موتور برق گاز سوز اتوماتیک چگونه کار می کند؟

موتور برق دستگاهی باشد که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند موتور برق ها به سه دسته تقسیم می شوند دسته اول موتور برق گاز سوز می باشد، دسته دوم موتور برق بنزینی و دسته سوم دیزل ژنراتور است که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و در شرایط مختلف می توانید از آن استفاده کنید. موتور برق گاز سوز اتوماتیک یکی از بهترین انواع موتور برق می باشد که به طور اتوماتیک کار می کند. اگر می خواهید این محصول را خریداری کنید به هیچ وجه سراغ محصول های دست دوم نروید.

موتور‌برق گازسوز

این موتور برق کاملا کم مصرف می باشد و باعث آلودگی هوا نمی شود. این وسیله کاملا بی خطر است و به دلیل این که سوخت آن گاز است باعث شده است طول عمر زیاد تری نسبت به بقیه موتور برق ها داشته باشد. از این موتور برق ها می توانید در مکان هایی که برق ندارید استفاده کنید‌. موتور برق گاز سوز اتوماتیک ویژگی های زیادی دارد و استفاده از آن بسیار آسان می باشد.

مشخصات موتور برق هامشخصات موتور برق ها

موتور برق بنزینی

این نوع موتور برق ها خریدار های زیادی دارند و شما می توانید در مکان هایی که به گاز دسترسی ندارید از این نوع موتور برق استفاده کنید. یکی از بهترین ویژگی هایی که این دستگاه دارد این است که طول عمر زیادی دارد؛ اما در کنار ویژگی های خوبی  که دارد قیمت آن بالا می باشد. اگر می خواهید از این وسیله استفاده کنید بهتر است از آن در محیط سر باز استفاده کنید؛ زیرا هنگام استفاده از آن گاز های کربن دی اکسید تولید می شود که در فضای بسته باعث خفگی افراد می شود. موتور برق گاز سوز اتوماتیک برای فعالیت های صنعتی کاملا مناسب می باشد و باعث خستگی افراد نمی شود.

موتور برق بنزینیموتور برق بنزینی

موتور برق ها از نظر روشن و خاموش شدن

موتور برق ها از نظر سیستم روشن و خاموش شدن با یکدیگر کاملاً متفاوت می باشند:

 • موتور برق هندلی
 • موتور برق استارتی: این موتور برق دارای استارت می باشد و به وسیله آن خاموش و روشن می شود.
 • موتور برق اتوماتیک: این نوع موتور برق به وسیله ژنراتور کار می کنند و در زمانی که برق وجود نداشته باشد می توانید از این وسیله استفاده کنید. هنگام فعالیت این موتور برق یک تابلو که در این وسیله وجود دارد و به آن اورژانسی می گویند را روشن می کنند که توسط کنتاکتور ها برق به موتور می رسد و موتور شروع به فعالیت می کند. موتور برق گاز سوز اتوماتیک از اجزای زیادی تشکیل شده است که این اجزا کاملا با یک دیگر در ارتباط هستند.

                                                     موتور برق گاز سوزموتور برق گاز سوز

اجزای موتور برق گاز‌سوز

 • موتور: بخش اصلی تشکیل دهنده این وسیله موتور می باشد که با روشن کردن آن می توان فعالیت های مختلف را انجام داد. وظیفه موتور این است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند‌ و این انرژی برای تولید برق به کار می رود.
 • سیستم های سوخت: این سیستم ها در موتور برق های مختلف وظیفه این دارند که سوخت را به موتور برسانند و باعث روشن شدن آن شوند.
 • آلترناتور: این بخش وظیفه دارد که انرژی مورد نیاز را برای دستگاه تامین کند.
 • پانل های برق: پانل برق در موتور برق گاز‌سوز اتوماتیک باید از موتور و ژنراتور محافظت کند.
 • روغن: ممکن است که موتور برق ها در طول روز فعالیت زیادی داشته باشند؛ در این صورت از روغن استفاده می کنند تا اجزا نرم شوند.
 • فیلتر هوا
 • میکسر گاز
 • ژنراتور
 • ولت متر

خرابی موتور برق ها

اگر می خواهید متوجه شوید که موتور برقی که دارید خراب شده است یا نه به صدای آن توجه کنید، اگر صدای موتور برق بیش از حد معمول بلند بود باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

سخن پایانی

اگر دور از شهر هستید و مدام به برق نیاز دارید بهتر است موتور برقی را خریداری کنید که هم به صرفه باشد و هم طول عمر بالایی داشته باشد. موتور برق گاز‌سوز اتوماتیک یکی از بهترین نوع موتور برق می باشد که کم مصرف است و می تواند تا ساعت ها فعالیت داشته باشد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *