میزان کارکرد موتور برق بنزینی

میزان کارکرد موتور برق بنزینی به چه صورت است؟

موتور برق ها نوعی تولید کننده برق در اندازه های کوچک تر هستند که به سه شکل بنزینی، گازسوز و دیزلی ساخته می شوند. میزان کارکرد موتور برق بنزینی، سایز آن و میزان آلودگی صوتی آن باعث شده است که این نوع موتور برق نسبت به دیگر موتور برق ها در بین مصرف کنندگان بیشتر مورد استقبال و استفاده قرار گیرد.

ساعت و میزان کارکرد موتور برق بنزینی

در زمان خرید موتور برق یکی از نکاتی که باید خریدار به آن توجه کند و نسبت به آن حساسیت از خود نشان دهد این است که میزان کارکرد موتور برق به چه شکل است و چند ساعت توانایی انجام کار را دارد. رسیدن به پاسخ این سوال نشان دهنده میزان فعالیت آن است که یک موتور برق به طور مداوم چند ساعت توانایی روشن بودن و تولید برق را دارد.

یکی از عوامل مهمی که در انتخاب و خرید موتور برق موثر و راه گشا است، فاکتور میزان کارکرد موتور برق بنزینی، ساعات کاری و توانایی آن است. این ساعات معمولا در موتور برق بنزینی به صورت مداوم و به طور متوسط ما بین ۴ تا ۵ ساعت است. لازم به ذکر است که این میزان در انواع موتور برق ها متفاوت است؛ معمولا برندهای ژاپنی دارای قدرت بیشتری بوده و می توانند زمان فعالیت خود را تقریبا تا ۸ ساعت افزایش دهند. این تایم فعالیت در موتور برق های دیزلی به ۱۰ ساعت هم می رسد.

موتور برق ۱۰ کیلو وات هیوندایموتور برق ۱۰ کیلو وات هیوندای

صدای موتور برق بنزینی و کم کردن آن

میزان کارکرد موتور برق بنزینی با صدایی که هنگام فعالیت از آن تولید می شود ارتباطی مستقیم دارد. یعنی هرچه قدر توان و مصرف انرژی آن بالاتر باشد طبیعتاً صوت خارج شده از آن نیز بلند تر و بیشتر خواهد بود. برای کاهش این صدا در ادامه راهکارهایی ارائه می شود:

  • انتخاب سطح مناسب:

برای قرار دادن و نصب کردن دستگاه موتور برق بهتر است سطحی نرم و صاف مانند چمن و یا سطح خاکی انتخاب شود و یا بر روی سطوح ناهموار و سفت تر، از پوشش پلاستیکی و یا موکت برای پوشاندن سطوح استفاده شود. موتور برق به هیچ عنوان نباید بر روی سطوح فلزی و سیمانی قرار گیرد.

  • رعایت و حفظ فاصله:

یکی دیگر از راهکارهای موثر در میزان کارکرد موتور برق بنزینی و کاهش صدای آن حین کار، دوری از دستگاه است. برای دستیابی به این راه، بهترین کار این است که موتور برق را در یک فضای در بسته نصب کنید.

  • بهره‌ گرفتن از کانوپی موتور برق:

کانوپی یا اتاق ساکت، جعبه‌ هایی هستند که با کمک پشم سنگ یا پشم شیشه پوشانده و عایق بندی شده اند. این کار نه تنها از پخش شدن صدای موتور جلوگیری می کند بلکه آن را در برابر حوادث طبیعی مانند باد، باران، گرد و خاک و سایر پدیده ها و آلودگی ها محفوظ و ایمن می دارد.

میزان کارکرد موتور برق بنزینیمیزان کارکرد موتور برق بنزینی

عملکرد موتور برق بنزینی

یکی از ویژگی های موتور برق های بنزینی درون سوز بودن آن ها است. به موتورهایی که در درون محفظه احتراق آن ها مخلوط و ترکیبی از اکسیدکننده و سوخت می سوزند، درون سوز می گویند. نتیجه این سوختن و احتراق، تولید گازهایی با دما و فشار بالا است که وقتی این گازهای داغ منبسط می شوند، پیستون موتور به حرکت در می آید و شروع به کار می کند.

میزان کارکرد موتور برق بنزینی برندمیزان کارکرد موتور برق بنزینی برند

 به محض حرکت پیستون به سمت پایین، مخلوطی از سوخت و هوا با اکسیژن موجود در داخل محفظه احتراق، یکجا جمع می شود. از جرقه شمع برای روشن و شعله ور شدن آن استفاده می شود. این گازها انرژی و نیروی محرکه مورد نیاز برای چرخاندن ژنراتور را فراهم و تامین می کنند. فراموش نشود که کانوپی باید دارای محفظه تهویه هوا باشد، چرا که اگر کانوپی فاقد این قطعه باشد، حرارت موتور برق بنزینی باعث داغ شدن موتور و کانوپی می شود. در نتیجه باعث ایجاد اختلال در میزان کارکرد موتور برق بنزینی خواهد شد.

معرفی بهترین مارک و نوع موتور برق بنزینی در سال ۱۴۰۰معرفی بهترین مارک و نوع موتور برق بنزینی در سال ۱۴۰۰

کلام پایانی

برای خرید موتور برق بهتر است قبل از در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند قیمت، نوع و مدل آن، نیاز خود را به موتور برق مورد بررسی قرار داده و حتی در این زمینه از یک مشاور و متخصص کاربلد کمک و راهنمایی بخواهید. زیرا کمک گرفتن از فردی که در این حوزه از علم و اطلاعات بالایی برخوردار است قطعا منجر به یک خرید درست خواهد شد. ما در این مقاله به طور کامل در مورد میزان کارکرد موتور برق بنزینی صحبت کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به خود سایت مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *