راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت موتور برق دیزلی کارکرده

قیمت موتور برق دیزلی کارکرده

دیزل ژنراتور وسیله ای پر کاربرد برای مکان های فاقد برق است که از آن به عنوان منبع اضطراری در صورت قطعی برق شبکه ها استفاده می کنند. هزینه ژنراتور ها معمولا از ۳ میلیون شروع می شود، اما قیمت موتور برق دیزلی کارکرده کمتر است، چون دست دوم می باشد.

البته برخلاف تصور عموم، دیزل ژنراتور دست دوم می تواند عملکرد خوب و قوی داشته باشد. اما چگونه دیزل ژنراتور دست دوم با کیفیت را خریداری کنیم؟ همانطور که گفتیم دست دوم بودن یک وسیله به معنای خراب بودن آن نیست و بستگی دارد این وسایل را از کجا خریداری کنید. راد دیزل دستگاه و تجهیزات دست اول، کم کارکرد و کارکرده را به فروش می رساند که قیمت موتور برق دیزلی کارکرده در آن به صرفه است و کیفیت مناسبی دارند.

دیزل ژنراتوردیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور ترکیبی از  یک موتور دیزل و یک ژنراتور الکتریکی است که در کنار هم انرژی الکتریکی تولید می کنند. موتور دیزل احتراق تراکمی، به گونه ای طراحی شده است که برای کار بتواند از سوخت دیزل استفاده کند، البته نوع دیگری هم وجود دارد که از سایر سوخت ها استفاده می نماید. کاربرد ژنراتور ها بیشتر برای مکان هایی هست که برق ندارند، ولی برای تامین بار اضافی شبکه و ارسال برق به شبکه ها (برق رسانی) هم کاربرد دارد. قیمت موتور برق دیزلی کارکرده نسبت به ژنراتور دسته اول کمتر است و آن هم به دلیل دست دوم بودن آن می باشد.

در دیزل ژنراتور، برآورد اندازه مناسب برای جلوگیری از کم شدن بار یا کمبود توان خیلی مهم است که بستگی به الکترونیک مدرن و  همچنین بارهای غیر خطی دارد. سایز کردن دیزل ژنراتور کار تخصصی است و به تجربه زیادی نیاز دارد تا با توجه به آن سایز، دستگاه بهینه انتخاب شود؛ عده زیادی این کار را از طریق نرم افزار ها انجام می دهند. مجموعا دیزل ژنراتور ها در مکان های بدون دسترسی به شبکه (برق) مورد استفاده قرار می گیرند.

اجزاء دیزل ژنراتور

یک موتور برق دیزلی، از چهار اجزاء اصلی برخوردار است که این بخش ها شامل موارد زیر است:

 • موتور دیزل یا Engine
 • ژنراتور (موتور برق) یا Generator
 • شاسی دیزل ژنراتور و تانک سوخت روزانه
 • تابلو برق اصلی یا تابلو حفاظت کنترل

ویژگی های موتور برق دیزلی

 • با استفاده از این وسیله، هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش می یابند.
 • با استفاده از این وسیله، علاوه بر اینکه نیازتان برطرف می شود، هزینه هایتان هم کمتر می شود؛ چون هم سوخت کمی مصرف می کند و هم قیمت سوخت آن کم است.
 • قیمت موتور برق دیزلی کارکرده به صرفه می باشد.
 • و در آخر ژنراتور های دیزلی عمر تقریبا طولانی دارند و در برابر فشار مقاوم می باشند، جالب است بدانید که هدف ساخت این وسیله مقاومت زیاد آن در برابر فشار است.

راهنمای خرید نمونه های دیزل ژنراتور کارکردهراهنمای خرید نمونه های دیزل ژنراتور کارکرده

معایب استفاده از موتور برق دیزلی

 • موتور برق ها صدای زیادی را تولید می کنند.
 • و نکته آخر هم این است که هزینه های زیادی را باید وقف راه اندازی آن کرد.

پس در جواب اینکه موتور برق دیزلی بخرید یا نه؛ باید گفت که جواب آن بستگی به نیازتان دارد.

قیمت موتور برق دیزلی کارکرده

توجه داشته باشید که عوامل زیادی روی قیمت دیزل ژنراتور تاثیر می گذارد و آن را افزایش یا کاهش می دهد. البته خیلی مهم است که قبل از خرید دستگاه مورد نظر، در مورد آن اطلاعات کسب کنید. سپس در مورد قیمت آن پرس و جو کنید و در نهایت اقدام به خرید نمایید. اما عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت موتور برق دیزلی کارکرده آن عبارت است از موارد زیر:

 • میزان کارکرد و عملکرد دستگاه
 • نوع دستگاه
 • میزان سلامت اجزای داخلی دستگاه
 • برند سازنده

معایب دیزل ژنراتورمعایب دیزل ژنراتور

سخن پایانی

دیزل ژنراتور وسیله ای پر کاربرد برای انتقال برق در شبکه ها و تامین بار اضافی شبکه ها است که از یک موتور دیزل و ژنراتور برخوردار است. علاوه بر موارد بالا، عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت موتور برق دیزلی کارکرده می تواند شامل نوع دستگاه، نوع برند، میزان مصرف انرژی، میزان مصرف سوخت و نوع موتور باشد. برای خرید موتور برق دیزلی کارکرده هم به شما راد دیزل را پیشنهاد می کنیم، چون ارائه دهنده انواع دیزل ژنراتور کارکرده، کم کارکرده و دست اول است.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت موتور برق دیزلی کارکردهعوامل تاثیر گذار بر روی قیمت دیزل ژنراتور

 

محصولات مرتبط:

لوازم یدکی دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور دست دوم

مقالات مرتبط:

مزایا و کارکرد موتور برق بنزینی

قیمت موتور برق دست دوم بر اساس میزان کارکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس