راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

موتور برق دیزلی و کاربرد های این موتور برق

موتور برق دیزلی

مقدمه

از گذشته تا کنون نیروی برق، یکی از مهم ترین انرژی هایی است که بشر به آن نیاز دارد و با حذف برق از زندگی به مشکلات شدیدی برخورد می کنیم. امروزه نیروی برق نیاز منازل مسکونی، کارگاه ها، صنایع مختلف و غیره است. هنگامی که در بخش های مختلف با قطعی برق رو به رو می شویم کار بسیار پیچیده می شود و دچار مشکلات بی شماری می شویم. موتور برق دیزلی یکی از موثرترین تجهیزات در هنگام قطع برق است. یکی دیگر از مصارف مهم این موتور برق ها در مناطقی است که دسترسی به برق ندارند و از این موتور برق ها برای رفع مشکلات موجود استفاده می شود.

مکانیزم عملکرد موتور برق ديزلی

موتور برق های دیزلی که با نام موتور برق گازوئیلی نیز شناخته می شوند دارای یک محفظه احتراق است. این محفظه بسته به قدرت موتور به یک یا دو سیلندر مجهز است. توان یک موتور برق بر اساس اسب بخار است. مکانیزم عملکرد این موتور برق ها به این صورت است که در مرحله اول پیستون از بالا به پایین حرکت می کند، در همین زمان، سوپاپ باعث مسدود شدن هوا می شود و هوایی که در داخل محفظه احتراق محبوس شده متراکم می شود.

در گام بعدی از مراحل عملکرد موتور برق دیزلی، گازوئیل وارد محفظه احتراق می شود. اکنون این محفظه دارای گاز فشرده داغ است که با پاشش گازوئیل، شعله ور می شود. انرژی که از سوختن گازوئیل حاصل می شود موجب می شود که پیستون به جلو حرکت کند و سپس دود حاصل از عمل سوختن خارج می شود و پس از برگشت پیستون، مرحله بعد آغاز می شود.

موتور برق دیزلی آلایندگی بسیار کمی داردموتور برق ديزلی آلایندگی بسیار کمی دارد

مزیت های موتوربرق ديزلی

اولین و مهم ترین مزیت موتور برق دیزلی استحکام محفظه احتراق است. این محفظه از جنس چدن است و همین باعث می شود که این موتور برق ها از موتور برق بنزینی مستحکم تر باشند. این استحکام باعث می شود در صورت نگهداری درست، طول عمر موتور برق افزایش پیدا کند. یکی دیگر از مزیت های موتور برق دیزلی، میزان مصرف سوخت این موتور برق ها است که به نسبت موتور برق بنزینی بسیار کمتر است و قیمت گازوئیل به میزان چشم گیری از بنزین کمتر است.

موتور برق دیزلی آلایندگی کمتری در مقایسه با دیگر موتور برق ها دارد. یکی دیگر از مزیت های موتور برق های دیزلی این است که درجه اشتعال گازوئیل 80 درجه است ولی بنزین 20 درجه است. این خود سبب امنیت بیشتر این موتور برق می شود. راندمان بالای این موتور برق و امنیت بالای این موتور باعث شده که خواهان زیادی داشته باشد و به طور کلی یک موتور برق بهینه تر و کم مصرف می باشد.

این موتور برق ها جایگزین برق اصلی در هنگام قطع برق می شوند.این موتور برق ها جایگزین برق اصلی در هنگام قطع برق می شوند.

کاربرد های موتور برق دیزلی

این موتور برق ها با توجه به توان و میزان برق تولیدی برای کاربرد های مختلفی استفاده می شوند. این موتور برق ها در مناطقی که دسترسی به برق دشوار است بسیار پرکاربرد هستند. موتور برق دیزلی برای مصارفی چون دیتا سنتر ها، پروژه های کارگاهی و زمانی که نیاز به یک منبع تولید برق متحرک است، استفاده می شود. یکی دیگر از مصارف این موتور برق ها در بخش هایی است که در صورت قطع برق دچار ضرر و زیان بسیار می شوند و قطع برق باعث متوقف شدن کار می شود، از این موتور برق ها به عنوان برق جایگزین استفاده می کنند.

کاهش سر و صدای حاصل از موتور برق با قرار دادن یک عایق فلزیکاهش سر و صدای حاصل از موتور برق با قرار دادن یک عایق فلزی

صدای موتور برق دیزلی

یکی از معضلات موتور برق های دیزلی سر و صدای زیاد این موتور برق ها است. این صدا حاصل از آتش گرفتن گازوئیل در محفظه احتراق است. سازندگان این موتور برق ها برای رفع این مشکلات، راه حل هایی از قبیل قرار دادن یک لایه عایق صدا بر روی موتور برق ها از جنس فلز ارائه داده اند که باعث افزایش وزن موتور برق می شود، ولی مقدار قابل توجهی از سر و صدای موتور را کم می کند. به هر حال استفاده از موتور برق دیزلی یک راه مطمئن و امن برای تولید برق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس