برای تهیه یک ژنراتور قوی کافی است به برند و مشخصات دقت کنید.

چرا ژنراتور برق یک دستگاه کاربردی محسوب می شود؟

ژنراتور برق یکی از مهم ترین و همچنین کاربردی ترین دستگاه ها به شمار می رود. این دستگاه هم در صنعت ها و هم منازل و مجموعه های مسکونی کاربرد بسیاری دارد. در واقع ژنرتورها، می توانند به کاهش مصرف برق کمک بسیاری کنند.
همچنین از این دستگاه ها مدل های مختلفی وجود دارد که نسبت به قدرت یا مشخصات فنی آن ها را تهیه می کنند. ژنراتور برق، سوخت های مصرفی متفاوتی نیز دارند. به عنوان مثال ژنراتور برق‌گازی، گازوئیلی، بنزینی و… نمونه ای از مدل های پرطرفدار این ژنراتورها می باشند که نسبت به مصرف سوخت، مشخصات فنی متفاوتی با یکدیگر هم دارند.

ژنراتورها برندها و مارک های متفاوتی دارند

ژنراتورها برندها و مارک های متفاوتی دارند

ژنراتور برق چیست؟

در واقع ژنراتور برق به یک دستگاه بسیار پر کاربرد گفته می شود که با کمک از انرژی مکانیکی، برق تولید می کند. این دستگاه سوخت مورد نیاز خود را در ابتدا به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. سپس انرژی مکانیکی به برق تبدیل شده و برق مورد نیاز یک مجموعه توسط یک دستگاه تولید می شود.
همان طور که ذکر شد این نوع ژنراتور، مدل ها و انواع مختلفی دارد. در واقع هرچه موتور و ژنراتور قوی تر باشد، میزان خروجی ولتاژ برق هم زیادتر است. از همین رو می توان گفت دستگاه های سه فاز، ولتاژ زیادتری را تولید می کنند که از آن ها در کارخانه، مجموعه های مسکونی و… استفاده می شود.
یک ژنراتوربرق کاربرد و مزایای بسیاری دارد که در ادامه به توضیحات گسترده راجب آن ها می پردازیم. درواقع اگر بخواهیم به زبان ساده تر ذکر کنیم، می توان گفت این ژنراتورهای برق، هرچه مشخصات فنی قوی تری داشته باشند، برق بیشتری را هم تولید می نمایند. از همین رو برای یک مجموعه یا یک صنعت گسترده نمی توان از ژنراتور تک فاز یا دو فاز استفاده نمود. ژنراتور برق سه فاز بهترین انتخاب برای صنعت ها و مراکز بزرگ می باشد.

نحوه عملکرد ژنراتور برق چگونه است؟

در واقع یک این نوع ژنراتور از قطعات و سیم های مختلفی تهیه شده است. به عنوان مثال زمانی که انرژی مکانیکی در این دستگاه به برق تبدیل می شوند، این کار توسط دستگاه ها و قطعاتی که درون ژنراتور وجود دارد انجام می شود.
ژنراتورها از نظر چندین‌ گزینه به مدل های مختلفی دسته بندی می شوند. به عنوان مثال، ژنراتورهای گازی، دیزلی، بنزینی، اضطراری و… نمونه هایی از این ژنراتورها می باشند. حال با توجه به مدل های مختلف آن ها، قیمت های متغیری دارند. اما در کل عملکرد ژنراتور برق نسبت به ویژگی ها و مشخصات متفاوت می باشد.

آیا ژنراتورهای برق قابل تعمیر هستند؟

ژنراتورها سایز و ابعاد متفاوتی دارند.

ژنراتورها سایز و ابعاد متفاوتی دارند.

سؤالی که ممکن است برای اکثر افراد به وجود آید، موضوع تعمیرات است. در واقع ژنراتوربرق به راحتی تعمیر می شوند اما این کار باید حتما توسط متخصصان و افراد مجربی صورت گیرد. همچنین تعمیر و مشکل یابی ژنراتورها نسبت به میزان آسیب دیدگی متفاوت است.
در برخی از مواقع اگر مشکل از موتور و ژنراتور اصلی باشد، نمی توان او را تعمیر نمود و حتما باید تعویض شود. از آنجایی که امروزه قیمت ژنراتورها افزایش یافته و اگر شما بخواهید برند خوب و ‌با کیفتی را انتخاب کنید قیمت آن ها کمی افزایش می یابد، می توانید مجموعه معتبری را در این خصوص برگزینید تا هم بتواند ژنراتور برق را با بهترین قیمت ارائه دهد و هم در خصوص تعمیر و رفع مشکل نیز کمک کند.

کاربرد ژنراتور برق چیست؟

در بالا چندین بار به کاربردهای این نوع ژنراتور اشاره شد. در واقع اصلی ترین کاربردهای آن ها تولید برق می باشد. این ژنراتورها با انرژی مکانیکی که به برق تبدیل می کنند، مصرف را تا حد بسیاری کاهش داده و همچنین مشکلاتی مثل قطع شدن برق و… به وجود نمی آید.

تا حد امکان ژنراتور برق مد نظر را از یک مجموعه معتبر تهیه کنید.

تا حد امکان ژنراتور برق مد نظر را از یک مجموعه معتبر تهیه کنید.

البته لازم به ذکر است که ژنراتورهای برق اضطراری هم وجود دارند که در مواقع کمبود یا قطع شدن برق از آن ها استفاده می شود. استفاده نمودن از این دستگاه ها تا حد بسیار زیادی، استفاده از برق اصلی و شهری را کاهش می دهد.
البته برای بهره مند شدن از ولتاژ برق زیاد باید در خصوص تهیه و خرید ژنراتور برق مد نظر دقت داشت. زیرا هرچه انرژی مکانیکی بیشتری صرف شود، تولید برق زیادتری هم صورت می گیرد. توجه داشته باشید که برای تولید برق بیشتر، سوخت زیادتری هم نیاز است.

 

محصولات مرتبط:

ژنراتور لینز ایتالیا

ژنراتور استریم

مقالات مرتبط:

هرآنچه باید درباره ژنراتور برق 5 کیلووات بدانید

معرفی ژنراتور برق اضطراری + قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *