برندهای محبوب دیزل ژنراتور

آیا نیاز است تا در مورد برندهای محبوب دیزل ژنراتور بدانیم.

برندهای محبوب دیزل ژنراتور الکتریکی از ترکیب شدن یک موتور دیزلی به نام دیزل جنست (DG) و یک دیزل ژنراتور الکتریکی (که بیشتر از یک آلترناتور است) ساخته شده اند و به منظور تولید انرژی الکتریکی استفاده می شوند. معمولا از ژنراتورهای دیزلی برای تولید برق استفاده می شود، که برای انجام این کار باید از یک موتور دیزلی و یک ژنراتور کمک گرفت.

برندهای محبوب ديزل ژنراتور را معمولا به عنوان قدرت برق اضطراری استفاده می کنیم، تا در موقع قطع برق به خصوص در مواقع حیاتی که جان یک انسان در خطر است، بتوانیم با اتصال برق اضطراری مشکل قطعی برق را حل کنیم.

انواع برندهای محبوب دیزل ژنراتور

برای خرید برندهای محبوب ديزل ژنراتور باید تا حدودی با انواع ژنراتور دیزلی آشنا باشیم، انواع ژنراتور را می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد:

  • ژنراتورهای صنعتی
  • ژنراتورهای مسکونی

که معمولا سایز ژنراتور دیزلی صنعتی از ژنراتور مسکونی بیشتر و بزرگ تر است و به همین علت قدرت برق را برای مدت زمان بیشتری تهیه می کند. همانطور که نامگذاری و دسته بندی شده اند، برندهای محبوب ديزل ژنراتور از نوع صنعتی که حجم و سایز بزرگتری نسبت به نوع دیگر دارند، با تقاضای برق بالا مواجه هستند، اما ژنراتورهای کوچک ومعمولی که در دسته ژنراتورهای دیزلی مسکونی هستند، فقط برای یک محدوده خاص می توانند برق تامین کنند و فقط در خانه ها و مغازه ها و دفاتر برای تامین برق استفاده می شوند.

انواع برندهای محبوب دیزل ژنراتورانواع برندهای محبوب دیزل ژنراتور

طرز کار برندهای محبوب ديزل ژنراتور چگونه است؟

اگر که در حوزه دیزل ژنراتور فعالیت دارید و یا اگر به نوعی با این دستگاه در تعامل هستید، لازم است تا مختصری از این دستگاه بدانید، زیرا لازم است تا کار کردن با هر نوع دستگاهی که مورد استفاده شما است را بدانید و اجزا و طرز کار آن را بدانید.

چگونه برندهای محبوب ديزل ژنراتور کار می کنند؟

برندهای محبوب ديزل ژنراتور مجهز به یک مخزن سوخت هستند که از سوخت این دستگاه انرژی شیمیایی به انرژی مکانیکی تبدیل می شود، برای این کار از یک موتور دیزل و یک آلترناتور برای تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی مکانیکی استفاده می شود، نکته مهمی که در این زمینه مطرح می شود، در مورد کنترل مخزن سوخت است، که این مخزن برای کنترل، به یک کنترل پنل متصل است، البته این ژنراتور برای اینکه بتواند برق تولید کند، باید تمام قسمت هایش بدون وقفه و در کنار هم کار کنند. یعنی حتی اگر یک قطعه کوچک از این سیستم از کار بیافتد، در کار تمام سیستم برندهای محبوب ديزل ژنراتور اختلال ایجاد می شود و تولید برق به مشکل می خورد.

طرز کار کردن دیزل ژنراتورهاطرز کار کردن دیزل ژنراتورها

اجزای اساسی برندهای محبوب دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها ماشین هایی هستند که انرژی مکانیکی تولید شده توسط موتور احتراق داخلی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند و برای اینکه این ژنراتور ها بتوانند برق مورد نیاز را تولید کنند و به دستگاه های الکتریکی انتقال بدهند، باید تمام قسمت های اساسی ژنراتور بدون وقفه در کنار هم کار کنند، در ادامه مطلب با بخشی از قسمت های اساسی این ماشین پر قدرت آشنا خواهید شد:

اجزای اساسی برندهای محبوب دیزل ژنراتوراجزای اساسی برندهای محبوب ديزل ژنراتور

  • موتور در برندهای محبوب ديزل ژنراتور

در تمام دستگاه ها، موتور اصلی ترین جزء آن است و به کمک سوخت، انرژی مکانیکی را فراهم می کند، تا در دستگاه ها،  انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل شود. در اصل قدرت انرژی خروجی این دستگاه های دیزلی با اندازه موتوری که درونش کار می کند، متناسب است.

  • آلترناتور در برندهای محبوب دیزل ژنراتور

 الترناتور از قسمت های اصلی و کلیدی یک ژنراتور دیزلی است، که انرژی مکانیکی حاصل از موتور را دریافت می کند، پس انرژی خروجی موتور وارد قسمت آلترناتور می شود.

آلترناتور یک بخشی به نام روتور دارد، که یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند و در صورت ایجاد میدان مغناطیسی، جریان متناوب تولید می شود.

  • سیستم روغن کاری

 این واحد روغن کاری تمام قسمت ها را تضمین می کند، پس باید  سیستم روغن کاری برندهای محبوب دیزل ژنراتور همواره چک شود و از خرابی آن ها جلوگیری شود.

  • کنترل پنل مختص سیستم سوخت ژنراتور

این قسمت از دیزل ژنراتور فقط یک دکمه دارد، که برای شروع و یا توقف استفاده می شود و با جریان و ولتاژ و فرکانس کار می کند، البته این قسمت از برندهای محبوب دیزل ژنراتور تنها قسمتی است که به راحتی قابل حمل است.

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور سدک

دیزل ژنراتور لوول

مقالات مرتبط

آیا قیمت ژنراتور چینی همیشه پایین است؟

دیزل ژنراتور جن پاور ترکیه چه خصوصیاتی دارد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *