خرید ژنراتور برقی

مهم ترین نکته در خرید ژنراتور برقی چه مواردی می باشد

ژنراتور برق یکی از تجهیزات بسیار کاربردی برای بخش هایی است که می خواهند نیازهای برقی خود را تامین کنند. ژنراتورهای برق  با توجه به نوع کاربردی که از آن ها انتظار می رود، در اندازه های متنوع و فاز های مختلف تهیه و تولید می شوند. خرید ژنراتور برقی با توجه به نیاز و بسته به مکانی که در آن استفاده می شود باید صورت پذیرد.

از مزیت های خرید ژنراتور برقی برای یک کسب و کار امکان یکپارچه کار کردن تمام تجهیزات موجود در آن کار می باشد. در زمان خرید ژنراتور برقی می توانید از انواع نمونه های قابل حمل و نمونه های آماده به کار به تناسب محل مورد استفاده، یک نمونه را انتخاب کنید. ظرفیت و توانایی ذخیره نیرو در نمونه های مختلف متفاوت می باشد، که این مورد می تواند دلیلی برای برتری یک نمونه از ژنراتور نسبت به نمونه های دیگر باشد. تولید برق در ژنراتورها بین 20 کیلو وات ساعت تا 2500 کیلو وات می باشد.

مهم ترین نکات در خرید ژنراتور برقی

مانند تمام تجهیزات کاربردی و مهم در زمان خرید ژنراتور برقی باید به نکات خاص و ویژه ای توجه داشته باشیم تا خرید مناسب و مطمئنی انجام دهیم.

  • هزینه خرید ژنراتور برقی

برنامه ریزی و بودجه بندی مالی برای هر کسب و کاری دارای اهمیت می باشد. در زمان خرید ژنراتور برقی باید ابتدا متناسب با بودجه خود بهترین انتخاب را در نظر داشته باشید، اما این انتخاب به گونه ای باشد که  هزینه تعمیر و نگهداری آن در طول زمان از هزینه ای که برای خریداری ژنراتور پرداخته اید بیشتر نباشد.

  • سوخت مورد استفاده در ژنراتور

این تجهیزات از سوخت های متنوعی برای فعالیت خود استفاده می کنند. نفت سفید، بنزین، گازوئیل و گاز نمونه ای از این سوخت ها می باشند. انتخاب نوع ژنراتور بر اساس نوع سوخت نیز دارای اهمیت بالایی است.

  • ایمنی

یکی از موارد مهم در خرید ژنراتور برقی برخورداری آن از بخش هایی است که ایمنی دستگاه را در زمان فعالیت تامین کند. برای مثال وجود سوییچ انتقال، تنظیم ولتاژ و خنک کننده اتوماتیک کمک می کند تا از بروز مشکل و خطر جلوگیری شود.

ژنراتورهای برق با سوخت بنزینژنراتورهای برق با سوخت بنزین

در خرید ژنراتور برقی چه اولویت هایی باید مورد توجه قرار بگیرد؟

یکی از موارد مهمی که در خرید ژنراتور برقی بسیار  اهمیت دارد توجه به اولویت هایی است که ما در کسب و کار خود نیاز داریم.

  • میزان برق مورد نیاز در محل کار شما

میزان برق مصرفی شما در محل کار، تعیین کننده اندازه ژنراتور می باشد. برای مثال مقدار برق مورد نیاز برای یک خانه 5000 وات و برای یک مغازه 6000 وات  می باشد. این مقادیر در اندازه و توان دستگاه تاثیرگذار می باشد.

  • اندازه دستگاه

بر اساس اندازه، ژنراتورهای الکتریکی شامل سه نمونه ژنراتور کوچک، ژنراتور متوسط و ژنراتور بزرگ می باشند.

  • داشتن سیستم های کنترل

با پیشرفت تکنولوژی تغییرات گسترده ای در طراحی ژنراتور ها به وجود آمده است. امکاناتی از جمله، کنترل از راه دور، هشدار کاهش سوخت و امکان راه اندازی از راه دور در طراحی های جدید مورد استفاده قرار گرفته است و شما می توانید با توجه به نیاز خود اقدام به خرید ژنراتور برقی نمایید.

  • نوع

این دستگاه در نمونه های قابل حمل و اینورتور تولید شده است که در اندازه های مختلف موجود می باشد و شما با توجه به نیاز خود می توانید آن ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

ژنراتور متوسطژنراتور متوسط

موارد ویژه ای که در خرید ژنراتور برقی باید مورد توجه قرار دهید

  • مقدار تولید صدای دستگاه

معمولا ژنراتورها تجهیزات پر سرو صدایی هستند. ژنراتورهای برقی کوچک، صدای کمتری نسبت به نمونه های بنزینی دارند. اما در سال های اخیر، نمونه های اینورتور طراحی شده است که صدای بسیار ناچیزی دارند و بسیار مناسب مخاطبانی هستند که یک محصول کاربردی را با امکانات ویژه می خواهند.

  • امکانات جانبی

برای بسیاری از تجهیزات، وجود امکانات جانبی مانند چرخ و دستگیره برای جا به جایی، یک ویژگی محسوب می شود. همچنین وجود باک مناسب برای سوخت در بسیاری از دستگاه ها یک امتیاز محسوب می شود.

کلام آخر

 اگر قصد خرید ژنراتورهای دست دوم را داشتید، حتما قبل از خرید دستگاه از سلامت دستگاه، طول عمر و ساعت کارکرد آن، اعتبار برند دستگاه و شرایط نگهداری آن اطمینان حاصل نمایید.

 

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور

موتور برق

مقالات مرتبط:

رنج دیزل ژنراتور

قیمت ژنراتور برق گاز سوز چقدر است؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *