شرح چند نکته در باب استعلام قیمت دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور و کاربرد آن

دیزل ژنراتورها از سوخت دیزل استفاده کرده و برای تولید انرژی الکتریکی مورد بهره قرار می‌گیرند. دیزل‌ها از ترکیب یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی ساخته می‌شوند. زمان راه‌اندازی آن‌ها نیز به کمتر از 10 ثانیه می‌رسد. در مکان‌هایی که نیاز به برق اضطراری و موقت وجود دارد، استفاده از دیزل ژنراتورها رواج زیادی دارد. البته در حالت کلی، کارخانه های تولید دیزل ژنراتور، این نوع مولدها را بر حسب کارکرد خود به چهار دسته تقسیم می‌کنند؛ ژنراتور اضطراری، ژنراتور پایه، ژنراتور دائم و ژنراتور چند منظوره.در برآورد مبلغ دیزل ژنراتور، عوامل مختلفی تأثیرگذار خواهند بود. در ادامه با عوامل تأثیرگذار بر روی انواع دیزل ژنراتورها آشنا خواهیم شد.

انواع دیزل ژنراتور در سایزهای مختلف

انواع دیزل ژنراتور در سایزهای مختلف

عوامل موثر بر روی قیمت های دیزل ژنراتور

در هنگام استعلام قیمت انواع دیزل ژنراتور از مراکز مختلف، با قیمت‌های متفاوتی رو به رو خواهیم بود. موارد زیادی بر روی قیمت این نوع ژنراتورها تأثیر دارند. در واقع قیمت یک دیزل ژنراتور به قیمت بخش‌های اصلی آن بستگی دارد. در ادامه با برخی از این بخش‌های اصلی و تأثیر قیمت آن‌ها بر روی قیمت کلی دیزل ژنراتور اشاره می‌شود؛

  1. موتور دیزل ژنراتور

بیش از 50 درصد قیمت یک دیزل ژنراتور، مربوط به موتور آن است. در این بخش موثرترین عامل که بر روی قیمت دیزل ژنراتور تأثیرگذار خواهد بود، برند دیزل ژنراتور و کشور سازنده آن است. برندهای مطرح در بازار ایران، پرکینز و کامینز انگلستان و ولوو سوئد هستند. قیمت برندهای انگلیسی به نسبت ولوو سوئد بالاتر می‌باشد. البته باید توجه کرد، دیزل ژنراتورهای شرکت کامینز که در کارخانه‌های هند و چین مونتاژ می‌شوند از دیزل ژنراتورهای سوئدی قیمت کمتری دارند، پس در هنگام خرید این برند باید بسیار به کشور سازنده توجه کرد زیرا که اغلب دیزل ژنراتورهای این برند موجود در بازار، ساخت کشورهای هند و چین هستند.

  1. ژنراتور

دومین عامل که در هنگام استعلام قیمت های دیزل ژنراتور باید به آن توجه کرد، قیمت ژنراتور است. ژنراتور بعد از موتور دیزل بیشترین تأثیر را بر روی قیمت دیزل ژنراتور خواهد داشت. ژنراتور استمفورد انگلستان، ژنراتور لوری سومر فرانسه و ژنراتورهای مکالته ایتالیا از معروف‌ترین و بهترین ژنراتورهای موجود در بازار ایران هستند. از نظر قیمتی، ژنراتور استمفورد انگلستان و ژنراتور لوری سومر فرانسه بیشترین قیمت را در بین ژنراتورها دارند. همچنین برند استمفورد نیز مانند کامینز، کارخانه‌هایی مستقر در هند و چین دارند که قیمت ژنراتورهای ساخت آن دو کشور از ژنراتور ساخت انگلستان کمتر می باشد.

عوامل موثر در قیمت دیزل ژنراتور

عوامل موثر در قیمت های دیزل ژنراتور

  1. تابلو کنترل

از جمله مهم‌ترین اجزا در هر دیزل ژنراتوری، تابلو کنترل است. قیمت تابلو کنترل نیز به سه عامل اساسی بستگی دارد. این عوامل شامل برند قطعات، کیفیت آن‌ها و نوع تابلو کنترل که از نوع اتوماتیک، دستی یا پارالل است، می‌شود. بسته به نوع تابلو کنترلی که در دیزل ژنراتور استفاده می‌شود، قیمت دیزل ژنراتور تا چندین میلیون می‌تواند تغییر کند. باید توجه داشت که اگر قطعات استفاده شده در تابلو کنترل از مرغوبیت کافی برخوردار نباشند، ممکن است باعث بروز خسارات جبران ناپذیری شوند. در بخش کنترل گر تابلو، برندهای داتاکوم ترکیه، DeepSea انگلستان و ComAp از جمهوری چک و در بخش قطعات کیفیت برندهای Schneider فرانسه، ABB ایتالیا و زیمنس آلمان در بالاترین حد خود قرار دارد.

  1. کانوپی

نقش کانوپی در دیزل ژنراتور به عنوان صداگیر بوده است و همچنین از دیزل ژنراتور در برابر گرد و خاک و دیگر شرایط محیطی محافظت می‌کند. کیفیت ساخت کانوپی می‌تواند در استعلام دیزل ژنراتور بسیار موثر باشد. یکی از انواع کانوپی که به نسبت دیگر انواع آن قیمت بالاتر و کیفیت بهتری دارد، کانوپی سایلنت است. البته باید توجه کرد تمامی دیزل ژنراتورها از این کانوپی برخوردار نیستند.

توجه به کاربرد دیزل ژنراتور در هنگام خرید

توجه به کاربرد دیزل ژنراتور در هنگام خرید

نکات مهم در استعلام قیمت دیزل ژنراتور

معمولاً اغلب متقاضیان دیزل ژنراتور قبل از خرید خود، انواع دیزل ژنراتورها را استعلام می‌گیرند. در واقع استعلام قیمت موجب می‌شود تا با توجه به بودجه، بهترین انتخاب را انجام داد. برای انتخاب بهترین دیزل ژنراتور در هنگام خرید باید به نکات زیر توجه ویژه داشت،

  • توان مصرفی دیزل ژنراتور را قبل از خرید محاسبه کرده و با قیمت آن مقایسه نمود.
  • شرایط جعرافیایی برای قرارگیری دستگاه را در هنگام انتخاب باید مورد توجه قرار داد.
  • تعداد ساعت کارکرد دیزل ژنراتور در طول شبانه روز، در انتخاب آن و همچنین قیمت ژنراتور موثر خواهد بود.

در زمانی که توجه کافی به نکات بالا داشته باشید و بر اساس نوع کارکرد دستگاه، انتخاب خود را انجام دهید، مسلماً از بروز مشکلات ناگهانی جلوگیری خواهید کرد.

استعلام قیمت دیزل ژنراتور قبل از خرید

استعلام انواع دیزل ژنراتور قبل از خرید

 

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور ۵۰ کاوا بنز

مقالات مرتبط:

رنج دیزل ژنراتور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *