دیزل ژنراتور دست دوم 100 کاوا پرکینز

قیمت دیزل ژنراتور 1000kva

دیزل ژنراتور یا ژنراتور گازوئیلی، ترکیبی از ژنراتور الکتریکی با موتور دیزل و ابزاری برای تولید برق است. این ماشین، یک ابزار کاربردی با سوخت گازوئیل می باشد. در دیزل ژنراتورها، انرژی سوخت از طریق فرآیند احتراق به انرژی مکانیکی تبدیل شده و این انرژی موجب چرخش میل لنگ و تولید برق می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با مشخصات و انواع دیزل ژنراتورها آشنا کنیم. اگر قصد خرید ديزل ژنراتور یا سایر تجهیزات دیزلی را دارید، در ابتدا اطلاعاتی درباره مشخصات و محدوده قیمت آن به دست آورید. فاکتورهای مختلفی از جمله برند، کشور تولید کننده و کیفیت و ظرفیت، سال ساخت، نوسانات نرخ ارز و غیره بر قیمت دیزل ژنراتور 1000kva اثر می گذارند.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان برای خرید بهترین محصول با کیفیت و متناسب با نیازتان، با  همکاران ما در گروه صنعتی راد دیزل تماس بگیرید.

آشنایی با انواع ديزل ژنراتور و اجزای آن

از دیزل ژنراتورها برای جلوگیری از ایجاد اختلال در کار دستگاه های برقی در زمان قطعی برق استفاده می شود. میزان توان دیزل ژنراتور، تعیین کننده کاربرد آن می باشد. به عنوان مثال از دیزل ژنراتورهای 5 تا 50 کیلو ولت آمپر (کاوا) در مصارف خانگی از جمله تامین برق آسانسور یا تامین روشنایی در زمان قطعی برق استفاده می‌شود. این نوع ژنراتور با نام دیزل ژنراتور کوچک یا خانگی شناخته می شود. دیزل ژنراتورهای 300 الی 700 کاوا با نام دیزل ژنراتور با توان متوسط و دائم کار شناخته می شوند و برای تامین برق بیمارستان‌ها، فرودگاه، هتل‌ها، مجتمع‌های تجاری و غیره استفاده می شوند.

دیزل ژنراتور 1000kva جزو ژنراتورهای مورد استفاده برای تامین برق صنایع نیمه سنگین و سنگین محسوب می شود. توان اسمی ژنراتورهای دیزلی بین 750 تا 2500 کیلو ولت آمپر  است. از این ژنراتورها برای تامین برق کارخانجات تولیدی، معادن، صنایع فلزی، نفت، گاز، پتروشیمی و غیره استفاده می شود. به طور خلاصه، اجزای دیزل ژنراتور عبارتند از: موتور ژنراتور، دینام، سیستم سوخت رسانی، رگولاتور ولتاژ، سیستم خنک کننده و اگزوز، سیستم روانکاری، شارژر باتری، کنترل پنل و پانل اصلی.

به دلیل سادگی فرآیند کار و نحوه حرکت قطعات دیزل ژنراتور، فرسودگی و هزینه تعمیر و نگهداری این سیستم کمتر است.

برخی از دلایل محبوبیت این دستگاه عبارتند از: ساده بودن تامین سوخت، ارزان بودن قیمت گازوئیل و سهولت ذخیره سازی آن و شرایط عملکرد دیزل ژنراتورها. زیاد بودن تعداد تامین کنندگان و سهولت دسترسی به قطعات یدکی و سادگی حمل و نقل و راه اندازی این دستگاه بر محبوبیت آن افزوده است.

فضای داخلی استارت دیزل ژنراتور

عوامل موثر بر قیمت دیزل ژنراتور  1000kva

دیزل ژنراتورها، یکی از انواع مولدهای برقی هستند که با ابداع آنها تحول شگرفی در دنیای امروز به وجود آمده است. از این دستگاه، برای تامین برق در مناطق مختلف استفاده می شود. دیزل ژنراتورها دارای انواع و توان های مختلفی هستند.

کشور سازنده دیزل موتور و برند دستگاه جزو مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت و کیفیت عملکرد دستگاه هستند. برندهای مهم و مطرح موتور دیزل که در بازار ایران وجود دارد، عبارتست از پرکینز،  کاترپیلار و غیره. یکی از مهم ترین اجزای این تجهیزات که بر قیمت آن تاثیر می گذارد، موتور و ژنراتور آن است. نوع موتور و ژنراتور بیشترین تاثیر را بر قیمت دیزل ژنراتور  1000kva دارند.

نکات مهمی که باید در زمان انتخاب ديزل ژنراتور مد نظر قرار دهیم

برای انتخاب دیزل ژنراتور باید به فاکتورهای مختلفی مانند میزان بار الکتریکی مصرفی و نوع بهره برداری (مصرف اضطراری یا حالت کار دائمی) توجه شود. دلیل محاسبه بار الکتریکی، انتخاب ژنراتور متناسب با کاربرد و دارای ظرفیت مناسب است. اگر ظرفیت ژنراتور کمتر از مقدار محاسبه شده باشد، پاسخگوی تامین برق مصرفی نیست و در صورت انتخاب ظرفیت بیشتر، هزینه اضافی به سرمایه گذار تحمیل می شود.

برای تامین ظرفیت برق بالا در صنایع متوسط و یا کاربردهای صنعتی و نیمه صنعتی از دیزل ژنراتور 1000kva استفاده می شود. مثلاً دیزل ژنراتور پرکینز 1000، با توان اضطراری 1000 کاوا، برق مورد نیاز شما را حداکثر برای دو ساعت تامین می کند. یک نکته مهم دیگر، احتمال توسعه واحد صنعتی در آینده است که موجب افزایش مصرف برق در حالت اضطراری می شود. افزودن یک دیزل ژنراتور جدید هزینه بیشتری نسبت به تهیه یک دیزل ژنراتور بزرگتر دارد.

برندهای معروف دیزل ژنراتور موجود در بازار شامل برندهای پرکینز، کاترپیلار و غیره هستند که با کیلو ولت آمپرهای مختلف عرضه می شوند. باید در زمان خرید دیزل ژنراتور، با بررسی دقیق کاتالوگ مدل مناسب انتخاب شود.

مواردی از قبیل ابعاد دیزل ژنراتور 1000kva و برند وکیفیت آن نیز اهمیت دارند. مثلا در زمان خرید برند پرکینز باید به فاکتورهای موثر در عملکرد از جمله مشخصات موتور پرکینز 1000 و سایر فاکتورها مهم توجه شود. ژنراتورهای پرکینز دارای موتورهای با کیفیت و مقاوم در برابر شرایط سخت جوی هستند. در یک مثال دیگر، ژنراتور کاترپیلار kva1000 نیز یکی از پیشرفته ترین دیزل ها با حداقل حجم و کمترین مقدار مصرف سوخت و در عین حال، بالاترین  قدرت است. بنابراین باید در زمان خرید به استاندارد بودن، توان، مقاومت، میزان نویز و آلودگی، میزان مصرف سوخت و نوع و کیفیت موتور و سایر اجزا توجه شود.

میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور 1000kva

مصرف سوخت موتور دیزلی، بر اساس میزان سوخت مصرفی در موتور برای ساعت کاری و تعداد دور مشخص تعیین می شود.

فاکتورهای مختلفی بر میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور تاثیر می گذارند. مهمترین پارامترهای موثر در این زمینه عبارتند از اندازه دیزل ژنراتور و میزان بار آن. به طور متوسط میزان مصرف دیزل ژنراتور ها، در حدود ١٩٠ تا ٢٢٠ گرم گازوئیل در هر ساعت و به ازای هر کیلووات مصرفی می باشد. این میزان بر اساس پارامترهای مختلف از قبیل رطوبت نسبی محیط، ارتفاع از سطح دریا، کیفیت گازوئیل مصرفی، درجه حرارت محیط، قدیمی یا جدید بودن دستگاه و غیره تعیین می شود.

نکات مهم مربوط به افزیش طول عمر دیزل ژنراتور و بهترین شرایط نگهداری آن

یکی از مهم ترین مواردی که باید برای افزایش طول عمر ژنراتور به آن توجه کرد، نصب صحیح سیستم است. این کار موجب افزایش راندمان و کاهش مصرف سوخت می شود. به یاد داشته باشید که نصب ژنراتور توسط افراد متخصص و آگاه، موجب جلوگیری از بروز مشکلات بعدی می شود.

در صورت سهل انگاری در نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور 1000kva، مشکلاتی از قبیل برق گرفتگی یا سوختن ژنراتور و یا آتش سوزی دور از ذهن نخواهد بود. برای فراهم کردن بهترین شرایط نگهداری باید به مواردی از قبیل دمای محیط، ارتفاع و نحوه نصب، شرایط آب و هوایی محل نصب و غیره توجه شود. مواردی از قبیل کنترل لرزش و صدا، کنترل تغییرات مصرف سوخت، تعمیر و نگهداری به موقع، تعویض روغن و فیلترها و غیره باعث افزایش طول عمر دستگاه می شوند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره در این زمینه، با مشاوران با تجربه گروه صنعتی راد دیزل مشورت کنید. همکاران مجرب و با سابقه ما آماده خدمت رسانی به شما در اسرع وقت هستند.

دیزل ژنراتور 1000 کاوا پرکینز

دیزل ژنراتور 1000 کاوا پرکینز

خرید بهترین دیزل ژنراتور

شما می توانید برای خرید بهترین دیزل ژنراتور 1000kva با بهترین کیفیت و دریافت مشاوره با  همکاران ما در گروه صنعتی راد دیزل تماس حاصل نمایید. هدف همکاران ما در این شرکت، تأمین تخصصی تجهیزات و ارائه پشتیبانی فنی در کوتاه ترین زمان با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت می باشد.

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور ۱۰۰ کاوا پرکینز

دیزل ژنراتور ۵۰۰ کاوا کامینز پاور

مقالات مرتبط:

لوازم مصرفی دیزل ژنراتور را از کجا خریداری کنیم؟

بررسی مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو و کاربردها و انواع آن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *