راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

عوامل تاثیرگذار در قیمت موتور برق بنزینی

موتورهای برق انواع مختلفی دارند. یکی از آن ها موتور برق بنزینی است. انتخاب این موتور بسیار به صرفه تر از سایر مدل های آن است. چون سوخت مصرفی آن در دسترس تر از سایر سوخت ها است. عوامل زیادی بر قیمت موتور برق بنزینی تاثیر دارد. اولین موردی که باید هنگام انتخاب این دستگاه دقت کنید، موتوری است که بتواند در نبود برق نیز به خوبی کار کند.

همچنین میزان توان که یک موتور می تواند آن را تحمل کند نیز، تاثیر گذار است. سبک بودن و حمل کردن آسان از دیگر مواردی است که روی قیمت موتورهای برق اثر می گذارد. اما مهم این است که شما بر اساس نوع فعالیت خود آن ها را انتخاب کنید. مثلاً فردی که جوشکاری انجام می دهد و نیاز به موتور برق دارد، باید موتور برقی را استفاده کند که سبک و قابل حمل باشد. همچنین توان متوسط برای آن ها بهتر است. در ادامه سعی بر این است که با موتور برق بنزینی آشنا شوید و سپس عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن را نیز بررسی نماییم.

سبک و حمل آسان موتور برق بنزینی

سبک و حمل آسان موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی چه کاری انجام می دهد؟

موتورهای برق بنزینی به دلیل سوخت در دسترسی که دارند، طرفداران خاص خود را دارند. از آن ها می توان در مصارف خانگی تا کارخانه های بزرگ استفاده کرد. آن ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن ها برای یک فعالیتی ساخته شده اند. یکی از آن ها موتورهای برق کم صدا هستند. کم صدا بودن نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که روی قیمت موتور برق بنزینی تاثیر می گذارد. طبیعتاً حذف آلودگی های صوتی برای یک کارخانه بزرگ که حجم زیادی از صدا تولید می شود، فاکتور مهمی است. معمولاً آن ها صداهای 65 الی 75 دسی بل را دارند. بعضی از دستگاه ها نیز این قابلیت را دارند که صدای کمتری را تولید کنند.

قیمت موتور برق بنزینی

قیمت موتور برق بنزینی

کم کردن صدای موتور برق بنزینی

موتورهای برق به صورت خودکار صدای کمی را تولید می کنند. اما هر چه یک موتور توان زیادی داشته باشد، صدای آن نیز بیشتر خواهد بود. اما راهکارهایي برای کم کردن صدا وجود دارد که در زیر آن ها را بررسی می کنیم.

  • موتور برق بنزینی را در فاصله مناسب و بهتر قرار دهید: شما می توانید موتورهای برق را به راحتی جا به جا کنید. پس می توانید آن ها را در مکانی قرار دهید تا دور از محل کار کارگران و افراد دیگر باشد. درست کردن یک اتاقک مخصوص برای نگهداری و حفظ از موتورهای برق بنزینی گزینه مناسبی است که می توانید به آن ها فکر کنید. همچنین با استفاده از کابل برای روشن و خاموش کردن آن کار خود را راحت‌تر کنید. شاید قیمت موتور برق بنزینی که خریداری کرده اید، کمتر باشد، اما درست کردن یک اتاق جداگانه، هزینه های خاص خودش را دارد.
  • موتور برق بنزینی را در سطح صاف قرار دهید: بعد از گذاشتن موتور برق در یک جای مناسب، حال باید سطحی که آن را قرار می دهید، درست باشد. سطح هایی با جنس ایزوگام و آهن لرزش و صدای موتورها را چندین برابر می کنند. بهتر است سطحی که خاک یا پلاستیک باشد را برای قرار دادن آن ها انتخاب کنید. اگر نتوانستید چنین جایی را تهیه کنید، از تشک های عایق صدا کمک بگیرید.

 سوخت در دسترس موتور برق بنزینی

 سوخت در دسترس موتور برق بنزینی

 نحوه عملکرد موتور‌برق‌ بنزینی

موتورهای برق بنزینی به موتورهای احتراق داخلی یا درون سوز معروف هستند. زمانی که پیستون به سمت پایین حرکت می کند، مخلوطی از اکسیژن و سوخت در داخل این محفظه جمع می شوند. سپس برای اشتعال آن یک جرقه آن را روشن می کند. اما موتور به این سادگی شروع به کار نمی کند. دما و فشاری که در این محفظه به وجود می آید، گرما تولید می کند و پیستون ها را به حرکت در می آورد که نتیجه آن به کار افتادن موتور است.

به طور کلی بخواهیم عوامل موثر بر قیمت موتور برق بنزینی را بررسی کنیم باید به نحوه عملکرد، سبک وزن بودن، نوع و توان موتور توجه کنيم تا بتوانیم هزینه کلی آن را به دست بیاوریم. همچنین سوخت در دسترس بودن آن که بنزین است، در کاهش هزینه های این موتور تاثیرگذار است. اما مدل های دیگر موتور برق که با سوخت های دیگر کار می کنند، ممکن است هزینه های بیشتری را تحمیل کنند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس