راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

آیا دیزل ژنراتور برای تولید برق در باغ ها مناسب است؟

دیزل ژنراتور مناسب برای باغ

همان طور که می دانید قسمت هایی در شهر‌ یا محل سکونت ما وجود دارد که همیشه با مشکل برق مواجه هستند، مثلا باغ ها با این مشکل رو به رو هستند؛ بنابراین انتخاب یک دیزل ژنراتور مناسب برای باغ، می تواند این مشکل بزرگ را حل کند. طبیعی است که همه ما به دنبال آرامش هستیم و پس از یک هفته کاری سخت در پی راهی برای آرامش گرفتن هستیم، به همین خاطر به باغ می رویم. تصور کنید اگر برق نباشد چه حال بدی به ما دست می دهد.
ما برای حل این مشکل، برای شما یک راه حل فوق العاده داریم و آن هم خرید یک دیزل ژنراتور است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این دستگاه کاربردی، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دیزل ژنراتور چیست و چگونه کار می کند؟

کاری که دیزل ژنراتور انجام می دهد این است که سوخت دیزلی موتور را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند؛ به طور کلی در موتور دیزلی، با سوختن و احتراق، انرژی زیادی تولید می شود که این انرژی به میل لنگ انتقال داده می‌شود. با انتقال انرژی به میل لنگ، نوعی از انرژی به نام انرژی مکانیکی تولید می شود. پس از آن، موتور طی مرحله ای به نام القای مغناطیسی، انرژی الکتریکی تولید را می کند. دیزل ژنراتور مناسب برای باغ، واجد بخشی به نام روتور می باشد که ولتاژ، از سیم های این بخش عبور می کند و باعث چرخش روتور می شود؛ در نهایت با چرخش روتور نوعی از میدان مغناطیسی به وجود می آید. میدان مغناطیسی ایجاد شده در مرحله قبل، از بخش دیگری از ژنراتور به نام استاتور می گذرد که باعث تولید ولتاژ بالایی می شود.

مکانیسم دیزل ژنراتور چگونه است؟
مکانیسم دیزل ژنراتور چگونه است؟

ویژگی های دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور مناسب برای باغ از ویژگی های مهمی برخوردار می باشد که باعث شده است در بین رقبا جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال کار با دیزل ژنراتور خیلی راحت تر از بقیه موتور برق ها است؛ چرا که به صرفه تر است، سوخت کمی مصرف می کند و اگر دچار خرابی شود، با هزینه کم می توان آن را تعمیر کرد. همچنین عمر مفید دیزل ژنراتور بیشتر از بقیه موتور برق ها است و استهلاک بسیار کمتری دارد.

دیزل ژنراتور مناسب برای باغ و ویژگی های آن
دیزل ژنراتور مناسب برای باغ و ویژگی های آن

ویژگی های موتور برق خریداری شده برای باغ

اگر می خواهید برای باغ خود موتور برق خریداری کنید، علاوه بر اینکه باید به ویژگی های بالا توجه کنید، باید به ویژگی های خاص دیگری نیز توجه نمایید تا بهترین موتور برق را برای مصارف خود تهیه کنید. در ادامه مقاله به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

۱• موتور برقی را انتخاب کنید که با گازوئیل کار کند.

این یعنی شما باید برای باغ خود، موتور برق دیزلی بخرید تا مصرف سوخت را کاهش دهید.

۲• توجه به مسئله توان تولید برق

برای انتخاب دیزل ژنراتور مناسب برای باغ، باید ببینید که آیا این موتور برقی که خریدید، می تواند از توان مصرفی باغ شما پشتیبانی کند یا خیر.

۳• موتور برق شما باید بتواند ولتاژ را تنظیم کند.

وسایل خانگی بسیار حساس هستند و اگر ولتاژ تغییر کند یا جریان ورودی به وسایل به صورت ناگهانی وارد شود، آسیب می بینند. پس سعی کنید از موتور برقی استفاده کنید که می تواند ولتاژ را تثبیت کند و از طرفی بتواند آن را به خوبی تنظیم نماید.

۴• به اندازه باک توجه کنید.

اندازه باک در انتخاب دیزل ژنراتور مناسب برای باغ بسیار حائز اهمیت است تا در زمان هایی که به دلیلی سوخت موتور تمام می شود و به سوخت دسترسی ندارید دچار مشکل نشوید.

۵• به صدای موتور برق توجه کنید.

سعی کنید از موتور برق هایی استفاده کنید که کم صدا بوده و آلودگی صوتی کمتری تولید می کنند تا برای شما مزاحمت ایجاد ننماید.

خصوصیات موتور برق مناسب برای باغ
خصوصیات موتور برق مناسب برای باغ

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، انتخاب دیزل ژنراتور مناسب برای باغ مهم است، یعنی ژنراتوری که بتواند همه نیاز های شما را برآورده کند. اگر به دنبال راهی برای خرید دیزل ژنراتور خوب هستید، ما به شما سایت http://raddiesel.ir را معرفی می کنیم، این سایت یکی از سایت های معتبر در زمینه فروش دیزل ژنراتور می باشد پس با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

 

محصولات مرتبط:

موتور برق کاما 6 کیلووات

ژنراتور ۱۰ کاوا سه فاز مکالته ایتالیا

مقالات مرتبط:

از صفحه فارادی تا قیمت دیزل ژنراتور کارکرده

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دیزل ژنراتور ۸۰ کاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس