کیت حمل

آگاهی از قیمت موتور برق چینی و فاکتورهای موثر بر آن

به منظور تامین برق مصارف خانگی برای وسایلی از جمله تلویزیون، لوازم کوچک، ابزارهای برقی و چراغ ها، ژنراتورهای قابل حمل راه حل مناسبی می باشد. این دستگاه در زمان های خاموشی، در کمپینگ ها و در استفاده از وسایل برقی در مکان هایی که دسترسی به الکتریسیته وجود ندارد، عملکرد موثر و مفیدی را ارائه می دهد. سوخت مصرفی این تجهیزات عمدتا بنزین و پروپان مایع می باشد. کمپانی های متعددی در کره، چین، ژاپن و غیره انواع ژنراتور را عرضه کرده اند. فاکتورهای بسیاری بر قیمت موتور برق چینی تاثیرگذار است و بر همین اساس به منظور تعیین آن می بایست ویژگی های موتور برق را بررسی کرد.

موتور برق

موتور برق

عوامل موثر بر قیمت موتور برق کدام است؟

قیمت این تجهیزات بر اساس کمپانی تولید کننده و کشور ساخت آن متفاوت می باشد. مواردی چون برق مورد نیاز، ابعاد دستگاه، ویژگی های جانبی، نوع سوخت مصرفی و غیره عوامل موثر بر قیمت موتور برق چینی محسوب می شوند.

میزان الکتریسیته مورد نیاز و ابعاد دستگاه

توان دستگاه و وات آن تعیین کننده نوع و تعداد اقلامی است که می تواند برق آنها را فراهم کند. بر همین اساس هر چه الزام به وات بالاتری وجود داشته باشد، ابعاد ژنراتور نیز به همان نسبت افزایش می یابد. بنابراین میزان برق مورد نیاز بخش مهمی از انتخاب اندازه دستگاه بوده و در نتیجه وات و اندازه دو فاکتور بسیار تاثیرگذار در قیمت موتور برق چینی نیز به شمار می روند.

شاخصه های جانبی

وجود برخی شاخصه ها و امکانات جانبی نیز فاکتور دیگری در تعیین قیمت محسوب می گردند. از جمله این ویژگی ها شامل پریزهای محافظت کننده از مدار در برابر بار اضافه، مخازن سوخت بزرگ تر، سنج های سوخت یکپارچه که از قطع برق ممانعت می کنند، برق مناسب دستگاه های الکترونیکی حساس مانند کامپیوتر، صدا خفه کن ها، دسته های تاشو، سایبان مناسب استفاده های خارجی و بارندگی و کیت چرخ جهت حمل آسان، می باشد. وجود یا عدم وجود این موارد می تواند مسبب تفاوت در قیمت موتور برق چینی شود.

نوع و تعداد پریزها

دستگاه های کوچک عموما از دو خروجی 120V AC و چند پورت USB برخوردار هستند. هر چه توان دستگاه بیشتر شود، دو شاخه های 240 ولتی و تعداد بیشتری پریز ارائه می گردد. در انتخاب ژنراتور برای کاربردهای خارجی، می بایست انواع دارای پریزهای محافظت شده تهیه شود.

نوع سوخت

متداول ترین نوع سوخت، بنزین است که به آسانی قابل تهیه می باشد. اگرچه ژنراتورهای دیزلی نیز ارائه شده اند که کارایی و بازده بهتری را فراهم می سازند. بر همین اساس قیمت موتور برق چینی بسته به نوع سوخت مصرفی نیز می تواند متغیر باشد.

مخزن سوخت

مخزن بزرگتر کارایی و بهره وری بیشتری را منجر می شود. مخزن سوخت این تجهیزات بین 7 تا 9 ساعت کارکرد را فراهم می کند. همچنین هر چه توان بیشتری از دستگاه به کار رود، میزان مصرف سوخت آن افزایش می یابد. بنابراین پرداخت هزینه بیشتر برای یک مخزن بزرگتر هوشمندانه است.

سایز مخزن

سایز مخزن

مکانیزم راه اندازی

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت موتور برق چینی تاثیر می گذارد، مکانیزم استارت آن می باشد. دستگاه های با استارت الکتریکی اگرچه کارآمدتر هستند اما متعاقبا هزینه اضافی را به همراه دارند.

مکانیزم استارت

مکانیزم استارت

سطح نویز

امکان تهیه دستگاه کم صدا فراهم شده است. اگرچه بیشتر دستگاه های با توان کمتر از این قابلیت برخوردار بوده و تجهیزات با وات 4000 یا بالاتر این ویژگی را ارائه نمی دهند. همچنین نوع سوخت نیز در میزان صدای تولیدی موثر می باشد. ژنراتورهای دیزلی صدای بیشتری را در مقایسه با مدل های گازی ایجاد می کنند. در حالیکه قیمت موتور برق چینی که صدای کمی ایجاد کند ممکن است بالاتر باشد اما برای مصارف خانگی یا کمپینگ ضرورت دارد.

تشخیص کربن مونوکسید

این قابلیت خوب میزان انتشار CO در نزدیکی موتور را آشکار کرده و در صورت بالا رفتن سطح این گاز، دستگاه را خاموش می کند. به واسطه این مزیت از خطرات حاصله جلوگیری می نماید.

کیت چرخ

کیت چرخ دیگر فاکتور اثرگذار بر قیمت موتور برق چینی می باشد. برای حمل و نقل دستگاه به سبب سنگینی آن، وجود چرخ ضروری بوده اما همه مدل ها از این قابلیت برخوردار نیستند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *