راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

تولید کننده دیزل ژنراتور

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت مصرف برق در موارد مختلف خانگی˓ کارگاه ‌های تولیدی˓ کارخانه‌ها و … به شدت افزایش‌ یافته است. افزایش مصرف برق موجب شده است تا در هر شهر و کشوری برای مدت ‌زمان کوتاه یا بلندی˓ برق در چند منطقه قطع شود؛ درصورتی‌که قطعی برق در مواردی خطرناک و موجب بروز مشکلات فراوانی می‌شود. برای استفاده از انرژی الکتریکی در هنگام قطع بودن برق شهری˓ شرکت‌های تولید کننده دیزل ژنراتور با افزایش تولید دیزل ژنراتور تلاش می‌کنند تا مشکلات به وجود آمده در هنگام قطعی برق را برطرف کرده و به حداقل برسانند.

تولید انواع دیزل ژنراتور‌ها
تولید انواع دیزل ژنراتور‌ها

 

تولید کننده دیزل ژنراتور

شرکت راد دیزل با دارا بودن دستگاه های به روز دنیا و همچنین تیم مهندسی خبره در زمینه تولید انواع دیزل ژنراتور  فعالیت می نماید که تمامی محصولات تولید شده با گارانتی و خدمات پس از فروش 10 ساله به مشتریان خود عرضه می کند.

آشنایی اجمالی با دیزل ژنراتور
آشنایی اجمالی با دیزل ژنراتور

 

دیزل ژنراتور (diesel generator) تشکیل شده از یک موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی می‌باشد که در جهت تولید انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. موتورهای دیزل به شکل‌های متفاوت و سازگار با سوخت‌های مختلف طراحی شده‌اند. دسته‌ای از آن‌ها با سوخت دیزل و گروهی دیگر با سوخت‌ های مایع و یا گاز طبیعی سازگار هستند.

به‌طورکلی دیزل‌ ژنراتورها برای تولید انرژی الکتریکی در هنگام قطعی برق مورداستفاده قرار می‌گیرند تا مکان‌هایی که قطعی برق در آن‌ها موجب بروز مشکلات جدی می‌شود در هنگام قطعی برق از این دستگاه‌ ها در جهت تأمین انرژی الکتریکی مصرفی ‌شان استفاده کنند.

نمونه‌ای از دیزل ژنراتور خانگی
نمونه‌ای از دیزل ژنراتور خانگی

 

دیزل ژنراتور برای چه مکان ‌هایی استفاده می‌شوند؟

دیزل‌ ژنراتورها برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شوند و بیشترین زمان استفاده از آن‌ها هنگام قطع شدن برق می‌باشد. در نتیجه این دستگاه‌ها بیشتر برای مکان‌هایی کاربرد دارند که در مواجهه با قطعی برق دچار مشکلات عمده ‌ای می‌شوند و وجود برق در این مکان‌ها ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است.

شرکت ‌های تولید کننده دیزل ژنراتور برای مکان ‌هایی با ضرورت وجود همیشگی برق˓ دستگاه‌ های دیزل ژنراتور متناسب با نیاز هر کدام را طراحی و تولید می‌کنند. بدیهی است که توان مصرفی دیزل در همچنین مواردی بسیار بیشتر از موارد دیگر می‌باشد.

به طور مثال در بیمارستان‌ ها و مراکز درمانی قطع شدن برق ممکن است باعث مرگ بیماران شود چراکه بسیاری از دستگاه‌های مراقبت از بیماران با الکتریسیته کار می‌کنند. مثال دیگر کاربرد دیزل‌ ژنراتورها در مجتمع ‌ها و ساختمان ‌های دارای آسانسور می‌باشد˓ تا در هنگام قطعی برق کسی در آسانسور محبوس نشود.

نکات مهم در تولید و طراحی دیزل‌ ژنراتورها

تولید کننده دیزل ژنراتور به‌عنوان طراح دستگاه ‌های دیزل لازم است تا نکاتی را در هنگام تولید در نظر بگیرد تا کاربرد بهینه‌تری را به دستگاه منتقل کند.

– دیزل ژنراتور باید با توجه به توان آن اندازة متناسب داشته باشد تا در هنگام عملکرد با افت توان مواجه نشود.

– دستگاه دیزل ژنراتور باید توانایی تولید پیوسته و مداوم انرژی الکتریکی را داشته باشد.

– دیزل‌ ژنراتورهای طراحی شده برای انجام کار ضروری باید بتوانند در مواردی که ظرفیت شبکه به طور کامل از بین می‌رود شبکه را حمایت و پشتیبانی کنند.

– مصرف سوخت در دیزل‌ ژنراتورها به نحوی تنظیم شود که هزینة پرداختی برای سوخت دیزل‌ها معقول و منطبق با توان پرداختی مجموعه باشد.

طراحی و ابعاد
طراحی و ابعاد دیزل ژنراتور

 

بخش‌های مختلف دیزل ژنراتور

تولید کننده دیزل ژنراتور بخش‌های مختلف دستگاه دیزل ژنراتور را طراحی و به مرحلة ساخت می‌رساند. قسمت‌های مختلف دیزل ژنراتور متشکل از:

  • موتور دیزل (diesel engine)
  • ژنراتور (generator)
  • شاسی دیزل ژنراتور
  • تانک سوخت روزانه
  • تابلو برق اصلی و یا تابلو حفاظت کنترل

موارد قابل پشتیبانی توسط تولید کننده دیزل ژنراتور

دیزل‌ ژنراتورها نیز مانند ابزارهای دیگر ممکن است در طول زمان استفاده با مشکلات و خرابی‌هایی مواجه شوند و یا در طول زمان به علت فرسایش بخش‌هایی از این دستگاه عملکرد خود را از دست بدهند. در این صورت کارخانه‌های تولید کننده دیزل ژنراتور می‌توانند به شما در جهت رفع مشکلات دستگاه کمک کنند.

فرسایش
فرسایش دیزل ژنراتور

 

مشکلات و خرابی‌ هایی که ممکن است در استفاده از دیزل ژنراتور با آن مواجه شوید.

– دیزل ژنراتور می‌تواند به علت تجمع رسوبات در بخش‌های مختلف آن مثل ستون و سوراخ ‌ها خراب شده و کارکرد مناسب نداشته باشد.

– افت توان موتور دستگاه در هنگام استفاده که ناشی از عدم انتخاب صحیح دستگاه دیزل ژنراتور متناسب با نیاز خریدار می‌‌باشد.

برای پیشگیری بهتر و راهنمایی خریداران دیزل ژنراتور˓ تولید کننده این دستگاه می‌تواند در هنگام تحویل دستگاه به افراد راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌های لازم در جهت راه‌اندازی دستگاه را متذکر شود تا مشکلات در استفاده از دیزل ژنراتور به حداقل برسد. همچنین با ارائه پاره‌ای از توضیحات مربوط به شیوه عملکرد دستگاه یا مشخصه‌های فیزیکی دستگاه در قالب کاتالوگ و یا دفترچه راهنما به خریداران می‌توان بسیاری از مشکلات را که ممکن است رخ دهد پیشگیری کرده و باعث رضایت بیشتر خریداران شد.

مشکلات و خرابی‌ هایی که ممکن است در استفاده از دیزل ژنراتور با آن مواجه شوید.
مشکلات و خرابی‌ هایی که ممکن است در استفاده از دیزل ژنراتور با آن مواجه شوید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس