راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

کاتالوگ دیزل ژنراتور

 مقدمه

بدون شک یکی از مفیدترین و پر کاربرد ترین اختراعات دهه‌های گذشته بشر، دیزل ژنراتورها می‌باشند. این دستگاه‌ها با ورود خود به بازار جهانی، انقلاب بزرگی را در زمینه تامین برق مصرفی بر پا کردند. داخل بسته بندی هر وسیله ای، بروشوری قرار دارد که در ارتباط با آن محصول توضیحات کاربردی را به خریدار می‌دهد.کاتالوگ دیزل ژنراتور نیز این چنین است. همچنین وجود داشتن این کاتالوگ‌ها در جعبه و یا بسته بندی اغلب محصولات الزامی می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد اهمیت کاتالوگ در محصولات صحبت کنیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ارتباط مستقیم کاتالوگ و فروش:

به احتمال زیاد اکثر شما می‌دانید که کاتالوگ چیست و از آن در کجاها استفاده می‌شود. اما کاتالوگ‌ها در فروش محصولات مختلف، نقشی کلیدی را ایفا می‌کند. یکی کاتالوگ خوب می‌تواند میزان فروش یک محصول را تا چندین برابر افزایش دهد. بر روی تمامی کاتالوگ‌ها اطلاعاتی درج شده است که در ادامه به بررسی مهم ترین آن‌ها می‌پردازیم.

یک کاتالوگ شیک می تواند فروش محصولات شما را افزایش دهد
یک کاتالوگ شیک می تواند فروش محصولات شما را افزایش دهد

کاربرد کاتالوگ محصولات:

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، کاتالوگ‌ها، کاربردهای گوناگونی دارند که یکی از این کاربردها افزایش فروش محصولات است. این دفترچه‌های به ظاهر ساده می‌توانند در معرفی محصول شما به دیگران، کمک شایانی کنند و از این روش فروش شما را نیز بالا تر ببرند. از طرفی دیگر نشان دادن یک کاتالوگ شیک به مشتری، می‌تواند کلاس کاری شما بالا ببرد.

مورد دومی که در ارتباط با کاتالوگ وجود دارد، کمک به بازاریابی می‌باشد. تراکت بروشور و کاتالوگ، همگی به منظور تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما کاربرد آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارد. کاتالوگ دیزل ژنراتور می‌تواند مشتریان زیادی را به سمت شرکت شما بکشاند.

در طراحی یک کاتالوگ موارد مهمی دخیل هستند
در طراحی یک کاتالوگ موارد مهمی دخیل هستند

معمولا چه مواردی در کاتالوگ ذکر می شود؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که در کاتالوگ‌ها چه مواردی بیان می‌شود و یا چه چیزهایی در ارتباط با یک محصول درج می‌شود. در جواب این سوال باید بگویم که موارد زیادی می‌تواند در داخل کاتالوگ یک محصول و یا یک شرکت درج شود و این به خود شرکت بستگی دارد.

برای مثال اگر کاتالوگ در ارتباط با یک محصول باشد، در آن در رابطه با مشخصات آن محصول صحبت می‌شود یا اگر کاتالوگ مربوط به یک شرکت بیزنسی خاص باشد، در ارتباط با محیط کاری و یا کارکنان صحبت می‌شود. پس در هر کاتالوگ مباحث مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در کاتالوگ ها موارد مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد
در کاتالوگ ها موارد مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد

در کاتالوگ معرفی محصول چه مواردی ذکر می شود؟

می‌دانید که کاتالوگ‌ها ممکن است موارد متفاوتی را بیان کنند و در واقع انواع مختلفی داشته باشند اما یکی از اصلی ترین مدل‌های کاتالوگ، مربوط به فروش محصولات است. در این مدل از کاتالوگ‌ها موارد گوناگونی ذکر شده است که در ادامه به آن‌ها نیز پردازیم.

مشخصات:

در کاتالوگ دیزل ژنراتور شما می‌توانید تمامی مشخصات این محصولات را مشاهده کنید. این مشخصات به خریدار این امکان را می‌دهد تا در مورد خریدی که می‌خواهد انجام دهد، اطلاعات کافی داشته باشد و با هوشیاری خرید کند.

نحوه استفاده:

حتما برای شما هم پیش آمده که وسیله ای را خریداری کرده باشید اما بعد از باز کردن بسته بندی آن، دچار گمراهی شده باشید و ندانید به چه صورت باید آن را نصب و یا به چه صورت باید از آن استفاده کنید. در چنین مواقعی بروشورها به یاری شما می‌آیند و با توضیحات کامل و کاربردی خود شما را برای نصب و راه اندازی محصول، راهنمایی می‌کنند.

بروشور شما را از سردرگمی نجات می دهد
بروشور شما را از سردرگمی نجات می دهد

معرفی محصولات دیگر:

یکی دیگر از کاربردهای کاتالوگ‌ها در معرفی محصولات دیگر است. ممکن است شما برای محصولی خاص بروشور و یا کاتالوگ طراحی کره باشید که بحثش جداست. اما در بسیاری از موارد ممکن است که کاتالوگ طراحی شده مربوط به یک شرکت مانند شرکت فروش دیزل ژنراتور باشد. در این صورت کاتالوگ دیزل ژنراتور باید شامل معرفی تمامی محصولات شود.

کاتالوگ می تواند یک یا چند محصول را به مشتری معرفی کند
کاتالوگ می تواند یک یا چند محصول را به مشتری معرفی کند

کاتالوگ با بروشور چه تفاوتی دارد؟

شاید فکر کنید که بروشور و کاتالوگ هیچ فرقی با یکدیگر ندارند و از همه لحاظ شبیه به هم هستند اما این چنین نیست. بروشورها یک سند چاپی هستند و تعداد برگ آن‌ها معمولا به بیش از 5 صفحه نمی‌رسد. در حالی که کاتالوگ ها حالت کتابی دارند و تعداد برگ آن‌ها در بعضی از موارد به بیش از 100 صفحه  می‌رسد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر دو این‌ها در دسته موارد تبلیغاتی به حساب می‌آیند و شرکت‌ها از آن‌ها برای معرفی محصولات خود استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از تفاوت‌های کاتالوگ و بروشور در کاربرد آن‌ها است. کاتالوگ‌ها معمولا در ارتباط با موارد کلی یک شرکت و یا یک سازمان اطلاعاتی را به مشتری می‌دهند. اما بروشور این طور نیست. در داخل بروشور جزئی ترین موارد مورد بررسی قرار می‌گیرد و تمامی موارد به ریزبینان ترین روش ممکن بررسی می‌شود. معمولا طراحی بروشورها بسیار ساده تر از کاتالوگ می‌باشد. دلیل این موضوع هم به اهمیت آن بر می‌گردد. درست است که بروشور نیز از اهمیت بالایی برخوردار است اما نه به اندازه کاتالوگ.

کاتالوگ‌ها به دلیل این که باید درباره کل شرکت، اهداف و وظایف آن مطالبی را به مشتری ارائه دهند، باید شیک تر باشند تا بتوانند توجه مشتری را به سوی خود و شرکت جلب کنند.

مطلب آخر:

کاتالوگ دیزل ژنراتور می‌تواند شما را در راه خرید محصولات راهنمایی کند، همچنین با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه محصولی که خریداری می‌کنید به دست آورید. همانطور که گفته شد کاتالوگ و بروشور یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فروش محصولات و معرفی کردن آن‌ها به مشتری می‌باشد. امروزه تمامی شرکت‌های بزرگ دنیا از این روش استفاده می‌کنند و توانسته اند با استفاده از این روش به سود بسیار بالایی دست یابند. اگر شما هم قصد راه اندازی یک شرکت و یا یک کسب و کار را دارید، به شما بیشنهاد می‌کنیم که از حالا به فکر یک کاتالوگ و یک بروشور حرفه ای برای کسب و کار خود باشید. چراکه به شدت به آن نیاز خواهید داشت.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

2 پاسخ

  1. از استان ارومیە :شهرستان پیرانشهر مزاحمتون شدم جهت همکاری صمیمانە .باتشکر ازشما بازرگانی موتور آلات کشاورزی آتش پنجە

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس