راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

چه چیزهایی را باید برای انتخاب موتور برق مناسب برای باغ بدانیم؟

موتور برق مناسب باغ بسیاری از مناطق جغرافیایی، به خصوص مناطقی که در حاشیه شهرها هستند مانند باغ‌ها، به دلیل مشکلات فنی، به برق دسترسی ندارند. صاحبان باغ‌ها باید بدانند چگونه یک موتور برق مناسب برای باغ خود انتخاب کنند. یک موتور مولد مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید در محیط‌هایی که به سیستم برق دسترسی ندارید، کارهای مربوطه را انجام دهید. هر چه کیفیت موتور برقی که انتخاب می‌کنید، بهتر باشد و  هر چه تناسب آن با نیاز شما بیشتر باشد، بازده کلی که انتظار آن را دارید نیز بیشتر می‌شود

استفاده از ژنراتور در محیط‌های باز
استفاده از ژنراتور در محیط‌های باز

مهم‌ترین معیارهای انتخاب موتور برق مناسب برای باغ

1.     قابلیت حمل و نقل بالا

معمولا یکی از مهم‌ترین ویژگی ژنراتورهایی که در محیط‌های باز و خانگی استفاده می‌شوند، قابلیت حمل و نقل آن‌ها می‌باشد. بسیاری از افراد ممکن است بر حسب نیاز خود مجبور به جابه‌جایی مستمر ژنراتور باشند و سهولت حمل و نقل برای آن‌ها یک مزیت به شمار می‌آید. هر چند پیشنهاد می‌شود همیشه یک جای ثابت را برای ژنراتور خود در باغ‌ها در نظر بگیرید و دائما آن‌ها را جابه‌جا نکنید.

2.     توانایی تامین نیروی مورد نیاز

ژنراتورهایی که در باغ‌ها به کار گرفته می‌شوند معمولا دو کاربرد عمده دارند:

  • به دلیل دور بودن باغ‌ها از سیستم‌های شهری متداول و یکدست برق‌کشی، ممکن است امکان دسترسی به برق برای افراد وجود نداشته باشد و برای تامین برق مورد نیاز لوازم خانگی مانند انرژی لامپ، یخچال و غیره از ژنراتور استفاده کنند.
  • ممکن است که باغ‌ها برای سکونت شخصی نباشند و بیشتر محل کسب و کار باشند و به تجهیزات صنعتی نیاز داشته باشند. برای مثال، باغ‌هایی که برای پرورش و کشت گیاهان به انرژی معینی جهت تامین برق موتورها، پمپاژ آب، گلخانه و غیره نیاز دارند.

با توجه به این موضوع، به منظور انتخاب موتور برق مناسب برای باغ خود ابتدا باید کاربرد آن را تعیین کنید. به طبع، اگر شما قصد داشته باشید انرژی صنعتی تامین کنید، یعنی مورد دوم، باید از ژنراتورهای پرقدرت‌تری استفاده کنید

ژنراتور قابل حمل برای باغ
ژنراتور قابل حمل برای باغ

 

همچنین یک مورد سوم نیز وجود دارد که اشاره به آن مهم است. شما ممکن است در باغ خود هم قصد سکونت داشته باشید و هم قصد آبیاری باغچه و کاشت درخت. در این صورت، شما انرژی بیشتری را نیاز خواهید داشت و در هنگام خرید نباید صرفا به دنبال موتورهای برق خانگی باشید بلکه باید یک پله بالاتر بروید.

استفاده از ژنراتورهای کم صدا
استفاده از ژنراتورهای کم صدا

 

 

3.    استفاده از موتور برق دیزلی

ژنراتورهای دیزلی در مقایسه با سایر انواع موتورهای برق دارای عمر طولانی‌تری هستند و در بلند مدت شما را از تعویض دائم ژنراتور یا انجام تعمیرات مستمر بی‌نیاز می‌سازند. همچنین تامین سوخت ژنراتورهای دیزلی در نسبت با سایر انواع آن برای شما آسان‌تر خواهد بود. علاوه بر این که هزینه‌ی آن کمتر است، میزان مصرف سوخت ژنراتور دیزل نیز کمتر می‌باشد.

همچنین مدل‌های ارائه شده از ژنراتور دیزلی و فراوانی آن باعث شده است تا افراد بهتر و راحت‌تر در بازار آن را خرید و فروش کنند که یعنی شما در هنگام خرید و حتی فروش، به مشکلی بر نخواهید خورد. شما در بلند مدت سود انتخاب موتور برق مناسب برای باغ خود را خواهید دید.

4.     قابلیت تنظیم و تثبیت ولتاژ موتور برق

وقتی که شما از یک موتور برق در باغ خود برای تامین انرژی مورد نیاز وسایل خانگی و یا صنعتی استفاده می‌کنید، باید از میزان ولتاژ آن اطلاع داشته باشید. عدم سازگاری ولتاژ با وسایل شما باعث فرسایش آن‌ها می‌شود. اگر موتور برق نتواند انرژی مورد نیاز وسایل را تامین کند، وسایل نمی‌توانند از صد در صد نیروی خود استفاده کنند. از سوی دیگر، اگر ولتاژ بیش از حد مورد نظر باشد، فشار زیاد برق باعث می‌شود تا لوازم خانگی و صنعتی شما از کار بیفتند زیرا قطعات توانایی مدیریت آن حجم انرژی را ندارند. موتور برق علاوه بر این که باید ولتاژ مناسب داشته باشد،باید بتوانید ولتاژ را نیز تنظیم کنید. یعنی در صورت نوسانات برق، ژنراتور از آسیب به وسایل جلوگیری کند.

 

ژنراتور با سوخت دیزلی
ژنراتور با سوخت دیزلی

 

جمع‌بندی

انتخاب موتور برق مناسب برای باغ به شما کمک می‌کند در بلند مدت، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و از آسیب‌های اقتصادی جلوگیری کنید. ژنراتور مناسب نه خود دچار فرسایش زودرس می‌شود و نه به وسایل صنعتی و خانگی شما در باغ آسیب وارد می‌کند. قبل از خرید حتما مشخصات فنی ژنراتور خود را بررسی کنید تا از انطباق مشخصات با کاربرد مورد نظر خود مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس