دیزل ژنراتور پرکینز

با خصوصیات دیزل ژنراتور پرکینز آشنا شوید

دیزل ژنراتور پرکینز ساخت کشور انگلستان است. این مولد با کیفیت در سال 1932 توسط فرانک پرکینز ساخته شده است. پرکینز یک نابغه مهندسی بود که شرکت خود را در انگلستان تاسیس کرد.

آن ها سرمایه کافی  نداشتند. اما با ایده های جذاب و پشتکارشان توانسته بودند تا با برگزاری یک کارگاه کوچک، انقلاب عظیمی در صنعت موتورسازی به راه بیاندازند.

دیزل ژنراتور پرکینز دوام و طول عمر زیادی دارد. قدرت موتورهای پرکینز حدود 10الی 2250 کیلو ولت آمپر است. این دستگاه همراه با گارانتی به مشتریان عرضه می شود. این موتور ترکیبی از موتور دیزل، ژنراتور و دیگر وسایلی چون شاسی و اتاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا است.

هدف ساخت دیزل ژنراتور پرکینز چیست؟

هدف ساختن این موتور توسط پرکینز، برای تولید برق از سوخت دیزلی (گازوئیلی) بوده است. یعنی هر دستگاهی که بخواهد از سوخت گازوئیلی استفاده کند، مکانیزم آن به این صورت است که نیروی مکانیکی حاصل از سوخت دیزل، به ژنراتور انتقال می یابد که خروجی آن تولید برق است.

اگر تا 10 کیلو ولت آمپر از دیزل ژنراتور پرکینز مصرف شود، می توان از آن در منازل، فروشگاه ها و ادارات کوچک استفاده کرد. ژنراتورهای 5 مگاوات برای ایستگاه های کوچک تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند.

برای تولید برق های اضطراری بهتر است که از 250 کیلو ولت آمپر استفاده شود. همچنین برای زمانی که اوج مصرف برق وجود دارد یا کمبود ژنراتورهای بزرگ حس می شود، گزینه های مناسبی می توانند باشند.

وسایل نقلیه بزرگتری مثل کشتی و قطار نه تنها برای تامین برق خود از دیزل ژنراتور پرکینز استفاده می کنند، بلکه برای تامین نیروی محرکه خود نیز از آن ها استفاده می کند. سوال پیش می آید که چرا باید از این موتور برق استفاده کرد؟ به دلیل اینکه این مدل موتور می تواند حرکت یکنواخت و قدرتمندتری را در طول مسیر فراهم کند.

پرقدرت بودن دیزل ها از پارامترهای مهم آن استپرقدرت بودن دیزل ها از پارامترهای مهم آن است

دلیل خرید دیزل ژنراتور پرکینز

این مدل دیزل از یک موتور و ژنراتور بسیار با کیفیت و قوی مانند لوری سومر تشکیل شده است. سیستم خنک کننده دیزل های پرکینز با آب است. این دیزل ها توانایی 8 ساعت کار کردن را دارند.

این دیزل ها در کشورهای خاص توانایی خروجی تا 600 کیلو وات را دارند. در حالی که در سایر کشورها این عدد تا 1500 کیلو وات تنظیم شده است. پرکینز دارای طیف زیادی از موتور است.

بالاترین راندمان سوخت دیزل ژنراتور پرکینز هزینه کمتری را مصرف می کند. برای کاهش آلودگی صوتی که از کارکرد این دیزل ها ایجاد می شود، بهترین راهکار، استفاده کردن از کانوپی آکوستیک است.

معمولاً از دیزل ها برای کشتی و قطار استفاده می کنندمعمولاً از دیزل ها برای کشتی و قطار استفاده می کنند

عوامل موثر در قیمت دیزل

یکی از مهم ترین پارامترهایی که قیمت دیزل ژنراتور پرکینز را تعیین می کند، قدرت موتور است. هرچه قدرت بیشتر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود. قطعات اضافه ای که بر روی دیزل قرار می گیرد نیز هزینه جداگانه ای دارد.

پارامتر بعدی که می تواند روی هزینه دیزل تاثیر بگذارد، میزان سوخت مصرفی است. ممکن است هرکس به میزان های متفاوت سوخت مصرف کند. اما به طور کلی یک پلنت دیزل جدید بین ۰٫۲۸ تا ۰٫۴ لیتر در هر ساعت سوخت مصرف می کند.

سرویس به موقع دیزل ها در افزایش طول عمر آن ها تاثیر داردسرویس به موقع دیزل ها در افزایش طول عمر آن ها تاثیر دارد

نحوه سرویس کردن دیزل ژنراتور پرکینز

  1. تعویض روغن موتور و فیلترها در زمان مناسب بسیار مهم است. گرد و غبار می تواند بر عملکرد موتور تأثیر بگذارد. همچنین تجمع میعان می تواند در موتور باعث خرابی آن شود.
  2. حواستان به تامین سوخت باشد. تازه بودن سوخت در دیزل ژنراتور پرکینز بسیار مورد اهمیت است. میعان به طور منظم از مخزن سوخت تخلیه می شود. همچنین مهم است که فیلترهای بنزین را طبق دستور تعویض کنید، حتی اگر از موتور استفاده نمی شود.
  3. اگر به نظافت دیزل توجه نکنید، رشد باکتری می تواند در سیستم سوخت نفوذ کند و منجر به مسدود شدن فیلترها شود که همین امر می تواند موتور را خراب کند.
  4. به طور مرتب باتری ها و سیستم ها را بررسی کنید که شارژ باتری کامل باشد. شارژ ناکافی باتری ها یکی از دلایل اصلی شروع به کار نکردن ژنراتورهای پشتیبان در صورت نیاز است.
  5. مخازن روغن را پر کنید تا فضای کمتری برای جمع شدن چگالش و ایجاد خوردگی باقی بماند.

فیلتر و روغن ژنراتور را باید به موقع تعویض کنیدفیلتر و روغن ژنراتور را باید به موقع تعویض کنید

 

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور جن پاور

دیزل ژنراتور کامینز پاور

مقالات مرتبط

معرفی کامل موتور برق | نحوه خرید و فروش دیزل ژنراتور

معرفی کم مصرف ترین دیزل ژنراتور| مزایا و کاربرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *