راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

موتور برق خانگی

تولید موتور برق کوچک خانگی

موتور برق خانگی دستگاهی است که برای تامین برق مورد نیاز در مصارف خانگی استفاده می شود.  این دستگاه ها تجهیزاتی هستند که با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریسیته عمل می کنند. امروزه از این تجهیزات در مناطق خارج از بافت شهری نظیر باغ ها و ویلاها که از انرژی برق محروم هستند استفاده می شود. به علاوه در زمان قطعی برق برای تامین برق اضطراری دستگاه ها در مطب پزشکان و سایر مکان ها از این دستگاه استفاده می شود.

در مورد موتور برق چه می دانید؟

موتور برق دستگاهی است که وظیفه آن تامین برق و نیروی الکتریسیته مورد نیاز می باشد. این دستگاه ها از موتور و اجزای دیگر تشکیل شده اند و هنگام قطعی برق کاربرد دارند. این تجهیزات با تامین برق از اختلال در عملکرد کاری جلوگیری می کنند. این دستگاه ها با ساختار متفاوت وجود داشته و عملکرد ویژه ای دارند. موتور برق خانگی از انواع موتور برق است که برای مصارف خانگی و کوچکتر مدنظر قرار دارد. این دستگاه ها از لحاظ کیفیت به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. موتور برق بی صدا بهترین نوع موتور برق است که به دلیل عایق کاری و بهینه سازی موتور در هنگام کار صدای کمی تولید می کند. صدای زیاد در حین کار یکی از معایب این تجهیزات به شمار می رود. بنابراین بهترین نوع دستگاه، موتور برق هایی هستند که صدای زیادی تولید نکنند. البته پارامترهای دیگری نیز پر اهمیت هستند.

موتور برق گازی یا گاز سوز
موتور برق گازی یا  گازسوز

آیا با انواع موتور برق خانگی آشنایی دارید؟

موتور برق ها با توجه به پارامترهایی به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. اولین پارامتر، نوع سوخت مصرفی است. این تجهیزات بر اساس این پارامتر به دسته هایی نظیر موتور برق دیزلی، موتور برق گازسوز یا گازی و موتور برق بنزینی تقسیم می شوند. این موتور برق ها فقط از یک نوع سوخت بهره می برند. به عنوان مثال موتور برق های دیزلی از سوخت گازوئیل استفاده می کنند. پارامتر دیگر مکانیزم راه اندازی دستگاه است. موتور برق به صورت هندلی یا دستی، استارتی و… راه اندازی می شود. مکانیزم راه اندازی دستی در موتور برق های کوچک استفاده شده و به نیروی انسانی نیاز دارد. موتور برق هایی که ابعاد و توان بیشتری دارند از مکانیزم راه اندازی استارتی بهره می برند. در این دستگاه ها سوئیچی تعبیه شده که با چرخاندن آن دستگاه روشن می شود.

لازم به ذکر است که بعضی از موتور برق ها دارای مکانیزم راه اندازی تلفیقی هستند. موتور برق خانگی در مکان هایی که به برق اضطراری نیاز دارند استفاده می‌ شوند. البته پارامتر دیگری نظیر. نوع شاسی، موتور برق را به دسته بندی دیگری تقسیم می کند. این تجهیزات بر اساس این پارامتر به دو دسته کانوپی دار و بدون کانوپی تقسیم می شوند. این دستگاه ها در مواقع اضطراری روشن شده و برق مصرفی یک خانه را تامین می کنند‌. موتور برق هایی که اندازه کوچکتری دارند قابل حمل بوده و با استفاده از سوخت بنزین کار می کنند. این مدل موتور برق اقتصادی تر است. دستگاه های کوچک برای تامین انرژی وسایل برقی کوچک مناسب هستند. فاکتورهایی نظیر قدرت بدنه، مقدار سوخت مصرفی، نوع سوخت، نوع شاسی و… بر روی عملکرد موتور برق تاثیر گذار هستند.

در مورد نحوه عملکرد موتور برق های دیزلی چه می دانید؟

موتور برق دیزلی یکی از انواع موتور برق خانگی است که کاربرد خوبی در شرایط مختلف دارد. این تجهیزات دوام بالایی داشته و فشار کمتری به موتور دستگاه وارد می کنند. این دستگاه قابل حمل بوده و کارایی بیشتری دارد. موتور برق دیزل در مقایسه با سایر موتور برق ها از طول عمر بهتری برخوردار است. این مدل موتور برق کارکرد ارزان تری دارد. موتور برق اضطراری، انرژی ای که از سوخت گازوئیل به دست می آید را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. بنابراین نسبت به موتورهایی که با گاز و گازوئیل کار می کنند مقرون به صرفه تر هست. در واقع مصرف سوخت گازوئیل در این دستگاه سبب شده آن را به نام موتور برق دیزل بشناسند. این نوع موتور برق  به دلیل داشتن سوخت پایین تر از آلایندگی کمتری برخوردار بوده و  راندمان و بازدهی بالایی دارد.

فروش ژنراتور برق اضطراری خانگی

 موتور برق بنزینی و میزان مصرف سوخت آن

یکی دیگر از انواع موتور برق ها، موتور برق بنزینی است که با استفاده از سوخت بنزین کار می کند. این سوخت نسبت به سایر سوخت ها در دسترس هست. هر چند این موتور برق به دلیل برخورداری از قابلیت اشتعال بیشتر و عمر مفید کمتر چندان شهرت ندارد. این دستگاه ها سوخت بیشتری مصرف می کنند اما جزو رایج ترین نوع موتور برق ها هستند. این موتور برق خانگی برای وسایل و ابزارهای کم مصرف مناسب می باشد. این موتور برق ها از لحاظ اقتصادی مناسب هستند.

البته مصرف سوخت این دستگاه ها با توجه به میزان توان و نوع برند متفاوت است. این دستگاه جز پر کاربردترین و پرفروش ترین تجهیزات هستند و دلیل آن پرتابل بودن دستگاه می باشد. میزان کارکرد این تجهیزات با توجه به توان آن ها متفاوت می باشد. در مواقع قطعی برق وجود بهترین موتور برق بی صدا و پرتوان مورد توجه افراد قرار می گیرد.

مولد اضطراری گازسوز سومین مدل موتور برق

یکی دیگر از انواع موتور، برق موتور برق گازسوز است. این دستگاه از لحاظ عملکرد شبیه به موتور برق های بنزینی می باشد. این نوع موتور برق برخلاف مدل بنزینی از گاز تغذیه کرده و کم مصرف تر است. موتور برق خانگی گازسوز آلودگی کمتری برای هوا تولید می کند. این دستگاه هزینه کمتری داشته و با استفاده از گاز شهری کار می کند‌. هر چند که منبع سوخت این موتور برق برخلاف نوع بنزینی به راحتی در دسترس نیست و از لحاظ اقتصادی گران تر است. این تجهیزات عملکرد بالایی داشته و از لحاظ کارایی هزینه کمتری دارند. از آنجایی که این تجهیزات با گاز کار می کنند در مواقع قطعی برق کارکرد ندارند‌. این دستگاه نسبت به نوع بنزینی طول عمر بیشتری داشته و با نگهداری درست، دوام بیشتری خواهد داشت.

اجزای موتور برق

 آیا با ساختار موتور برق‌خانگی آشنا هستید؟

موتور برق از یک سری اجزا مهم تشکیل شده و عدم وجود این قطعات سبب عملکرد نادرست این دستگاه می شود. از جمله مهم ترین قطعات موجود در موتور برق، موتور می باشد. وظیفه این قطعه تامین انرژی مکانیکی مورد نیاز دستگاه هست. هرچه توان موتور برق خانگی بالاتر باشد در نتیجه میزان برق تولیدی دستگاه بیشتر است‌. قطعه مهم دیگر، آلترناتور می باشد. این قطعه انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. تنظیم کننده ولتاژ نیز قطعه ای مهم در موتور برق بوده که وظیفه آن تنظیم ولتاژ خروجی برق است. پنل کنترل، ساختار موتور برق را تنظیم و راه اندازی می کند. سیستم سوخت نیز در این دستگاه مهم تلقی شده و این قطعه با توجه به نوع سوخت مصرفی موتور برق متفاوت می باشد‌. برای جلوگیری از ساییدگی پس از عملکرد طولانی مدت وجود سیستم روغن کاری مهم تلقی می شود.

جمع بندی

در این مطلب در مورد موتور برق خانگی و انواع آن بحث کردیم. این تجهیزات با توجه به پارامترهایی نظیر نوع سوخت مصرفی و شاسی و..‌. به دسته بندی های تقسیم می شوند. یکی از انواع دستگاه های تامین کننده برق نوع دیزلی می باشد که با استفاده از گازوییل کار می کند. این دستگاه آلاینده کمتری مصرف کرده و در مقایسه با سایر موتور برق ها اقتصادی تر است. موتور برق بنزینی از دیگر انواع این تجهیزات می باشد که به دلیل مصرف سوخت در دسترسی‌ مانند بنزین مورد توجه قرار دارد. راددیزل انواع موتور برق خانگی را عرضه کرده و در این سایت می توانید اطلاعات بیشتری در مورد موتور برق کسب کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس