راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

قطعات هندل موتور برق به همراه نحوه خرید این قطعات

راهنمای خرید قطعات هندل موتور برق

موتور برق که مولد الکتریکی نیز نام دارد، دستگاهی است که برای تامین برق مصارف گوناگون انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده که این عمل با انواعی از سوخت ها انجام پذیر است. این دستگاه برای روشن و خاموش شدن به سیستمی احتیاج دارد که در این مقاله با یک نوع آن که هندل نام دارد آشنا خواهیم شد. از طرفی در مورد قطعات هندل موتور برق اطلاعات مفیدی را در این مقاله ارائه خواهیم داد.

معرفی کامل قطعات هندل موتورهای برق

این دستگاه نیز مانند تمامی دستگاه های دیگر برای خاموش روشن شدن به سیستمی احتیاج دارد، که دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این سیستم ها به وسیله نیروی انسانی و با کمک دست انجام پذیر است که هندل نام دارد، این سیستم به وسیله طناب یا تسمه انجام می شود و هنگامی که طناب موتور برق کشیده شود سوخت وارد دستگاه شده و با یک جرقه موتور شروع به کار می کند.

لوازم و قطعات یدکی موتور برق
لوازم و قطعات یدکی موتور برق

ویژگی های طناب هندل موتور برق

یکی از اساسی ترین و اصلی ترین قطعات هندل موتور برق، طناب آن است که از یک سو به دسته هندل و از سوی دیگر به قطعه پلاستیکی درون هندل متصل است. تعویض این طناب بسیار ساده و آسان است و فقط باید قاب فلزی هندل را جدا کرده و طناب را به قاب پلاستیکی درون هندل و سوی دیگر طناب را به دسته هندل گره بزنید.

طریقه نصب فنر هندل‌موتور برق

یکی دیگر از اجزای مهم هندل، فنر آن است که قابلیت ارتجاعی دارد و فلزی مسطح است که باید به شکل مارپیچ درون محفظه خود قرار گیرد. همچنین فنر این امکان را به هندل می دهد که دسته آن کشیده شده و موتور دستگاه شروع به کار کند. این مورد از قطعات هندل موتور برق است که در وسط صفحه هندل قرار دارد و با یک پیچ در آنجا ثابت خواهد شد.

برای افزایش طول عمر قطعات هندل موتورهای برق خود به نکات زیر توجه کنید:

  • دسته هندل خود را در سمتی درست کشیده تا هندل از بارگیر جدا نشود.
  • زمانی که به کمپرس رسید دسته هندل خود را بکشید تا فشار کمی به فنر هندل و طناب هندل بیاید.
  • از طناب مخصوص هندل که سایز ۵ است استفاده کنید.
  • هندل را به وسیله فولی خودش بر روی موتور برق نصب کنید.
خرید و فروش هندل موتور برق
خرید و فروش هندل موتور برق

مشخصات کامل قطعات هندل موتور‌برق بنزینی

یکی از پر استفاده ترین موتور ها، موتور برق بنزینی است؛ زیرا سوخت آن به راحتی تهیه می شود و بازدهی خوبی نیز در درازمدت دارد و حتی موتور آن نیز از نظر استحکام بسیار خوب است. موتور برق های بنزینی می توانند قدرتی از ۱ تا ۱۵ کیلووات را ارائه دهند، ولی بازدهی سوخت این موتور نسبت به موتور های دیزلی پایین تر است.

توجه داشته باشید که این دستگاه به خاطر نوع سوختی که مصرف می کند با کربن دی اکسید همراه است و نباید در فضا های بسته راه اندازی شود و در صورت نیاز از دودکش استفاده شود. معمولا نوع راه اندازی موتور برق های بنزینی، هندلی است.

قطعات هندل موتور برق را می توانید از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید.

پشت موتور برق یک تسمه قرار گرفته که با کشیدن آن دستگاه روشن می شود، در این مدل روشن شدن موتور باید دور بگیرد و هندل یا تسمه باید به آرامی و نرمی کشیده شود تا آسیب نبیند، در صورت نیاز با چند بار کشیدن تسمه موتور روشن خواهد شد.

جدیدترین مدل هندل موتور برق
جدیدترین مدل هندل موتور برق

نحوه خرید قطعات هندل‌موتور برق

هندل سیستم روشن کننده دستگاه است و بدون آن موتور برق راه اندازی نمی شود و به دلیل استفاده بالایی که از آن می شود ممکن است دچار خرابی شود و قطعات آن آسیب ببیند، ولی هیچ جای نگرانی نیست و شما می توانید به راحتی قطعات و حتی خود هندل را تعویض کنید، زیرا بدون تعمیر این قسمت از دستگاه نمی توانید آن را روشن کنید. راد دیزل یکی از معتبرترین و بهترین شرکت ها در زمینه ارائه محصولات با کیفیتی از این قبیل است که با بیش از یک دهه سابقه می تواند محصولاتی مقرون به صرفه و در عین حال با کیفیت به شما ارائه دهد.

راهنمای خرید قطعات هندل موتور برق در ایران
راهنمای خرید قطعات هندل موتور برق در ایران

جمع بندی نهایی

موتور برق یا همان مولدهای الکتریکی انواع مختلفی دارند چه در زمینه سوخت و چه در زمینه راه اندازی. اما یکی از پر استفاده ترین نوع راه اندازی که قطعات بسیار کمی دارد و تعویض آنها نیز بسیار آسان است، هندلی است. همچنین قطعات آن به راحتی تهیه می شود و همچنین در محیط های مختلف هم قابل استفاده است.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس