موتور برق

جزئیات مهم درباره موتور برق مناسب برای خانه کدام است؟

زمانی که به یک موتور برق مناسب برای خانه فکر می کنید قطعا به یک ژنراتور قابل حمل می اندیشید. با این حال نصب یک ژنراتور خانگی هزینه هنگفتی را برای شما رقم خواهد زد به همین دلیل باید قبل از خرید به بررسی ویژگی های این وسیله اقدام نمایید. شما نه تنها باید به درست کار کردن وسیله دقت نمایید بلکه باید گارانتی آن را نیز در نظر بگیرید. هنگامی که برق قطع می شود، یک ژنراتور می تواند خانه شما را در زمستان گرم یا در تابستان خنک نگه دارد و کامپیوتر و تلفن شما را شارژ کند. اما در حالی که یک ژنراتور می تواند نجات دهنده باشد، اگر اقدامات احتیاطی را انجام ندهید می تواند خطرناک باشد.

جزئیات لازم درباره موتور برق خانگی

  • تک فاز و سه فاز بودن ژنراتور

انتخاب بین ژنراتور خانگی تک فاز یا سه فاز به نیازمندی شما به مقدار برق لازم و بودجه ای که در اختیار دارید بستگی دارد. یک ژنراتور خانگی تک فاز پیچیده تر و کم هزینه تر است. اکثر صاحبان خانه، که در مکانی مسکونی یا روستایی زندگی می کنند، از ژنراتور خانگی تک فاز استفاده می کنند. چرا که بار الکتریکی آنها کم بوده و کاملا متناسب با مقدار مصرفی است که نیاز دارند. نصب و نگهداری موتور برق خانگی سه فاز بسیار گرانتر است، اما بسته به محل زندگی و تقاضای برق شما ممکن است که نصب این مدل ضروری باشد.

  • دور در دقیقه (RPM) یا سرعت موتور برق

 یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید، سرعت موتور یا RPM ژنراتور خانگی شما است. سرعت ژنراتور خانگی شما مربوط به سه بخش می باشد: سر و صدا، مصرف سوخت و طول عمر. به طور کلی، هرچه سرعت کمتر باشد، ژنراتور خانگی شما بیشتر عمر می کند.

لیست قیمت موتور برقلیست قیمت موتور برق

  • پشتیبان گیری خارج از شبکه

 یک موتور برق پشتیبان زمانی که خانه شما از خط برق خارج می گردد به طور خودکار در عرض چند ثانیه پس از قطع برق روشن می شود. اگر تصمیم به خرید یک ژنراتور پشتیبان دارید، مهم است بدانید که این ژنراتور با منبع سوخت خارجی مانند گاز، پروپان یا گازوئیل کار می کند. هنگامی که خط برق قطع می شود، یک ژنراتور پشتیبان برق می تواند خودش را تغذیه کند و در نتیجه برق خانه شما را تامین نماید.

یک ژنراتور پشتیبان برای خانه هایی که نیاز به برق بی وقفه دارند ایده آل است، زیرا می تواند به طور یکپارچه بین تولید برق به خانه شما و استفاده از سوخت خود فعال باشد. یک ژنراتور خارج از شبکه نه تنها یک گزینه بالقوه کارآمد انرژی است، بلکه یک گزینه ارزان‌تر است، به خصوص اگر در مکانی روستایی زندگی می‌کنید و نیاز به یک خط  برق دارید که به ملک خود وصل کنید.

موتور برق گازیموتور برق گازی

موتور برق چند واتی برای خانه مناسب می باشد؟

برای درک میزان توان مولد پشتیبان یا همان ژنراتور نگاهی به آمار و مشخصات این وسیله حتی در رابطه با ابتدایی ترین ژنراتورها می تواند گیج کننده باشد. برای روشن نگه داشتن کامل، وسایل خانه ممکن است به ژنراتور برقی نیاز داشته باشید که حداکثر 8000 وات برق ارائه دهد. این مقدار از انرژی بیشتر لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی ضروری را تامین می نماید. اما اگر تنها چیزی که نیاز دارید یک ژنراتور قابل حمل برای شارژ دستگاه ها است، می توانید با ژنراتوری که تنها 100 وات برق ارائه می دهند مشکل خود را برطرف نمایید. فهرستی از تمام وسایلی که می‌خواهید در صورت قطعی برق آن‌ها را روشن نگه دارید، تهیه کنید. از این به عنوان یک راهنمای تقریبی برای پیش بینی میزان وات مورد نیاز استفاده کنید.

بهترین موتور برق صنعتیبهترین موتور برق صنعتی

موتور برق شارژی بهتر است یا گازی؟

به زمان شارژ و میزان مصرف سوخت ژنراتور الکتریکی باید توجه داشته باشید. علاوه بر توان خروجی این وسیله، مهم ترین چیزی که باید در ژنراتور های برقی با باتری به دنبال آن باشید زمان شارژ است. یک باتری 160 واتی برای شارژ شدن از پریز AC حداقل به پنج ساعت زمان نیاز دارد. مزیت های بارز موتور برق گازی که از گاز طبیعی به عنوان سوختی برای تغذیه موتور استفاده می کند به این شرح است: پاک ترین نوع سوخت فسیلی، ارزان تر از سایر سوخت ها است و کارآمد تر از سایر سوخت های دیگر می باشد. در شهر های بزرگ تر که دسترسی به لوله کشی گاز بسیار راحت است بیشتر از این ژنراتور بهره می برند. در نتیجه این شما هستید که با توجه به توان انرژی مورد نیاز و بودجه ای که در اختیار دارید موتور برق مناسب برای خانه تان را انتخاب می نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *