راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

اطلاعات مهم درباره موتور برق اینورتر

موتور برق اینورتر

توضیح اجمالی از موتور برق اینورتر

شاید خیلی از افراد با موتور برق اینورتر آشنایی کامل دارند و کاربرد و کارایی آن را می دانند. دقت کنید که نزدیک به چند سال است موتور برق در سراسر بازار به فروش می رسد و این نوع موتور اولین دستگاه برای صنعت است. روش کار این نوع موتور برق با موتورهای دیگر بسیار فرق دارد و به شدت به نوسانات برق حساس است به خاطر همین بایستی قبل از کار کردن با این نوع موتور، آشنایی کامل با طرز کار آن داشته باشید در غیر این صورت موتور دچار آسیب های جدی خواهد شد.

لازم به ذکر است که این نوع موتور را با اسم موتور برق بی صدا نیز می شناسند زیرا با سرعت بالا و بدون هیچ صدایی می تواند جریانات برق را تغییر دهد. اغلب اوقات این نوع دستگاه به صورت یک پارچه کار می کند تا انرژی موردنیاز برای هر کار را کسب کند. در آخر اینکه این موتور برق تاثیر زیادی در کارکرد و عملکرد موتور برقی بنزینی دارد که کار کنترل از راه دور را نیز برعهده دارد.

ویژگی های مهم و ضروری موتور برق اینورتر

موتور برق اینورتر در مقایسه با موتور برق معمولی، از ویژگی ها و مزایای مهمی برخوردار است که در ادامه این بحث به چند ویژگی این نوع موتور برق می پردازیم :

  • برخورداری از صدای کم در حین کار با موتور

همانطور که می دانید هر موتوری از صدای خیلی زیاد و غیر قابل تحمل برخوردار است ولی این نوع موتور برقی برخلاف همه موتورها در حین کار از صدای خیلی کمی بهره‌مند است. صدای کم این نوع موتور برق به سیستم کارکرد موتور بستگی دارد و هر خللی در این قسمت موتور ایجاد شود، صدای موتور برق اینورتر نیز بیش تر خواهد شد.

  • مصرف سوخت

در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین ویژگی موتور برق اینورتر، پایین بودن مصرف سوخت آن است. این نوع موتور برق به دلیل تنظیم درست تجهیزات استفاده شده در موتور، از مصرف سوخت خیلی کمی برخوردار بوده و این عامل در صرفه جویی کردن سوخت موتور کمک خواهد کرد.

  • جریان پایدار

سیستمی که در داخل موتور این نوع دستگاه طراحی شده است، باعث ایجاد یک جریان پایدار می شود و این قابلیت در خیلی از موتور برق ها وجود ندارد. در نظر داشته باشید که جریان پایدار در بسیاری از وسایل های الکتریکی از جمله کامپیوتر وجود دارد و این وسایل ها به یک جریان بدون نوسانات برق نیاز دارند.

  • ایجاد پنل USB

یکی از کاربردی ترین ویژگی در این نوع موتور برقی، داشتن پنل USB است. این ویژگی برای آسان شارژ کردن گوشی و موبایل های هوشمند بسیار کاربرد دارد.

  • تولید انرژی

همانطور که می دانید موتور برق اینورتر از صدای کم و مصرف سوخت کمی برخوردار است و دلیل اصلی این عامل تولید کردن انرژی در سیستم بوده و بر سرعت و عملکرد موتور تاثیر به سزایی دارد. در نظر داشته باشید که این ویژگی به طول عمر موتور نیز اثر دارد و هر چقدر این نوع موتور انرژی کمی تولید کند، عمر این نوع دستگاه کم خواهد شد.

ویژگی های مهم موتور برق اینورترویژگی های مهم موتور برق اینورتر

طرز کار با موتور برق اینورتر

همانطور که می دانید موتور برق اینورتر از توان بالا برخوردار است و این ویژگی در عملکرد آن تاثیر زیادی می گذارد. مناسب ترین روش برای کار کردن با این نوع موتور برق، از طریق دربار نامی است زیرا در این روش انرژی و توان به حده معمول می رسد و از آسیب رسیدن به موتور برق جلوگیری می کند. در نظر داشته باشید که این نوع موتور برق را با گشتاور مکانیکی نیز می توان روشن کرد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

طرز کار با این نوع موتور برقیطرز کار با این نوع موتور برقی

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، موتور برق اینورتر در مقایسه با موتورهای دیگر از ویژگی و مزایایی برخوردار هستند که کارایی و کاربرد زیادی به همراه دارند. توجه کنید که این نوع موتور به دلیل داشتن توان و انرژی کم، از محبوبیت زیادی برخوردار است.

ما در این مقاله سعی کردیم از نحوه کار و ویژگی این نوع موتور برقی را برای شما بازگو کنیم. حال توصیه می شود قبل از خرید این نوع موتور حتما این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید.

موتور برق اینورترموتور برق اینورتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس