راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

قیمت دیزل ژنراتور دائم کار به نسبت کارکرد هایی که دارد

سوخت مورد نیاز دیزل ژنراتور دائم کار

با توجه به نحوه کارکرد دیزل ژنراتور ها می توان آنها ها را در سه دسته مختلف دسته بندی کرد؛ دائم کار، پرایم، آماده به کار. عملکرد و قیمت دیزل ژنراتور دائم کار با دیزل ژنراتور اصلی تقریبا مشابه هستند و هر دو به عنوان یک منبع اصلی برق استفاده می شوند که برای مدت زمانی طولانی کار می کنند. تنها تفاوت بین دیزل ژنراتور دائم کار و اصلی این است که دیزل ژنراتور دائم کار برای کار مداوم همراه با بار ثابت استفاده می شود و دیزل ژنراتور اصلی برای کار مداوم همراه با بار متغیر استفاده می شود.

موارد استفاده از دیزل ژنراتور دائم کار

دیزل ژنراتورهای دائم کار بیشتر برای مکان های دور افتاده که دسترسی آسانی به جریان برق شهری ندارند مناسب می باشد. قیمت دیزل ژنراتور دائم کار برای این مکان ها، با توجه به وظیفه مهمی که بر عهده دارد مناسب می باشد. در مکان هایی مثل؛ معدن ها، عملیات نفت و گاز، ساخت و ساز، کشتی ها و … بسیار کارآمد می باشند. همچنین دیزل ژنراتور دائم کار برای مکان هایی که دسترسی محدود به جریان برق  دارند مناسب است.

انواع مدل دیزل ژنراتور دائم کار
انواع مدل دیزل ژنراتور دائم کار

ویژگی هایی که باید در دیزل ژنراتور دائم کار موجود باشد

  • سیستم خنک کننده
  • سیستم تمیز کننده هوا
  • توان خروجی
  • سرعت بالا

مزایا استفاده از دیزل ژنراتور دائم کار

با توجه به کارکرد مهمی که این دستگاه دارد فقط یک مشکل دارد و این است، که قیمت دیزل ژنراتور دائم کار به نسبت برق مصرفی اصلی بیشتر است. دیزل ژنراتورهای دائم کار با استفاده از مواد سخت و سنگین ساخته شده اند، دارای سیستم خنک کننده می باشد که باعث کاهش گرمای موتور داخلی می شود. این دستگاه ها به طور مداوم کار می کنند و جریان برق را تولید می کنند.

نحوه کار کردن دیزل ژنراتور دائم کار
نحوه کار کردن دیزل ژنراتور دائم کار

اهمیت دیزل ژنراتور دائم کار در صنعت

هرچند که قیمت دیزل ژنراتور دائم کار بالا هم باشد، ولی نقش حیاتی و مهم در مشاغل صنعتی بخصوص در مکان های دور افتاده دارد. سایر مکان های تجاری، تولیدی و صنعتی به منبع تغذیه جریان برق زیادی برای انجام تولیدات و کارهای خود نیاز دارند، در این مواقع در مکان های دور افتاده که دسترسی به جریان برق شهری وجود ندارد، استفاده از دیزل ژنراتور دائم کار بسیار کارآمد خواهد بود. همچنین تولیدات و روند کار این مکان ها با وجود دیزل ژنراتور دائم کار هیچگاه متوقف نخواهد شد.

قیمت دیزل ژنراتور دائم کار
قیمت دیزل ژنراتور دائم کار

توان خروجی دیزل ژنراتور دائم کار

دیزل ژنراتور های دائم کار معمولا خروجی های متفاوتی را در مدت زمان مختلف ارائه می دهند. این دستگاه ها مجهز به کلید خودکار هستند که در صورت قطع شدن جریان برق به صورت کاملا خودکار شروع به کار می کند و با توجه به توان مورد نیاز خروجی های مختلفی خواهند داشت.

خرید دیزل ژنراتور دائم کار

قبل از خرید دیزل ژنراتور، بسیار مهم است که هدف خود را از خرید این دستگاه و میزان خروجی که نیاز دارید را مشخص کنید. قیمت دیزل ژنراتور دائم کار ممکن است بالا باشد ولی کارکرد های بسیار خوبی دارد. بعضی دیزل ژنراتور ها برای مواقع آماده به کار و بعضی ها به طور مداوم کار می کنند، اگر قطعی برق به طور مکرر در مدت زمان طولانی اتفاق می افتد و یا اینکه دسترسی کامل به برق ندارید خرید دیزل ژنراتور دائم کار گزینه ای بسیار مناسب می باشد.

سرعت دیزل ژنراتور دائم کار

به طور معمول دیزل ژنراتور ها ۱۸۰۰ دور در دقیقه کار می کنند اما دیزل ژنراتور های دائم کار دارای تعداد دور کمتر در دقیقه هستند، با این حال قیمت دیزل ژنراتور دائم کار گران تر است. ژنراتور های دائم کار با ظرفیت بزرگ با ۱۲۰۰ دور در دقیقه و ظرفیت های کوچک با ۹۰۰ دور در دقیقه طراحی و تولید می شوند. طول عمر این دستگاه ها فوق العاده بالا می باشد.

سخن پایانی

دیزل ژنراتور دائم کار نقش مهمی در انواع مشاغل دارد و با وجود کارایی های زیادی که دارند، قیمت دیزل ژنراتور دائم کار هرچند هم زیاد باشد، بسیار مناسب است. حتما هنگام خرید به هدف های خود از کار کردن با این دستگاه توجه داشته باشید تا با هزینه های اضافی خرید مواجه نشوید

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور ولوو پنتا

دیزل ژنراتور سدک

مقالات مرتبط

توجه به نکات کلیدی خرید دیزل ژنراتور دست دوم

راهنمای خرید دیزل به همراه انواع آن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس