موتور برق کیفی

موتوربرق‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند که یکی از آن‌ها موتور برق کیفی است. این نوع از موتور برق به دلیل وزن کم ( حدوداً 20 کیلو گرم) و ظاهر کیف مانندی که دارد به موتور برقی کیفی شهرت یافته است. سوخت مصرفی تعداد زیادی از موتور برق‌ها بنزین است.از موتور برق‌های کیفی هیچ صدایی نمی‌شنوید زیرا قطعات صدا خفه کن در آن قرار داده شده است تا صدای موتور در حین کار، شما را آزار ندهد و در بازار تحت عنوان اینورتری نیز شهرت دارند. این محصول یکی از بهترین و قدرت‌مندترین ابزارهای است که ‌می‌تواند جریان برق مستقیم را به خوبی به جریان برق متناوب تبدیل نماید. مکانیسم مذکور که توسط موتور برق کیفی انجام می‌شود بدون کاهش سرعت موتور بوده و به بهترین حالت ممکن انجام می‌شود. لازم به ذکر است که دلیل این تبدیل، برق خارج شده مرغوب‌تر با کم‌ترین مقدار تغییر ولتاژ در فرکانس می‌باشد. معمولاً موتور برق‌های کیفی تا توان 3 هزار وات در بازار عرضه می‌شوند.

از موتور برق کیفی هیچ‌ صدای موتوری نخواهید شنید زیرا مجهز به صدا خفه کن هستند.

از موتور برق کیفی هیچ‌ صدای موتوری نخواهید شنید زیرا مجهز به صدا خفه کن هستند.

کاربردهای بی‌شمار موتور برق کیفی

موتور برق‌های کیفی برای افرادی که اهل گردش و مسافرت هستند، گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود زیرا بسیار قدرت‌مند بوده و قابل حمل نیز می‌باشد. این ویژگی یعنی قابل حمل بودن آن را می‌توان مدیون طراحی خاص و منحصر به فرد مهندسان آن باشید چرا که قابل حمل بودن این وسیله نیز به همین طراحی بستگی دارد همچنین از اینورتری به علت دارا بودن مقدار تلرانس بالا، در مراکز آزمایشگاهی، داخل کامپیوتر، درون لپ تاپ، تجهیزاتی با دقت بالا مثل: کوهنوردی، کویر گردی و غیره مورد استفاده می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که موتور برق‌های اینورتر به دلیل کم مصرف بودن در میزان سوخت، از لحاظ زیست محیطی نیز موارد مناسبی هستند. توجه داشته باشید که این موتور برق‌ها را نباید در مکان‌های سربسته و کوچک قرار دهید زیرا تولید گاز کربن دی اکسید کرده و این پدیده مسمومیت‌های شدیدی را به همراه دارد.

از موتور برق‌های کیفی در صنایع و مراکز حساس استفاده می‌شود.

از موتور برق‌های کیفی در صنایع و مراکز حساس استفاده می‌شود.

مزیت‌های استفاده از موتور برق کیفی

این موتور برق‌های بی صدا دارای مزایای زیادی هستند که در این بخش قصد داریم به آن‌ها بپردازیم.

کنترل نمودن دور نسبت به بار مصرفی آن

به طور معمول دور موتور یک موتور برق بنزینی معمولی 3600 دور در هر دقیقه می‌باشد و این مقدار همیشه ثابت است. اما در موتور برق کیفی این عدد وجود ندارد و سرعت آن بسته به نیرو مورد نیاز قابل تغییر می‌باشد. اگر بخواهیم به صورت واضح‌تر این مسئله را بیان کنیم، یعنی با افزاش بار مصرفی دور و سرعت موتور زیاد می‌شود و بالعکس.

دارا بودن صدایی بسیار کم

برترین امتیاز این موتور برقی بی صدا بودن آن می‌باشد ویژگی مذکور را موتور برق‌های معمولی ندارند. دلیل آن هم این است که در مکانیسم تولید این محصول از صدا خفه کن‌های مخصوص و مکانیسم کاهش صدا جهت جلوگیری از پخش صدای موتور استفاده شده است. لازم به ذکر است که نویز موتور برق‌های معمولی 68 الی 75 دسی بل می‌باشد این در حالی است که برای موتور برق کیفی این عدد به 53 دسی بل کاهش یافته است. وجود مواردی همچون اینورتر در درون موتور برق نام برده شده باعث تولید قدرت و سرعت‌های متناوب و همچنین کاهش صدا می‌شود. و همین مکانیسم عمر مفید دستگاه را افزایش می‌دهد و برق تولیدی را مرغوب‌تر می‌سازد.

تولید جریانات پایدار

مکانیسم به کار رفته در داخل اینورترها موجب تولید برق پایدار نسبت شده است.همچین ویژگی‌ای در انواع دیگر موتور برق‌ها وجود ندارد. جریان برق تولیدی بسیار حساس بوده و به همین دلیل برای تجهیزاتی که به نوسانات برق حساس هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تجهیزات حساس عبارتند از: لپ تاپ، انواع کامپیوتر و غیره.

مقدار کم مصرف سوخت

مکانیسم تولید موتور برق باعث شده تا مصرف سوخت در این وسیله بشدت کاهش یابد. این نوع از موتور برق‌ها به علت کم مصرف بودن و اندازه کوچک، در مناطق دور دست بسیار کاربرد دارند. میزان سوخت مصرفی آن‌ها در 1 ساعت، 25/0 لیتر می‌باشد.

دارا بودن عمری بلند و طولانی

همان طور که پیش‌تر گفتیم، به علت تغییر سرعت وابسته به بار، عمر این وسیله نیز افزایش یافته است.

موتور برق‌های کیفی نسبت به موتور برق‌های معمولی مزایای بیشتری دارند.

موتور برق‌های کیفی نسبت به موتور برق‌های معمولی مزایای بیشتری دارند.

تفاوت میان موتور برق قدیمی و موتور برق کیفی مدرن

تفاوت میان موتور برق معمولی و موتور برق های کیفی در دو عامل می‌باشد که عبارتند از: تولید صدا ( همان طور که گفته شد موتور برق‌های کیفی صدا ندارند بر خلاف موتور برق معمولی) قیمت (با توجه به نوع تکنولوژی موتور برق‌های کیفی بالطبع قیمت بالاتری نیز نسبت به انواع معمولی دارند). به طور کلی می‌توان گفت که موتور برق‌های کیفی بسیار مناسب‌تر و بهتر از موتور برق‌های معمولی هستند.

سخن پایانی

موتور برق کیفی از جدیدترین و مدرن‌ترین انواع موتور برق می‌باشد که کارایی بسیار بیش‌تری نسبت به مدل‌های قدیمی خود دارد. این نوع از موتور برق صدای آزار دهنده ندارد و در عوض قیمت بالاتری را به خود اختصاص داده است. به دلیل خوش دست بودن و وزن سبک آن در مراکز آزمایشگاهی، درون لپ تاپ و کاپیوتر و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *