دیزل ژنراتور

قیمت دیزل ژنراتور

در حال حاضر برای تولید موقت برق و توزیع انرژی در مکان هایی که از این انرژی محروم می باشند دیزل ژنراتور بهترین وسیله می باشد. ژنراتور به تنهایی یک لغت انگیلیسی به معنی تولید کننده است زمانی که ما یک موتور در کنار آن قرار دهیم در واقع یک موتور تولید کننده می سازیم. موتور ها دارای انواع مختلفی هستند مانند موتور بنزینی، جت و موشک، پیشران و… که هر کدام می توانند از سوخت هایی مانند بنزین و گازوئیل تغذیه نمایند.

طرز کار این دستگاه به این صورت است که با استفاده از سوخت هایی که به آن وارد می نمایند الکتریسته تولید کند. موتور دیزل حرکت چرخشی خود را توسط احتراقی که به دلیل سوخت مایع وارد شده اتفاق افتاده است را انجام داده و ژنراتور به وسیله این چرخش برق تولید می کند. در واقع دستگاه نام برده تلفیقی از موتور دیزلی و یک ژنراتور الکتریکی است.

دیزل ژنراتور دارای چه مزایایی می باشد؟

 • موتور های دیزلی در برابر موتور های بنزینی سوخت کمتری را مصرف می نمایند یعنی در طی یک محدوده زمانی مشخص و معین سوخت مصرف شده توسط موتور دیزلی کمتر می باشد.
 • از لحاظ صرفه اقتصادی طبق بررسی هایی که انجام گرفته است از آنجایی که سوخت دیزلی ارزان تر از سوخت بنزینی است پس این موتورها مقرون به صرفه تر هستند.
 • از آنجایی که این موتورها نیازی به کاربراتور ندارند پس نیاز به تعویض شمع نداشته در نهایت استهلاک کمتری نسبت به همتایان خود دارند.
 • طول عمر مفید موتور های دیزلی حدودا چیزی 3 برابر بیشتر از موتور بنزینی است.
 • دیزل ها هرچه بزرگ تر باشند راندمان بهتری را ارائه می دهند.

دیزل ها از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

 1.  موتور که مهم ترین قطعه است
 2. سیستم سوخت مصرفی
 3. سیستم روغن کاری دیزل
 4.  شارژ باتری
 5. صفحه کنترل موتور
 6. منبع تغذیه
 7. تنظیم کننده ولتاژ دستگاه

محاسبه توان ژنراتورمحاسبه توان ژنراتور

چرا باید یک دیزل ژنراتور خریداری نماییم؟

 •  زمانی که برق قطع شود هیچ منبعی برای جایگزینی آن وجود ندارد پس باید دستگاهی باشد که این انرژی را برای ما تولید نماید.
 •  برای مجتمع های اداری و تجاری و حتی بخش های مهم تری مانند بیمارستان ها داشتن یک سیستم اضطراری تولید برق بسیار احساس می گردد.
 • در معادن کل دنیا بیش از 70 درصد انرژی برق مورد نیاز برای عملیات های مختلف را از طریق دیزل ها بدست می آورند.

 

بهترین برندها برای خرید ژنراتوربهترین برندها برای خرید ژنراتور

چگونه قیمت ژنراتورها را تعیین می نمایند؟

اول شما باید نیاز خود را به برق محاسبه نمایید و سپس تصمیمی به خرید یک دیزل بگیرید. اگر دیزلی را خریداری نمایید که توانی کمتر از نیاز شما داشته باشد خوب پاسخگو مصرف شما نخواهد بود و اگر دیزلی را انتخاب نمایید که توانی بیشتر از نیاز شما داشته باشد در این صورت دیزل ژنراتور هزینه اضافی برایتان رقم خواهد زد. در نتیجه یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت ژنراتور توان دستگاه است.

برندی که دستگاه را تولید کرده است نیز بر محاسبه قیمت آن تاثیرگذار است سه دسته دیزل در ایران عرضه می گردد که تولید شده کشورهای چین، آمریکا و اروپا می باشد و هرکدام دارای رنج قیمت منحصر به فرد هستند. قطعات جانبی دستگاه و تابلو کنترلی که در آن به کار گرفته شده عامل بعدی برای محاسبه قیمت است. قطعات جانبی شامل: باتری، شاسی دیزل، ظرفیت باک، اگزوز، سایلنسر و… می باشد.

 ژنرانور خانگی ژنرانور خانگی

بهترین برند ها برای خرید دیزل ژنراتور

در سطح جهان هستند شرکت های بزرگی که در میدان رقابت جهانی برای فروش این دستگاه هستند. دیزل ولوو، پرکینز، کومینس، لوول، مکالته از محبوب ترین شرکت ها در این زمینه هستند. محدودیت قدرت این موتورها از 20 الی 150 کیلو ولت آمپر می باشد که در صنایع مختلف با توجه به نیازی که دارند از آنها استفاده می کنند. دیزل هایی با قدرت 20 آمپر بیشتر برای مصارف خانگی، فروشگاه ها و ادارات کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. برای صنایع عظیم تولیدی و مجتمع های ادارای و تجاری بزرگ از دیزل هایی با توان بالاتر بهره می برند. البته هستند دیزل هایی که با توان دو الی سه هزار کیلو ولت امپر ساخته می شوند و دیگر در مصارف معمولی از آنها استفاده نمی کنند بلکه در کشتی ها و وسایل نقلیه بزرگ مانند قطارها کاربرد دارند.

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور سدک

دیزل ژنراتور موتورسازان تبریز

مقالات مرتبط

دیزل ژنراتور cummins ساخته شده توسط حرفه ای ها برای حرفه ای ها

قیمت ژنراتور گازی ۱ مگاوات/ معرفی دستگاه ژنراتور/ نحوه تعمیر و نگهداری از آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.