قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان

تفاوت قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان

تفاوت قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان از مهم‌ترین دغدغه‌های پیمانکاران ساختمان و یا اهالی ساختمان در زمان تهیه این محصول است.

 این مشکل در ایران به دلیل نوسانات ارز در طی سال‌های اخیر بسیار مشهود است. همچنین میزان پارامترهای خروجی این محصول نیز بر قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان تأثیرات بسزایی خواهد داشت. ژنراتور برق اضطراری ساختمان دارای وظایف بسیار مهمی در زمان قطعی برق و خصوصاً در ساختمان‌های بلندمرتبه است که اگر محصول موردنظر با پارامترهای تأمین‌کننده نیاز بار به‌درستی انتخاب نشود خطرات جانی و مالی بسیار زیادی را برجای خواهد گذاشت.

در ادامه به جزئیات مهمی که در افزایش و یا کاهش قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان دخیل است پرداخته خواهد شد.

نکات کلیدی در زمان خرید دیزل ژنراتور توان بالا

زمانی ژنراتور ابزاری مکمل در هر خانه بود ولی امروزه با توجه به قطعی‌های برق در کشورهای مختلف استفاده از ژنراتور برق خانگی امری مهم و غیرقابل‌انکار شده است.

همچنین استفاده از این محصول در ساختمان‌های بلندمرتبه که وجود آسانسور و سیستم‌های اطفاء حریق در آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، بسیار مهم خواهد بود.

فاکتورهای مهمی در قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان نقش دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توان، فرکانس و ولتاژ خروجی
  • قیمت
  • قابلیت حمل آسان
  • هزینه تعمیر و نگهداری

تمام نکات گفته‌شده به مقدار تقاضای بار بستگی دارد.

در ابتدا با تهیه فهرستی از وسایل برقی که در منزل دارید و نمی‌خواهید که در زمان قطعی بدون برق بمانند و همچنین مقدار توان مصرفی، شروع می‌کنیم.

  • یخچال: 600 وات
  • پمپ: 750 تا 1500 وات
  • بخاری قابل‌حمل: 1500 وات
  • کولرآبی: 1000 وات
  • لامپ: 5 تا 80 وات (در هر لامپ)
  • کامپیوتر: 60 تا 300 وات

 حال برای تغذیه این وسایل می‌توانید چند روش را انتخاب کنید. استفاده از ژنراتورهای آماده‌به‌کار خانگی که به‌طور ثابت نصب می‌شوند و یا استفاده از ژنراتورهای قابل‌حمل که در اندازه و توان های مختلف ساخته و عرضه می‌شوند.

دیزل ژنراتورهای خانگی با زمان راه‌اندازی بسیار کمدیزل ژنراتورهای خانگی با زمان راه‌اندازی بسیار کم

ژنراتور های آماده‌به‌کار خانگی

هزینه خرید این نوع ژنراتورهای بسیار بیشتر از نوع دیگر است و باید توسط یک فرد متخصص نصب گردد. در هنگام قطعی برق این ژنراتورهای به‌صورت خودکار وارد مدار شده و خللی در کارکرد وسایل برقی ایجاد نخواهند کرد. این ژنراتورها در زمان ایجاد نقص و یا مشکل دارای سیستم هشدار بوده و مشکل را به‌صورت خودکار به فروشنده و یا خریدار هشدار می‌دهند. همچنین سوخت مصرفی نیز می‌تواند به انتخاب مشتری انتخاب شود. پروپان که خطر ذخیره آن کمتر از بنزین است، یا گاز طبیعی که منبع انرژی نامحدودی را فراهم می‌کند. توان خروجی این نوع ژنراتورها از حدود 5000 تا 20000 وات متغیر است. قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان بین 2000 تا 6000 دلار بدون هزینه نصب است که با هزینه نصب به 12000 دلار نیز خواهد رسید.

ژنراتور های برق اضطراری قابل‌حمل

قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان قابل‌حمل دارای هزینه کمتری نسبت به نوع ثابت است. این نوع ژنراتور معمولاً با بنزین کارکرده و برای استفاده طولانی‌مدت نیاز به استابلایزر دارد. شما می‌توانید از ژنراتورهای قابل‌حمل در هر مکانی در داخل یا خارج از ملک خود استفاده کنید اما هرگز در یک فضای بسته نباید استفاده شود. این مدل‌ها می‌توانند به‌سرعت گاز کشنده مونوکسید کربن تولید کنند. توان خروجی این مدل‌ها بین 3000 تا 8500 می باشد و هزینه خرید این نوع ژنراتور نیز بین 400 تا 2500 دلار خواهد بود.

نیروگاه‌های قابل‌حملنیروگاه‌های قابل‌حمل

نیروگاه‌های قابل‌حمل

این دستگاه‌ها از گاز یا پروپان استفاده نمی‌کنند؛ آن‌ها با باتری تغذیه می‌شوند که می‌توانید با وصل کردن آن ها به پریز برق یا گاهی اوقات یک پنل خورشیدی همراه، شارژ آن ها را انجام دهید. فنّاوری استفاده‌شده در این نیروگاه ها بسیار پیشرفته بوده و هزینه خرید و نگهداری آن نیز به‌مراتب نسبت به قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان بالاتر است. این محصول هیچ‌گونه صدایی تولید نمی‌کند و همچنین دارای آلایندگی نیز نمی‌باشد. ولی یکی از معایب این محصول قدرت پایین آن است که نمی‌توان از آن برای تغذیه وسایل برقی پرقدرت استفاده کرد. مدل‌های این محصول دارای توان خروجی 1200 وات تا 1500 وات است و قیمت این محصول بین 750 تا 3000 دلار خواهد بود.

ژنراتورهای برق اضطراری خانگی در مدل‌های مختلفژنراتورهای برق اضطراری خانگی در مدل‌های مختلف

نتیجه‌گیری

امروزه استفاده از ژنراتورهای برق اضطراری دارای مزایای بسیاری در سطح کاربری‌های خانگی است. در زمان قطع برق برای جلوگیری از ایجاد اختلال در وسایل خانگی، استفاده از ژنراتور برق بسیار ضروری است. همچنین قیمت ژنراتور برق اضطراری ساختمان بسیار متنوع است و می‌تواند تمام نیازها را برطرف سازد.

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور جن پاور

دیزل ژنراتور پرکینز

مقالات مرتبط

تفاوت قیمت دیزل ژنراتور ۴۰۰ کاوا در برندهای مختلف

معرفی دیزل ژنراتور لوول + قیمت و کاربرد آن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *