راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

ژنراتور سه فاز و ژنراتورهای تک فاز و دو فاز چه تفاوت هایی دارند؟

 قدرت و مشخصات فنی هر ژنراتور باهم متفاوت است. ژنراتورها کاربرد بسیار زیادی دارند‌. در واقع این دستگاه در صنعت ها و کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. همچنین این دستگاه ها مدل های مختلفی دارد. ژنراتور گازی، بنزینی، گازوئیلی و… نمونه ای از آن ها می باشد. حال ژنراتور سه فاز یکی از مدل های پر استفاده محسوب می شود که کاربرد بسیاری نیز دارد. این ژنراتور به تولید برق کمک می کند و در واقع برای صنعت و مصارف برق استفاده می شود‌. در صنعت ها و مکان هایی که با برق قوی و بدون قطعی اتصال نیاز است، از این ژنراتورهای سه فاز استفاده می شود.

ژنراتور سه فاز چیست؟

ژنراتورها نسبت به مدل و قدرت خود، قیمت متفاوتی دارند.

ژنراتورها نسبت به مدل و قدرت خود، قیمت متفاوتی دارند.

ژنراتورها به صورت تک فاز، دو فاز و سه فاز موجود هستند. شاید سوالی به وجود آید که تفاوت این فازها در ژنراتور چیست. باید ذکر کنیم که خروجی ولتاژ این ژنراتورها، متفاوت است. به عنوان مثال ژنراتور سه فاز ولتاژ برق زیادتری را تولید می نمایند و همین موضوع سبب شده تا بتواند به خوبی در مشاغل و صنعت های بزرگ از آن استفاده کنند.

در واقع این ژنراتور برای نیروگاه ها و مکان های بزرگ کاربرد دارد. هر یک از آن ها نسبت به ولتاژ خروجی خود، برای مکان ها و محیط های مختلفی استفاده می شوند. کاربرد ژنراتور سه فاز به گونه ای است که انرژی های مکانیکی را دریافت کرده و به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

 ژنراتور سه فاز حداقل دارای سه هادی است. این ژنراتورها همان طور که چندین بار ذکر شد، کاربردهای مختلفی دارند اما برای راه اندازی پمپ ها، الکتروموتورها و… استفاده بسیاری می شوند.

 نکته جالبی که در خصوص این ژنراتورها وجود دارد، این است که حتی در مکان ها و محیط هایی مثل نیروگاه برق و… هم از ژنراتور سه فاز استفاده می شود. همچنین این ژنراتورهای سه فاز مزایا و فواید بسیاری دارند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

ژنراتورهای سه فاز چه کاربردی دارد؟

برای استفاده از ژنراتورهای سه فاز، باید حتما از افراد مجرب کمک گرفت.

برای استفاده از ژنراتورهای سه فاز، باید حتما از افراد مجرب کمک گرفت.

ژنراتور سه فاز، به دلیل اینکه انرژی مکانیکی را به برق تبدیل می کند، طرفداران بسیاری دارد و همچمین برای کاربرهای مختلفی نیز از انواع آن ها استفاده می نمایند. حال برخی از کاربردهای بارز ژنراتورهای سه فاز عبارت اند از؛

تامین برق منازل مسکونی

یکی از مهم ترین کاربردهای ژنراتور سه فاز، تامین برق منازل مسکونی می باشد. در بیشتر ساختمان ها و مکان های که مشکل قطع یا وصل شدن برق وجود دارد، با استفاده از این ژنراتورهاکه قدرت زیادتری دارند، برق محیط را تامین می کنند. همچنین از آنجایی که برای این کار به انرژی برق نیازی نیست و با استفاده از انرژی مکانیکی این کار را انجام می دهد، می توان گفت ژنراتور سه فاز بسیار با صرفه هم است.

استفاده های صنعتی

یکی دیگر از کاربردهای ژنراتور سه فاز، استفاده نمودن در مراکز و مکان های صنعتی است. در واقع این ژنراتورها قدرت بالایی دارند و بدون هیچ گونه مشکلی می توانند برق مورد نیاز را تامین کنند. از همین رو آن ها را می توان در مراکز و صنعت های بزرگی مثل، کارخانه ها و… استفاده نمود. توجه داشته باشید که برای استفاده از ژنراتور سه فاز در مراکز و مجموعه های بزرگی باید حتما از مدل ها و برندهای قوی استفاده شود تا مشکلاتی را به وجود نیاورند.

ژانراتورهای سه فاز، تاثیر بسیاری بر روی کاهش مصرف برق دارند.

ژانراتورهای سه فاز، تاثیر بسیاری بر روی کاهش مصرف برق دارند.

ژنراتور سه فاز چه مزایایی دارد؟

این ژنراتورها مزایا و فواید بسیاری دارند که اگر به مطالب ذکر شده بالا دقت کرده باشید، بدون شک متوجه برخی از این مزایا شده اید. حال برخی از دلایلی که باعث شده اند تا امروزه ژنراتور سه فاز نسبت به تک فاز یا دو فاز مورد استفاده بیشتری قرار گیرند، عبارت اند از:

 مقرون به صرفه

این دستگاه ها با کمک انرژی مکانیکی برق تولید می کنند. از همین رو تا حد بسیار زیادی مصرف و هزینه برق را کاهش می دهند. در واقع از آنجایی که مصرف برق را کم می کنند، مراکز و مجموعه های بزرگ از آن ها استفاده می نمایند تا صرفه جویی در تولید و صنعت برق صورت گیرد.

کاربرد راحت

یکی دیگر از مزایا ژنراتور سه فاز، کاربرد بسیار راحت است. در واقع به راحتی می توان این دستگاه ها را در هر مکان یا هر محیطی بدون هیچ دردسری استفاده نمود و برق مورد نیاز را تولید کرد.

 

محصولات مرتبط

ژنراتور ۵.۵ کیلووات لینز

فروش ژنراتور ۲.۵ کاوا مکالته ایتالیا

مقالات مرتبط

قیمت دیزل ژنراتور برق سه فاز

تولید جریان خروجی 400 تا 6300 ولت متناوب با دینام ژنراتور سه فاز

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس