخار بیان می شود.

تفاوت اصلی موتور برق دیزلی با موتورهای بنزینی در سیستم احتراق و سوخت رسانی است. موتورهای بنزینی بر پایه اشتعال جرقه ای عمل می کنند در حالی که توان در موتور برق دیزلی بر اساس احتراق تولید می شود. به همین دلیل است که در هنگام خرید موتور برق دیزلی حتماً باید با ساختار درونی و عملکرد آن آشنایی داشته باشید.

در مجموع، دو تفاوت اصلی در مکانیزم عملکرد موتورهای برق دیزلی و بنزینی وجود دارد:

  • سیستم جرقه زنی: در ساختار موتورهای برق دیزلی دیگر از شمع به منظور جرقه زنی استفاده نمی شود بلکه احتراق توسط خاصیت خود انفجاری گازوئیل به وجود می آید.
  • سیستم سوخت رسانی: این سیستم وظیفه پودر کردن سوخت و تنظیم میزان آن را بر عهده دارد.

موتور برق دیزلی چه مزایایی دارد؟

برخی از مهم ترین مزایای موتورهای برق دیزلی عبارتند از:

  • راندمان بالا: موتورهای برق دیزلی به دلیل بالا بودن راندمان حرارتی مقرون به صرفه تر از موتورهای بنزینی هستند.
  • آلایندگی کمتر: در اثر احتراق گازوئیل، آلاینده هایی از قبیل مونوکسید کربن به میزان کمتری تولید می شوند.
  • مصرف پایین سوخت: این موتورها از سوخت گازوئیل استفاده می کنند که هم از نظر قیمت و هم از نظر میزان مصرف به صرفه تر است. به عبارت دیگر، کم مصرف بودن از مهم ترین دلایل افزایش استقبال از خرید موتور برق دیزلی در صنعت است.
  • دوام و استحکام بالا: بدنه موتور برق دیزلی از آلیاژ چدن ساخته می شود که دارای استحکام بسیار بالایی است. به همین دلیل، موتورهای برق دیزلی در صورت نگهداری درست از طول عمر بالایی برخوردار هستند.

از دیگر مزایای این موتورها می توان به استهلاک پایین، تنوع مدل ها از نظر توان تولیدی، تعمیر و نگهداری اشاره کرد.

مزایای موتور برق دیزلی

مزایای موتور برق دیزلی

کاربرد موتوربرق دیزلی

کاربرد موتور برق دیزلی به مدل و توان خروجی آن بستگی دارد. از بهترین موتور برق دیزلی در تامین برق کارگاه ها، مراکز داده و سرورهای ارتباطی استفاده می شود. خرید موتور برق دیزلی برای تامین برق اضطراری بسیار اهمیت دارد به طوری که نبود آن می تواند باعث توقف یک کسب و کار شود.

به طور کلی، از موتور برق دیزلی در مکان هایی که قطع برق با پیامدهای جبران ناپذیری همراه است، استفاده می شود. علاوه بر این، از این موتورها می توان در مراکز مسکونی، باغ ها و مکان هایی که سیم کشی برق مناسبی ندارند، استفاده کرد. با توجه به امن بودن گازوئیل نسبت به بنزین و گاز، استفاده از این موتورها در مکان های حساس به اشتعال نیز توصیه می شود.

قیمت و خرید موتور برق دیزلی

فاکتورهای بسیار زیادی در تعیین قیمت موتور برق دیزلی تاثیرگذار هستند، ازجمله شرکت تولید کننده و توان خروجی. موتورهای برق دیزلی برندهای مختلف از نظر دوام، استحکام و درصد ایمنی با یکدیگر تفاوت دارند. این تفاوت بر قیمت نهایی موتور اثر می گذارد.

قیمت موتور برق دیزلی

قیمت موتور برق دیزلی

سخن پایانی

راد دیزل از معتبرترین شرکت های واردکننده و تامین کننده جهت خرید موتور برق دیزلی است. موتورهای برق دیزلی از سوخت گازوئیل استفاده می کنند. به همین دلیل، از نظر امنیت و راندمان بهتر از موتورهای برق گازی و بنزینی هستند. این موتورها به منظور تامین برق اضطراری برای کسب و کارهای حساس یا مراکز مسکونی که سیم کشی مناسب ندارند، بکار می روند. موتورهای برق دیزلی در صورت تعمیر و نگهداری درست از طول عمر قابل قبولی برخوردار هستند.

 

محصولات مرتبط

موتور برق کاما ۳ کیلووات

موتور برق لانسین 2 کیلووات مدل LC 2500 AS

مقالات مرتبط

سیر تا پیاز موتور برق صنعتی

بهترین قیمت موتور برق بنزینی در بازار

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *