دیزل ژنراتور در عراق

دیزل ژنراتور یا همان موتور‌برق یکی از پر کاربردترین محصولات موجود در بازار می باشد. این محصول به عنوان تولید کننده برق اختراع و تولید شده است، به همین علت است که دارای طرفداران و متقاضیان بسیاری در کشور عراق و سراسر دنیا می باشد. در واقع ساختار تشکیل دهنده دیزل ژنراتور به گونه ای است که موتور دیزل تعبیه شده در آن به عنوان محرک تعبیه شده است. در مقابل ژنراتور یا آلترناتور به عنوان مبدل و تبدیل کننده انرژی مکانیکی به الکتریکی قرار می گیرد. به دلیل آنکه سوخت مورد استفاده این دستگاه گازوئیل، بنزین یا گاز می باشد، در مناطق محروم یا خارج از شهر برای تامین برق مزارع یا اماکن مسکونی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد دیزل ژنراتور

موتور‌برق ها یا دیزل ژنراتور ها با توجه به هدف مصرف آن ها و میزان قدرت موتور مورد استفاده گوناگونی قرار می گیرند. با توجه به آنکه دیزل ژنراتور ها از جهت فنی از طیف گسترده ای برخوردار هستند، هر دستگاه کاربرد مختص به خود را خواهد داشت و به جهت افزایش بازدهی سیستم استفاده خواهد شد. از اصلی ترین کاربرد های این محصول در تامین نیرو برق مناطق محروم یا تولید برق در مزارع و سایر این موارد می باشد.

شناسه ای درباره ساختار دیزل ژنراتور

همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، دیزل ژنراتور دارای کاربرد و متقاضیان فراوانی می باشد. به جهت تکمیل اطلاعات فوق، در ادامه مطالب به معرفی و بررسی اجزا تشکیل دهنده دیزل ژنراتور ها خواهیم پرداخت.

  • موتور

اصلی ترین جزء تشکیل دهنده ساختار این محصول موتور آن می باشد که وظیفه به حرکت در آوردن آلترناتور را بر عهده دارد.

  • آلترناتور

این قطعه با نام ژنراتور بیشتر شناخته شده است. ژنراتور با جابجایی و حرکات مداوم خود انرژی مکانیکی را به برق تبدیل خواهد کرد.

  • شاسی و کوپله

کوپله و شاسی اتصال موتور به ژنراتور را بر قرار خواهند کرد. همچنین قرار گرفتن شاسی موجب استقرار کل اجزا تشکیل دهنده دیزل ژنراتور می باشد.

  • لوازم جانبی

از سایر اجزا تشکیل دهنده موتور‌برق ها، لوازم جانبی آن ها هستند. از اجزا این لوازم جانبی می توان به باتری، کابل های اتصال، متعلقات اگزوز، دسته موتور و غیره اشاره کرد.

  • سیم کشی و تابلو کنترل

این بخش از اساسی ترین اجزا تشکیل دهنده موتور‌برق یا دیزل ژنراتور می باشد. این بخش دربردارنده قسمت های فرمان و قدرت دستگاه است. در واقع عملکرد های متفاوتی همچون کنترل و محافظت از موتور، استارت اتومات، سنکرون و چنچ اور را پوشش می دهد.

همچنین می بایست در نظر داشت که در ساختار این نوع از مبدل ها گزینه های قابل ارتقا نیز وجود دارد. در واقع این محصولات دارای کانوپی سایلنت جهت کاهش صدا و انواع شاسی های کشنده هستند.

نمونه ای از دیزل ژنراتور مبدل برق

نمونه ای از دیزل ژنراتور مبدل برق

دیزل ژنراتور در عراق

از گذشته تا به الان کشور عراق در برخی از قسمت ها به خصوص در شهر های واقع شده در جنوب و مرکز خود با مشکل عدم دسترسی به برق یا قطعی پی در پی آن در این مناطق رو به رو است.

علت اصلی بروز چنین مشکلاتی در عراق، عدم وجود زیرساخت های مناسب مرتبط با نیروگاه های برق می باشد. همچنین عدم بازسازی و احیا آسیب های وارد شده به نیروگاه ها موجب بروز شرایط نامناسب شده است. به گونه ای در برخی از نقاط شهری قطعی برق تا به 12 ساعت در شبانه روز نیز می رسد.

بنابراین همین دلایل دیزل ژنراتور را در عراق بسیار مناسب و با ارزش کرده است. وجود انواع ژنراتور های برق در کشور ایران می تواند ایجاد کننده فرصت های مناسبی برای تجارت با کشور عراق باشد.

همانطور که مشهود است، ژنراتور های بسیار با کیفیتی همچون کاترپیلار، ولوو پنتا، بنز، کامینز و هوندا در ایران وجود دارند که می توان آن ها را به صورت نو و کارکرده به کشور عراق صادر کرد. در واقع به این ترتیب می توان کمبود نیرو برق در عراق را نیز جبران کرد.

البته صادرات دیزل ژنراتور ها به کشور عراق نیازمند به خط مختص به خود می باشد، چرا که ایجاد چنان صادراتی به صورت دائم می تواند باعث کسب و افزایش سود اقتصادی و کاهش نیاز کشور عراق شود.

 

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور سدک

ژنراتور ۸ کیلووات لینز ایتالیا

مقالات مرتبط

موتور برق گازسوز ارزان و مزایای بیشمار آن

معرفی ژنراتور برق گازی+ اجزا و مزایا آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *