راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

چگونه می‌توان موتور برق را بی صدا کرد؟

موتور برق دستگاهی است که با استفاده از سوخت های فسیلی از قبیل بنزین، گازوئیل و یا گاز برق تولید می کند‌. وجود این دستگاه برای مراکزی مانند بیمارستان ها، هتل ها، وسایل حمل و نقل مانند کشتی و غیره که در آن تامین برق به صورت شبانه روزی مهم می باشد، اهمیت دارد. از رایج ترین مشکلاتی که مصرف کنندگان در هنگام فعالیت با آن مواجه می شوند، صدای بالای دستگاه برق می باشد. خوشبختانه برای حل این مشکل راهکاری های بسیار مختلفی وجود دارد که در این مقاله بنا داریم تا به بررسی آن ها بپردازیم. اگر شما هم با این مسئله مواجه هستید و به دنبال راهکاری برای آن می باشید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

برای کاهش صدای موتور برق چه راهکار هایی وجود دارد؟

موتور برق با توان بالاتر صدا بیشتری تولید می کند.

موتور برق با توان بالاتر صدا بیشتری تولید می کند.

صدای بالای موتور برق از مواردی است که می تواند برای مصرف کنندگان مشکل ایجاد کند. خصوصا اگر این محصول برای تامین برق منازل مسکونی استفاده شده باشد. برای حل این مشکل راه حل های متنوعی وجود دارد که در ادامه به بررسی مناسب ترین آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

استفاده از موتور برق با توان پایین تر

سطح زیرین دستگاه باید نرم باشد.

سطح زیرین دستگاه باید نرم باشد.

بهتر است قبل از خرید موتور برق برآورد دقیقی از میزان مصرف خود داشته باشید. میزان صدای تولید شده توسط دستگاه با توان آن نسبت مستقیم دارد و به همین دلیل توصیه می شود محصولی تهیه کنید که کاملا متناسب با نیاز شما باشد. اگر میزان مصرف برق شما بالا نمی باشد نیازی به خرید موتور های با توان بالا نمی باشد. در چنین مواردی می توانید با انتخاب نمونه های با توان پایین تر از صدای بالای آن در امان بمانید.

سر اگزوز را در جهت مناسب قرار دهید

بیشترین میزان صدای این دستگاه توسط اگزوز آن منتشر می شود. به همین دلیل اگر سر اگزوز را در جهت مناسبی قرار دهیم، این صدا به میزان کمتری می تواند آزار دهند باشد.

مکان مناسبی برای موتور برق پیدا کنید

بیشترین میزان صدای موتور برق به وسیله اگزوز پخش می شود.

بیشترین میزان صدای موتور برق به وسیله اگزوز پخش می شود.

طبیعتا هر چه فاصله شما از این دستگاه بیشتر شود، صدای آن می تواند برای شما کمتر آزار دهنده باشد. از این رو توصیه می شود از این محصول در مکان های مناسب و به دور از محل اقامت نگه داری کنید. در حقیقت با استفاده از این روش صدای تولید شده کم نمی شود و تنها صدا به میزان کمتری به شما می رسد و به همین دلیل تحمل آن آسان تر می گردد. در روش های بررسی بیشتر تمرکز بر آن است تا صدای کمتری به مصرف کننده برسد اما می توان با رعایت نکاتی میزان صدای تولید شده توسط دستگاه را هم کاهش داد.

استفاده از سطح مناسب برای قرار گیری موتور

جنس سطحی که دستگاه بر روی آن قرار می گیرد، می تواند در میزان صدای تولید شده توسط دستگاه تاثیر گذار باشد. اگر سطح زیرین موتور برق سفت باشد صدای تولیدی بیشتر خواهد شد از این رو توصیه می شود برای اینکار از سطوح نرم مانند خاک، چمن و یا تشک های مخصوص ضد لرزش استفاده کنید. این کار باعث می شود تا از ایجاد صدای اضافی جلوگیری شود‌.

از تخته های عایق صدا استفاده کنید

به کمک عایق های صوتی، می توان صدای دستگاه را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

به کمک عایق های صوتی، می توان صدای دستگاه را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

استفاده از تخته های عایق صدا دور دستگاه باعث می شود تا صدای تولید شده جذب شده و به زمین منتقل شود. با این کار شما صدای بسیار کمتری از دستگاه خواهید شنید. البته باید اطمینان حاصل کرد که هوا جریان دارد چرا که حبس شدن کامل موتور باعث افزایش دما و آسیب های جدی به آن می شود.

قرار دادن صدا خفه کن بر روی اگزوز

همان طور که اشاره شد بیشتری میزان صدا در این دستگاه توسط اگزوز آن منتشر می شود. قرار دادن صدا خفه کن بر روی اگزوز باعث می شود تا حجم صدای تولیدی به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند‌. البته اگر به صدا خفه کن دسترسی ندارید می توانید از آب هم با روش مشابه استفاده کنید‌.

جمع بندی

با استفاده از خفه کن می توان میزان صدای دستگاه را کاهش داد.

با استفاده از خفه کن می توان میزان صدای دستگاه را کاهش داد.

صدای بالای موتور برق در حین فعالیت از مشکلاتی است که می تواند برای مصرف کنندگان بسیار آزار دهنده باشد. با استفاده از راهکار های مختلف می توان هم منبع تولید صدا را دور کرد و هم حجم صدای تولید شده را کاهش داد و به نوعی به حل مشکل کمک کرد.

محصولات مرتبط:

موتور برق ۸.۵ کیلووات جیانگ دانگ تک فاز

موتور برق ۴ کیلووات جیانگ دانگ

مقالات مرتبط:

موتور برق نفتی چیست و چه کاربردی دارد؟

با موتور برق کامینز بیشتر آشنا شویم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس