راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی چیست؟

قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی

در این مقاله قصد داریم علاوه بر توضیح انواع دیزل ژنراتور به بررسی‌هایی پیرامون قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی. هم پرداخته می‌شود. از جمله اجزایی که می‌توان اشاره کرد: سیستم استارت اتومات، سیستم مولد گرما و غیره هستند. این سیستم در مواقعی که نیاز به برق اضطراری داریم یا حتی کاربردهای دائمی مورد استفاده کاربران این سیستم تولید برق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی در بازار به کیفیت و کارکرد هر بخش از سیستم ارتباط مستقیم دارد. هر سیستم ژنراتوری برای کارکرد صحیح و بهینه شامل چندین بخش می‌باشد. از دیگر اجزای مهم سیستم‌های کنترل، ژنراتور و سایر متعلقات فرعی، سیستم گرم‌کن یا پیش‌گرما، قطع‌کننده اضطراری مدار و اتاقک عایق صدا هستند. موتور ژنراتورها برای مصارف منزل، ادارات کوچک و فروشگاه‌های مختلف می‌توانند از 1 تا 20 کیلووات آمپر به اصطلاح (KVA) و 2000 کاوا برای مجتمع‌های اداری بزرگ و انواع کارخانه‌ها برق مورد نیازشان را مهیا کند. انواع ژنراتورها در توان‌های مختلف را می‌توان درون یک اطاقک عایق قابل حمل هم قرار داد.

کانوپی سایلنت یا اتاقک ایزوله نقش اساسی در کاهش صدای ژنراتور دارد. که کیفیت این مورد هم در قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی تاثیر گذار است. همچنین ژنراتورهای 55 مگاواتی برای اکثر ایستگاه‌های کوچک تولید برق استفاده می‌شوند. در واقع برای تولید برق این ایستگاه‌ها از چندین سیستم ژنراتور استفاده می‌کنند.

سوخت دیزل ژنراتور

این سوخت بیشتر از فرآیند روش خاصی که در تقطیر جز به جز نفت مازوت بدست می‌آید اما روش‌های دیگری برای فراوری سوخت دیزل بدون بهره‌گیری از نفت وجود دارند که قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از جمله موارد مهم روش‌های فراوری می‌توان به زیست دیزل و گاز به مایع اشاره کرد. بهره‌برداری از این موارد در جهان به شدت رو به افزایش است. سوخت به‌دست آمده از نفت را نفت دیزل یا پترودیزل می‌نامند. دیزل مصرفی در ژنراتورها بسیار کم گوگرد هستند که این مورد برای سلامتی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

سوخت دیزل در واقع به هرگونه سوختی که به‌ صورت مایع بدست آمده باشد، گفته می‌شود.سوخت دیزل در واقع به هرگونه سوختی که به‌ صورت مایع بدست آمده باشد، گفته می‌شود.

همان‌طور که به انواع سوخت دیزل اشاره شد باید کیفیت این نوع سوخت را در دیزل ژنراتورها و در کل موتورهای دیزلی در نظر گرفت زیرا تاثیر بسیار زیادی بر نوع کارکرد دستگاه خواهد گذاشت. قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی به نوعی موثر از سوخت مصرفی می‌باشد به صورتی که میزان عمر بخش‌های سیستم، خرابی یا کارکرد درست قطعات را مدیون کیفیت سوخت دیزل هستند. کیفیت این سوخت به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا به دو دسته تقسیم می‌شوند. عوامل اولیه و عوامل ثانویه تاثیر گذار بر کارکرد سوخت دیزل را بررسی می‌کنیم. عوامل اولیه در واقع مربوط به مرحله قبل از ورود به فرآیند نهایی و کاری است. عوامل اولیه بیشتر شامل مرحله تولید و فراوری سوخت دیزل می‌شود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی که حتماً باید درنظر داشت قابلیت تشخیص سریع عیب در سیستم است. به طوری که برخی از مشکلات و معایب موتورهای دیزل که وابسته به سوخت آن است به‌ راحتی بعد از عمل احتراق قابل شناسایی است. یکسری نشانه‌های پرتکرار در موتورهای دیزل هستند که به سرعت به نوع ایرادی که به وجود آمده می‌توان پی برد. از جمله این نشانه‌ها دود زردرنگ خروجی از اگزوز نشانه گوگرد بالاست که برای سلامتی هم مضر بوده و دود سفید رنگ نشانگر وجود آب در سوخت دیزل می‌باشد.

تابلو برق ATS

از دیگر عوامل بسیار مهم تاثیرگذار بر قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی تابلو برق ATS نصب شده به روی دیزل ژنراتورها به عنوان ناظر و کنترل‌کننده اعمال بار بر روی موتور ژنراتور بوده و در مواقعی که دستگاه به صورت غیرعادی فعالیت کند. به‌طوری که ژنراتور در بهترین وضعیت ممکن به کار خود ادامه دهد و مشکلی در فرآیند تولید برق پیش نیاید. پس نتیجه می‌گیریم تاثیر نوع تابلو برق را بر کنترل عملکرد و قیمت دیزل ژنراتور یک مگاواتی نمی‌توان نادیده گرفت.  البته برای انجام همه این کنترل‌ها به صورت اتوماتیک و بدون قطعی برق، معمولاً در تابلوهای ATS از قطعات خاصی استفاده می‌شود. از جمله قطعات مصرفی در تابلو برق می‌توان به استارت و استاپ اتوماتیک دیزل وقابلیت مانیتورینگ، کنترل و تنظیم از طریق کامپیوتر یا برنامه تحت ویندوز و نشان‌گر زمان کار دیزل ژنراتور اشاره کرد.

این تابلو برق براساس تنظیمات قبلی می‌تواند به صورت اتوماتیک تمامی وضعیت را کنترل و در حالت عادی قرار دهد.این تابلو برق براساس تنظیمات قبلی می‌تواند به صورت اتوماتیک تمامی وضعیت را کنترل و در حالت عادی قرار دهد.

 

محصولات مرتبط:

دیزل ژنراتور لوول

دیزل ژنراتور موتورسازان تبریز

مقالات مرتبط:

تولید کننده دیزل ژنراتور

رنج دیزل ژنراتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس