راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

هزینه تولید برق با ژنراتور گازی

تولید برق با ژنراتور گازی

مقدمه

ژنراتور گازی یک مولد تولید کننده برق است که سوخت مصرفی آن گاز طبیعی است. موتور های بکار رفته در این ژنراتورها با گاز طبیعی کار می کنند و به اصطلاح پایه گازسوز هستند. ژنراتور های گازی انواع مختلفی دارند؛ از ژنراتور های خانگی کوچک با توان 700 وات گرفته تا ژنراتور هایی با توان بالا مانند ژنراتور های بزرگ گاز سوز 2100 کیلو وات که در صنعت کاربرد دارند. ژنراتور گازی مزیت های بسیار زیادی دارند چه برای مصارف خانگی و کسب و کار های کوچک و چه برای کارخانجات صنعتی. در این مطلب به بررسی چندین نمونه از مزیت های تولید برق با ژنراتور گازی می پردازیم.

تولید برق با ژنراتور گازی

هر ژنراتور گازی دارای یک موتور است و موتور وسیله ای است که یک انرژی یا سوخت، مانند سوخت فسیلی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. در این مطلب به بررسی ژنراتور های گازی و مزایای تولید برق با ژنراتور گازی می پردازیم. یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از ژنراتور گازی این است که سوخت این ژنراتور با محیط زیست سازگار است زیرا سوخت آن گاز طبیعی است و سوخت فسیلی یکی از پاک ترین سوخت ها است.

مزایای ژنراتور گازی

یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از ژنراتور گازی این است که سوخت این ژنراتور با محیط زیست سازگار است زیرا سوخت آن گاز طبیعی است و سوخت فسیلی یکی از پاک ترین سوخت ها است. از دیگر مزایای تولید برق با ژنراتور گازی می توان گفت که این ژنراتور در مقایسه با ژنراتور گازوئیلی، قیمت سوخت آن است که بسیار مناسب است و به راحتی در دسترس است. باید به این نکته اشاره کرد که ژنراتور های گازی از ژنراتور های گازوئیلی قدرت کمتری دارند. یکی دیگر از مزایای تولید برق با ژنراتور گازی این است که میزان سر و صدا تولید شده توسط ژنراتور گازی از ژنراتور گازوئیل سوز بسیار کمتر است.

سوخت فسیلی سازگار با محیط زیست برای مصرف ژنراتور گازی 
سوخت فسیلی سازگار با محیط زیست برای مصرف ژنراتور گازی

امنیت و نگه داری ژنراتور گازی

تولید برق با ژنراتور های گازی مزایای بسیار زیادی دارد و از دیگر مزایای تولید برق با ژنراتور گازی، ایمنی بیشتر آن در مقایسه با دیگر انواع ژنراتور ها است. ژنراتور های گازی نسبت به دیزل ژنراتورها امن تر هستند زیرا نیاز به مخازنی برای نگه داری بنزین و یا گازوئیل ندارند و خطرات نشت منبع و … هم برای این ژنراتور ها مطرح نخواهد بود. این ژنراتور ها از گاز شهری استفاده می کنند که در شهرها به راحتی در دسترس است و گاز از خط لوله مستقیم وارد دستگاه می شود.

ژنراتور گازی برای مصارف خانگی، رستوران و...
ژنراتور گازی برای مصارف خانگی، رستوران و…

سرعت ژنراتور گازی

سرعت ژنراتور گازی از ژنراتور های دیزلی بیشتر است و دیگر نباید نگران مواردی چون رسوب کردن سوخت، نشت و گرفتگی مجاری انتقال سوخت بود چون هیچ کدام از این موارد در مورد ژنراتور گازی وجود ندارد. استفاده از این ژنراتور ها به عنوان یک تامین کننده برق اضطراری نیاز شما را به برق بر طرف می کند و با وجود در دسترس بودن گاز شهری در زمان قطعی برق، شما دچار خاموشی نمی شوید و می توانید به کار خود ادامه دهید و به وسیله تولید برق با ژنراتور گازی از هزینه های بسیار زیادی که قطعی برق به دنبال خود دارد جلوگیری کنید.

ژنراتور پایه گاز سوز
ژنراتور پایه گاز سوز

ژنراتورهای گازی با توان های بالا یکی از پرکاربرد ترین ژنراتورهای موجود در سر تا سر دنیا محسوب می شوند این ژنراتورها توانی در حد یک و نیم مگا وات دارند که به عنوان برق اضطراری کارخانه های بزرگ، بیمارستان ها، صنایع سنگین و مراکز صنعتی و کارگاهی که دچار قطعی برق می شوند و قطعی برق برای آن ها هزینه های بسیار سنگینی دارد، بسیار مناسب است و می تواند به وسیله تولید برق با ژنراتور گازی از ضررهای ناشی از قطع برق جلوگیری کرد.

گازی به عنوان برق اضطراری کارخانه های بزرگ، بیمارستان ها، صنایع سنگین
ژنراتور گازی به عنوان برق اضطراری کارخانه های بزرگ، بیمارستان ها، صنایع سنگین

ژنراتور های گازسوز از لحاظ اقتصادی در رتبه بالاتری در مقایسه با انواع دیگر ژنراتورها قرار دارند و به قطع می توان گفت که میزان صرفه‌جویی این ژنراتور ها نسبت به مدل های بنزینی و دیزلی از ۷۰ درصد بیشتر است.

ژنراتورهای گازی مفید برای استفاده در مواقع قطع برق 
ژنراتورهای گازی مفید برای استفاده در مواقع قطع برق

جمع بندی

در این مطلب به بررسی مزایای تولید برق با ژنراتور گازی پرداختیم. ژنراتورهای گازی علاوه بر مزایای بی شماری که دارد و هم از نظر هزینه تهیه خود ژنراتور و هم از نظر هزینه سوخت ژنراتور بسیار مقرون به صرفه است. شما با کمک متخصصان شرکت راد دیزل که واردکننده و تامین‌ کننده انواع تجهیزات دیزلی است می توانید بهترین ژنراتور مد نظر خود را انتخاب کنید و بیشترین استفاده را از این ژنراتور ببرید.

 

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور دست دوم ۱۰۰ کاوا پرکینز

ژنراتور ۶.۵ کیلووات لینز

مقالات مرتبط:

بررسی ژنراتور گازسوز دائم کار از نظر قیمت

انواع مولدها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس