ژنراتور برق خانگی

هیچکس دلش نمی خواهد در دام خریدن ژنراتوربرق خانگی اشتباه بیفتد. اما متاسفانه بسیاری از افراد بدون این که اطلاعات لازم را داشته باشند، یک نوع ژنراتور برق خریداری می کنند که شاید اصلا مناسب کار آن ها نباشد! آیا می دانید برای خرید ژنراتور برق چه نکات مهمی را باید در نظر بگیرید؟ به یاد داشته باشید که هر ژنراتوری مناسب شما نیست! در این مطلب چند نکته مهم را برای شما خوانندگان عزیز شرح می دهیم که حتما باید قبل از خرید ژنراتور برق بدانید.

خرید ژنراتور برق

خرید ژنراتور برق

 1. در انتخاب سایز اشتباه نکنید!

این موضوع بستگی به میزان باری که ژنراتوربرق خانگی باید تحمل کند دارد. چطور میزان وات مصرفی را محاسبه کنیم؟

ابتدا میزان وات مصرفی همه وسایل الکتریکی که می خواهید به طور همزمان روشن نگه دارید را حساب کنید. سپس مشخص کنید که کدام یک از تجهیزات برقی برای روشن شدن به بیشترین میزان برق نیاز دارد؟ میزان وات مصرفی که آن دستگاه برای روشن شدن نیاز دارد را هم به جمع کل اضافه کنید. برای مثال، برخی از تجهیزات برقی، مثل بعضی از یخچال ها برای روشن شدن به میزان برق بسیار بیشتری نسبت به دیگر مواقع نیاز دارند.

این محاسبه را انجام دهید تا مطمئن شوید که ژنراتوربرق خانگی شما می تواند این میزان برق را تأمین کند. اگر خودتان وقت ندارید که این محاسبه را انجام بدهید هم جای نگرانی نیست! با راد دیزل تماس بگیرید تا کارشناسان ما در طول چند ثانیه به شما بگویند که سایز ایده آل ژنراتور برای شما چیست. برای دانستن قیمت ژنراتور کوچک با ما از طریق شماره 02158437 در تماس باشید.

 1. خودتان جهت نصب ژنراتور اقدام نکنید

برای تضمین امنیت همیشه بهتر است که از یک برق کار حرفه ای برای نصب ژنراتور خانگی کمک بگیرید. زیرا اگر نصب ژنراتور برق توسط فردی غیر متخصص انجام شود ممکن است خطرات بزرگی به همراه داشته باشد.

قیمت موتور برق بنزینی

قیمت موتور برق بنزینی

 1. ژنراتوربرق خانگی قابل حمل یا ژنراتور ثابت؟

تصمیم برای خرید موتور برق قابل حمل یا ثابت بستگی به نیاز ها و بودجه شما دارد:

 • قیمت ژنراتور برق قابل حمل نسبت به ژنراتورهای ثابت مقرون به صرفه تر است. اگر به دنبال یک گزینه مقرون به صرفه هستید، خرید موتور برق قابل حمل را به شما پیشنهاد می کنیم. علاوه بر این، با خرید این ژنراتور ها دیگر نیازی نیست هزینه ای اضافی برای نصب بپردازید.

اما ژنراتور های قابل حمل معایبی هم دارند:

 • ژنراتور های قابل حمل فقط زمانی که صاحبخانه در خانه باشد قابل استفاده هستند. روشن گذاشتن ژنراتوربرق خانگی قابل حمل در خانه، زمانی که خودتان بیرون از منزل هستید، امن نیست. اما ژنراتور های ثابت می توانند به طور 24 ساعته، حتی زمانی که شما خواب هستید یا خارج از منزل هستید، روشن باشند. اگر ژنراتور قابل حمل بخرید ممکن است وقتی در تابستان به خانه برمی گردید، منزل تان سرد شده باشد.
قیمت موتور برق 10 کیلو وات

قیمت موتور برق 10 کیلو وات

 1. آیا می توان ژنراتور را در گاراژ با درهای باز قرار داد؟

هیچوقت ژنراتور را در فضای بسته مثل فضای درون خانه، گاراژ، داخل یک ایوان سر پوشیده، یا نزدیک پنجره باز قرار ندهید. حتی اگر درهای گاراژ باز باشند، باز هم گاز مونوکسید کربن در ژنراتور می تواند باعث بیمار شدن افراد شود. حتی گاهی اوقات این موضوع ممکن است خطر مرگ در پی داشته باشد!

 1. ژنراتور گازسوز، بنزینی یا دیزل ژنراتور؟

موتور برق خانگی در سه نوع بنزینی، گازسوز و دیزلی در شرکت راد دیزل ارائه می شوند. قبل از خرید باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین است؟

 • ژنراتور گازسوز: این نوع ژنراتور کم مصرف است و هوا را زیاد آلوده نمی کند. همچنین، نسبت به نوع بنزینی مقرون به صرفه تر است و کاملا بی خطر می باشد. (برای اطلاع از قیمت ژنراتور کوچک گازسوز با ما تماس بگیرید.) این نوع ژنراتور نسبت به نوع بنزینی طول عمر بیشتری دارد.
 • ژنراتور بنزینی: این ژنراتور ها بسیار پرکاربرد هستند. سوخت ژنراتوربرق خانگی بنزینی از بنزین است. بنابراین اگر در مکان مورد نظر شما به بنزین دسترسی نیست، ژنراتور بنزینی را انتخاب کنید. اگر این نوع ژنراتور در فضای بسته قرار بگیرد، نوع سوخت آن باعث خفگی می شود.
 • دیزل ژنراتور: موتور برق دیزلی از یک موتور دیزلی و همچنین یک آلترناتور تشکیل شده است. سیستم احتراق این نوع ژنراتور تراکمی است. یعنی برعکس ژنراتور های دیگر، دیزل ژنراتور سیستم جرقه و شمع ندارد. بلکه سیستم سوخت رسانی این ژنراتور یک نوع پمپ انژکتور است. ژنراتور دیزلی از متعلقات فرعی زیادی برخوردار است. از جمله شاسی، اتاقک پوشاننده برای محافظت و همچنین کاهش صدا، و سیستم پیش گرم کن روغن موتور. بعلاوه، ژنراتوربرق خانگی دیزلی از تانک سوخت، قطع کننده های اضطراری مدار، و سیستم های کنترل و حفاظت نیز برخوردار است.
قیمت ژنراتور برق خانگی

قیمت ژنراتور برق خانگی

 1. نکات امنیتی مهم را حتما بدانید تا از خطر دور باشید

 • استفاده از حسگر کربن مونوکسید: اگر از ژنراتور برق اسفاده می کنید، بهتر است یک حسگر کربن مونوکسید در خانه داشته باشید.
 • قرار دادن ژنراتور در محل مناسب: ژنراتور را حداقل 5 متر دور تر از محل سکونت قرار دهید تا از خطرات کربن مونوکسید دور باشید.
 • خاموش کردن و خنک کردن ژنراتور زمان سوخت گیری: هیچوقت زمانی که ژنراتور روشن است یا داغ است آن را سوخت گیری نکنید. سوخت گیری ژنراتوربرق خانگی هنگامی که روشن است می تواند باعث آتش سوزی و حتی انفجار شود. بنابراین قبل از سوخت گیری، حتما اجازه دهید ژنراتور به خوبی سرد شود.
 1. سر و صدا را در نظر بگیرید

میزان سر و صدای ژنراتور برق بستگی به میزان باری که تحمل می کند دارد. هر چه میزان بار بیشتر باشد، سر و صدا هم بیشتر خواهد بود. شرکت راد دیزل نوعی ژنراتور بی صدا تولید کرده است که بسیار پیشرفته است.

 قبل از خرید ژنراتور، حتماً میزان سروصدای آن را چک کنید. در صورت تمایل با راد دیزل تماس بگیرید تا خوش قیمت ترین ژنراتوربرق خانگی بی صدا را به شما معرفی کنیم.

 1. مراقبت های جانبی را در نظر بگیرید

هر مدل ژنراتوری با مدل دیگر متفاوت است. اما به طور کلی ژنراتور هایی که از شرکت راد دیزل خریداری می کنید، به علت کیفیت بالا، نیاز چندانی به مراقبت های جانبی ندارند. پیشنهاد می کنیم که حداقل سالی یک بار ژنراتور توسط یک کارشناس چک شود. این کار می تواند از خراب شدن ژنراتور جلوگیری کند و باعث شود که مجبور نشوید هزینه های هنگفت صرف تعمیر آن کنید. در صورت تمایل، کارشناسان شرکت راد دیزل برای چک آپ ژنراتور (و تعمیر آن در صورت نیاز) در خدمت شما خواهند بود.

توصیه می کنیم همیشه ژنراتوربرق خانگی را به خوبی تمیز نگه دارید. همیشه برف، باران، آلودگی و برگ های پاییزی را از روی ژنراتور و اطراف آن پاک کنید.

نتیجه گیری

امیدواریم بعد از خواندن این مطلب، هیچ کس با خریدن ژنراتور اشتباه ضرر نکند! اگر نکات گفته شده در این صفحه را در نظر بگیرید، حتماً می توانید ژنراتور خوب و باکیفیتی بخرید که مناسبتان باشد. مایل هستید با یک متخصص مشورت کنید؟ فکر هوشمندانه ای است! زیرا خریدن ژنراتور برق نیاز به بودجه دارد و ما هم دوست نداریم که شما بودجه تان را به هدر بدهید. بنابراین با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم. اگر در مورد نحوه انتخاب ژنراتور برق، قیمت ژنراتور برق خانگی، و … سوالی دارید، با شماره 02158437 تماس بگیرید. کارشناسان راد دیزل با علاقه و حوصله شما را راهنمایی می کنند تا بهترین ژنراتور موجود در بازار را خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *