سلونوئید پرکینز

سلونوئید پرکینز ( خاموش کن  پرکینز )

سلونوئید پرکینز یا خاموش کن  پرکینز ، شیر برقی  هستند که در زمان نیاز موتور به خاموش کردن موتور کمک می کنند و این عمل بسیار در زمان استارت و STOP موتور حائز اهمیت است. شیر برقی ها دستورات الکترونیکی را به وسیله حرکت های کششی و رانشی اجرا می کنند. شیر برقی ها یا سلونوئید های موتور قطعاتی هستند که وجود آن ها برای جلوگیری از صدمه دیدن موتور واجب است.

 

سلونوئید پرکینز ( خاموش کن  پرکینز )

 

فروش سلونوئید پرکینز

فروش خاموش کن دیزل ژنراتور پرکینز 12 ولت و 24 ولت در شرکت راد دیزل با مناسب ترین قیمت جهت سفارش محصول با کارشناسان واحد ژنراتور تماس بگیرید.

قیمت سلونوئید پرکینز  / قیمت خاموش کن پرکینز

قیمت سلونوئید پرکینز  12 ولت و 24 ولت قیمت قطع کن دیزل ژنراتور پرکینز به مدل موتور و توان موتور دیزل ژنراتور و همچنین کشور تولید کننده دیزل ژنراتور و همچنین به میزان درجه کیفیت این محصول بستگی دارد جهت اطلاع از قیمت این محصول با کارشناسان واحد فروش تماس بگیرید.

وظیفه شیر برقی پرکینز چیست؟

وظیفه شیر برقی موتور پرکینز یا همان قطع کن پرکینز این است که نیرو یا انرژی الکتریکی دستور داده شده به خود را به انرژی رانشی یا کششی تغییر دهد.

از سلونوئید ها برای قطع و وصل کردن مسیر سوخت استفاده می شود تا بتوانند موتور را خاموش کنند.

 

علت خرابی خاموش کن پرکینز

 

 

علت خرابی خاموش کن پرکینز

  • اصل نبودن کالا
  • ساعت کارکرد بالا
  • نوسانات برقی از تابلو برق
  • مناسب نبودن شیر برقی برای آن موتور
  • گرفتگی های ناشی از ناخالصی های درون سوخت

 

در مورد سلونوئید Perkins بیشتر بدانیم

در ژنراتورهایی که ecu را در خود ندارند و شیر انژکتور آنها برقی نیست باید از سلونوئید یا قطع کن استفاده کرد سلنوئید ها در دو نوع سه سیم و دو سیم موجود می باشند.

نوع دو سیم معروف به خاموش کن (stop solenoid) میباشد.

این نوع خاموش کن ها را بخاطر جریان مصرفی زیاد ( تا 16 آمپر) نمیتوان از مدت زمان کوتاهی (چند ثانیه تا یک دقیقه) بیشتر فعال نمود.

نوع سه سیمه معروف به شیر برقی یا سلونوئید (fuel solenoid) میباشد این قطعه کمتر بعنوان خاموش کن مورد استفاده قرار میگیرند. مگر اینکه موتور شما زمان زیادی طول میکشد تا خاموش شود. این نوع سلونوئید ها بخاطر وجود سیم سوم موسوم به نگهدار ، میتوانند به صورت دائم وصل بمانند.

در مواقعی که برای روشن ماندن موتور دیزل ژنراتور باید اهرم انژکتور کشیده شود، از این مدل سلونویید استفاده میکنیم. در مواقعی که زمان مورد نیاز برای خاموش شدن دیزل ژنراتور نیز بیش از 15-30 ثانیه است نیز میتوان از این نوع شیر برقی استفاده کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *