راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

قیمت ژنراتور برق دیزلی

مقدمه

ژنراتورهای دیزلی، که با موتورهای کم مصرف ساخته ‌شده‌اند، بهترین انتخاب برای افرادی هستند که به نیرویی مطمئن، و با طول عمری بالا، از ژنراتور برقشان، نیاز دارند. قیمت ژنراتور برق دیزلی نسبت به سایر انواع ژنراتورها، با توجه به تمایل پذیری دیزل و نیاز کم این ژنراتورها به تعمیر، ارزان‌تر است. اگر شما به دنبال یک ژنراتور برق مطمئن، مقرون به صرفه، و با طول عمری بالا هستید، بیش از این تامل نکنید و ژنراتورهای برق دیزلی را انتخاب کنید. در ادامه متن به بررسی بیشتر این ژنراتورها و نیز معیارهای قیمت‌بندی آنها می‌پردازیم تا بتوانید با دانشی کامل اقدام به خرید این ژنراتورها کنید.

ژنراتور دیزلی چیست؟

ژنراتور دیزلی نوعی تجهیزات است که از آن برای کاربردهایی که نیاز به نیروی بیشتر دارند و برای عملیات‌های متوالی، استفاده می‌شود. آنها سوخت را از طریق احتراق دیزل، به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. این نوع از سوخت، در مقایسه با سوخت‌هایی دیگر مانند گازوئیل، در دمای بالاتری می‌سوزد، از این رو موثر‌تر است و نیروی بیشتری را برای ژنراتور تامین می‌کند. ژنراتورهای دیزلی به نگهداری منظمی نیاز دارند تا به درستی عمل کنند.

ژنراتورهای دیزلی نوعی تجهیزات برای تولید نیرو هستند.

ژنراتورهای دیزلی چطور کار می‌کنند؟

در ابتدا، هوا وارد ژنراتور می‌شود تا زمانی که فشرده شود، و بعد از آن سوخت دیزلی تزریق می‌شود. ترکیب این فرآیندها، یعنی فشرده شدن هوا و تزریق سوخت دیزلی، در نتیجه باعث تولید گرمای شدیدی می‌شود که باعث سوختن سوخت می‌شود. به این طریق، احتراق آغاز می‌شود و باعث می‌شود تا ژنراتور شروع به کار کند. بدین ترتیب، ژنراتور شروع به تولید انرژی مورد نیاز برای توزیع، با توجه به تجهیزاتی که به آن متصل شده‌اند و یا مکانی که نیرویش را تامین خواهد کرد، می‌کند.

قابل توجه است که ژنراتورهای دیزلی می‌توانند به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گیرند، و می‌توانند تا ساعت‌ها، هفته‌ها، یا به طور ساده، تا زمانی که برق اصلی برگردد، روشن بمانند. بدین منظور باید مطمئن شوید که به طور مناسبی پر است، تا بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد. از آنجا که این نوع ژنراتورها مدت طولانی‌تری کار می‌کنند، به نگهداری منظمی نیاز دارند تا تمامی بخش‌ها بتوانند به خوبی عمل کنند. همچنین مهم است که به موتور ژنراتور نیز توجه کنید، آن را به خوبی تعمیر و روغن کاری کنید، به این دلیل که به صورت متوالی برای مدت طولانی کار می‌کند، و نیاز به این نگهداری‌ها برای تضمین کارایی آن دارد.

این ژنراتورها نیاز به نگهداری منظمی دارند.

این ژنراتورها نیاز به نگهداری منظمی دارند.

قیمت ژنراتور برق دیزلی نسبت به سایر ژنراتور‌ها اقتصادی‌تر بوده و برای مواردی مناسب است که محل اصلی، منبع تغذیه‌ای برای قطعی‌ها و با بهره‌ وری بالا برای نیروهای بالا مانند صنایع بزرگ، می‌باشد. به عبارت دیگر، دیزل بسیار جالب است به این دلیل که سوختی است که کارایی بهتری دارد، که بسیار مهم است، مخصوصا در این چنین مواردی که بهره‌وری و کارایی، الزامی است. این دیزل است که محرک ژنراتور است، به این دلیل که باعث احتراق سوخت می‌شود. این عمل موجب حرکت محور اصلی می‌شود، که باعث می‌شود تا انرژی مکانیکی به الکتریکی تبدیل شود، و با کمک دینام، ژنراتور دیزلی شروع به کار می‌کند.

قیمت ژنراتورهای برق دیزلی و عوامل موثر بر آن

در رابطه با قیمت ژنراتور برق دیزلی، گران‌ترین بخش هر ژنراتور دیزلی، دیزل آن است. قیمت این دیزل‌ها براساس توان، برند، و کارخانه سازنده طبقه‌بندی می‌شود. گران‌ترین دیزل‌ها، با توجه به شهرت، که در بازارهای جهانی و داخلی موجود هستند، شامل پرکینز انگلستان، کامینز انگلستان، و ولوو سوئد هستند. که البته قیمت دیزل‌های ولوو با توجه به بازه بسیار کوچکتری که دارند، بین 100 تا 700 کیلو ولت آمپر، نسبت به دو نوع دیگر دیزل‌ها کمتر است. با توجه به این که موتورهای کامینز در کارخانه‌های هند و چین نیز تولید می‌شوند، قیمت آنها نسبت به هم نوعان انگلیسی خود کمتر است. برخی از آنها نیز تنها در کارخانه‌های هند و چین تولید می‌شوند و به همین سبب از قیمت پایینی برخوردار هستند. کم قیمت‌ترین دیزل‌ها نیز سایر برندهای چینی هستند. آنها قیمت‌ها و کیفیت متنوعی دارند.

از این ژنراتورها برای منابع تغذیه در صنایع بزرگ می‌توان استفاده کرد.

از این ژنراتورها برای منابع تغذیه در صنایع بزرگ می‌توان استفاده کرد.

از جمله موارد دیگری که بر قیمت ژنراتور برق دیزلی تاثیر دارند، می‌توان به ژنراتور، تابلو کنترل، و متعلقات جانبی مانند باطری، اگزوز، شاسی و غیره اشاره کرد. ژنراتورها موثرترین عامل بر قیمت ژنراتورهای دیزلی، بعد از موتور دیزل، هستند. آنها نیز همانند موتورها، براساس برند و کیفیت و کارخانه ساخت دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. برای مثال ژنراتورهای برند استمفورد، که ساخت کارخانه انگلستان هستند، در مقام اول از نظر قیمت قرار دارند. بعد از آن ژنراتورهای مکالته که ساخت ایتالیا هستند در مقام دوم قرار دارند. هر دو ژنراتورها، در صورتی که در کارخانه‌های چینی و تحت نظارت کارخانه اصلی در چین، ساخته شده باشند، 5 تا 20 درصد از ژنراتورهای هم نوع اروپایی خود ارزان‌تر هستند.

دومین موردی که بر قیمت ژنراتور برق دیزلی تاثیر دارد، تابلو کنترل دیزل ژنراتور است که، در صورتی که کیفیت آن یکسان باشد، به توان دستگاه و نوع تابلو کنترل دیزل ژنراتور بستگی دارد. از انواع تابلو کنترل می‌توان به دستی، اتوماتیک، پارالل و غیره اشاره کرد که اگر بخواهیم آنها را بر اساس قیمت طبقه‌بندی کنیم، به ترتیب از بالا به پایین، تابلو سنکرون، تابلو اتوماتیک و تابلو دستی می‌باشند که این طبقه‌بندی ارتباط مستقیمی با افزایش قطعات به کار رفته در تابلو کنترل دارد. همچنین برند تابلو و کشور سازنده آن، در صورت افزایش توان دستگاه، باعث ایجاد اختلاف قیمت بالایی در قیمت ژنراتورهای دیزلی می‌شود. طبقه‌بندی این تابلو‌ها براساس قیمت با توجه به کشورهای سازنده، به ترتیب از بالا به پایین، ابتدا برندهای اروپای غربی، سپس برندهای آسیای شرقی، و در نهایت برندهای متفرقه چینی می‌باشد.

عوامل مختلفی بر قیمت آنها تاثیر دارند.

همچنین متعلقات جانبی از جمله آمپر باطری، ضخامت ورق شاسی، نوع کابل و بست ها و کیفیت آنها، نیز بر روی قیمت نهایی این ژنراتورهای برق دیزلی و طول عمر آنها تاثیر دارند.

توجه داشته باشید که مسائلی مانند محدودیت فضا، کانوپی سایلنت جهت کاهش صدا متناسب با محل نصب و غیره، از محدوده شرکت‌های سازنده خارجی به دور است و حتی خریداری برترین برندها نیز، نمی‌تواند مشکلات این چنینی شما را برطرف کند.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :  

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس