بررسی ویژگی و مزایا ژنراتور برق خانگی گاز سوز

مقدمه

به جهت تعریف ژنراتور برق خانگی گازسوز می توان گفت، این دستگاه مبدلی برای تبدیل گاز مایع یا گاز شهری به برق می باشد.ژنراتور برق خانگی گازسوز تشکیل شده از چیدمان پیچیده تابلو برق، کنترل برد، موتور، آلترناتور است. این نوع از ژنراتور به علت نوع سوختی که نیاز دارد از مصرف و هزینه بسیار پایین تری نسبت به سلیر ژنراتور ها برخوردار می باشد.در ادامه مطالب جهت تکمیل اطلاعات فوق به بیان ویژگی ها و بررسی محصول مذکور خواهیم پرداخت.

بررسی کارآیی ژنراتور برق خانگی گازسوز

درباره کاربرد محصول نام برده می توان به قابلیت اتصال ژنراتور برق خانگی گازسوز به لوله کشی گاز شهری اشاره کرد، یا حتی برای استفاده از محصول و فعال کردن آن می توان آن را به کپسول گاز مایع متصل نمود.عملکرد و مکانیزم ژنراتور برق خانگی گازسوز شباهت بسیار زیادی به ژنراتور بنزینی دارد، به این معنا که مکانیزم عملکرد محفظه اشتعال توسط شمع انجام می شود.

فرایند فعالیت و عملکرد این سیستم از مکش، انتقال هوا و سوخت به مخلوط کننده گاز شروع خواهد شد. سپس با متراکم شدن گاز و بالا آمدن پیستون توسط جرقه، شمع مشتعل می شود.

پیستون در ژنراتور برق گازسوز، حرکت دورانی خواهد داشت و مسبب حرکت میل لنگ شده خواهد شد. در نتیجه تمام  این مراحل طی شده، ژنراتور برق فعال شده و برق تولید می شود.

البته باید توجه داشت که در ساختار موتورهای بنزینی، سوخت مورد استفاده بنزین و اکسیژن است، ولی در ژنراتور برق خانگی گازسوز  اکسیژن با گاز مایع یا گاز شهری ترکیب خواهد شد.

نمونه موتور یرق گاز سوز برند واترسیلا

نمونه موتور یرق گاز سوز برند واترسیلا

انواع ژنراتور برق خانگی گازسوز

محصول نام برده در دو نوع کوبل متفرقه و کوبل فابریک در بازار وجود دارد. تنها تمایز موجود در این دو محصول در کوبله کردن و جنس ماده جانبی است که تاثیر مستقیم بر کیفیت کوبله دارد. البته باید در نظر داشت، کوبل کردن در تمامی ژنراتور ها دارای استاندارد خاص و مشخصی می باشد و با یکدیگر دارای هیچ نوع تمایزی نمی باشند.

نمونه ای از ژنراتور برق گاز سوز برند  ام تی یو

نمونه ای از ژنراتور برق گاز سوز برند  ام تی یو

کاربرد ژنراتور برق گازسوز

این محصول با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، به طور معمول مناسب برای محیط و مکان هایی هستند که نیاز به مصرف بالایی ندارند.

در واقع کاربرد اصلی دستگاه در منازل، فروشگاه، مراکز دندانپزشکی، کارگاه و مراکز تصویر برداری است.

ژنراتور برق گازسوز مدل دوسان

ژنراتور برق گازسوز مدل دوسان

مزایا ژنراتور برق خانگی گازسوز

از آنجا که کشور ایران دارای ذخایر گاز بسیاری می باشد، گاز مایع و گاز خانگی با قیمت مناسب به وفور در دسترسی قرار دارد. ژنراتور برق خانگی گازسوز به نسبت سایر موتور برق ها از استهلاک و سوخت مناسب تری برخوردار است.

از مزایا بارز این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بالا در عملکرد

از آنجا که توسط اتصال به گاز شهری این محصول، به راحتی فعال خواهد شد، از سرعت بسیار بالایی در عملکرد برخوردار است.

  • دوام و مقاومت بالا

همانطور که گفته شد، سوخت مورد استفاده این دستگاه گاز مایع یا گاز شهری می باشد. از آنجا که این نوع ماده از خوردندگی بسیار کمی برخوردار است موجب افزایش طول عمر مفید این مبدل خواهد شد.

  • مناسب از جهت توجیه اقتصادی

از آنجا که سوخت گاز بسیار ارزان تر از سوخت بنزین است و قابلیت دسترسی راحت تری دارد، استفاده از این محصول از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است.

  • عدم ایجاد آلودگی صوتی

به دلیل اینکه این محصول مختص به مصارف خانگی طراحی شده است، هیچ نوع صدا بیهوده و آزاردهنده ای ندارد.

  • اطمینان بالا در مصرف

همانطور که مشهود است، گاز خانگی همیشه در دسترس قرار دارد و این محصول نیز از گاز شهری به عنوان سوخت مصرف می کند. به همین دلیل می توان گفت ژنراتور مذکور همواره در حال تولید برق است.

  • ایمنی بالا

در این دستگاه به جهت افزایش ایمنی محصول و جلوگیری از نشت گاز، سه شیر ایمنی تعبیه شده است. وجود این سه شیر از وقوع آتش سوزی احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

  1. سیلندر گاز
  2. شیر اتصال
  3. میکسر دستگاه
  • ایمن برای محیط زیست

ژنراتور برق خانگی گازسوز، به دلیل عدم ایجاد آلودگی صوتی و آلایندگی بسیار کمی که دارد هیچ نوع تهدیدی برای محیط زیست نخواهد داشت.

 

محصولات مرتبط

ژنراتور گازسوز 3000 کاوا کاترپیلار 

دیزل ژنراتور سدک

مقالات مرتبط

بررسی عملکرد ژنراتور گازی دائم کار خانگی

نحوه استفاده صحیح از دیزل ژنراتور خانگی و اقدامات ایمنی ضروری

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *