قیمت ژنراتور کوچک

ژنراتور وسیله ‌ای است که در مجموعه‌های مختلفی قرار می‌گیرد و به‌موجب آن انرژی مکانیکی به برق یا همان انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود. این ژنراتورها دارای انواع مختلفی هستند که در انواع و اقسام مختلفی طراحی می‌شود و هریک کاربردهای مخصوصی دارد. ازآنجایی‌که میزان برق مصرفی در صنایع مختلف با یکدیگر متفاوت است و مصرف صنایع نسبت به مصارف خانگی و مسکونی تفاوت‌های دارد انواع ژنراتور با توان خروجی متفاوت موجود است که هر یک قیمت‌های متفاوتی دارد.  به‌همین دلیل این ژنراتورها در ابعاد کوچک و بزرگی طراحی می‌شوند و دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. کارخانه‌های تولیدکننده با توجه به درخواست بازار مصرف، موتوربرق‌های دستی کوچک برای انجام کارهای خانگی تا موتور برق‌هایی در ابعاد بزرگ‌تر برای به‌کارگیری در صنعت تولید و به بازار عرضه کرده‌اند. در طول مقاله پیش‌ رو قصد داریم شما را با قیمت ژنراتور کوچک و نکاتی پیرامون انواع این ژنراتورها آشنا کنیم.

قیمت ژنراتور کوچک و انواع آن

آنچه باید درخصوص قیمت ژنراتور برق کوچک و مشخصات آن بدانید!

پیش‌از ورود به بحث قیمت ژنراتور کوچک لازم است کمی درخصوص ژنراتورهای کوچک و کارآیی آن‌ها در مجموعه‌های مختلف بدانید.

ژنراتور کوچک یا همان ژنراتور برق خانگی با توجه ‌به توان خروجی کمی که دارند، برای مصارفی با توان کم تولید می‌شوند. این دستگاه‌ها معمولاً برای شرکت‌ها و آپارتمان‌هایی با تعداد واحد کم و محیط‌های کوچک کارآیی دارند. این ژنراتورها به‌عنوان ژنراتور اضطراری نیز شناخته می‌شوند؛ چراکه اکثراً برای پشتیبانی در زمان‌هایی که با قطع شبکه سراسری برق مواجه می‌شویم مورداستفاده قرار می‌گیرند. این ژنراتورها گازی هستند و با توجه‌ به هزینه سوخت پایین ژنراتورهای مقرون‌به‌صرفه‌ای به‌حساب می‌آیند.

قیمت ژنراتور کوچک برای مصارف خانگی

 

قیمت ژنراتور کوچک براساس نوع سوخت

ژنراتورها بسته به اینکه چه مدل‌هایی دارند، معمولا دارای قیمت‌های بسیار متنوعی هستند. از جمله این ژنراتورها باید به مدل‌های زیر اشاره کرد:

  1. گازی
  2. بنزینی
  3. دیزلی

هر یک از این ژنراتورها کاربردهای مختلفی دارند که متناسب با آن قیمت ژنراتور کوچک نیز تغییر می‌کند. بدیهی است قیمت سوخت نیز در قیمت‌گذاری نهایی این ژنراتورها موثر است.

قیمت ژنراتور کوچک تا چه حد است؟

عوامل موثر بر قیمت

قیمت این قبیل ژنراتورها کاملا به کاربردهای آن وابسته است و بر همین اساس می‌توان طیف قیمت‌های متنوعی را از این محصولات انتظار داشته باشید. دلیل اصلی آن است که به‌عنوان مثال برخی از این ژنراتورها برای مصارف خانگی کاربرد دارند و برخی دیگر برای محیط‌ها و فضاهای بزرگ‌تری همچون بیمارستان و بانک‌ها. بدیهی است میزان مصرف سوخت و کارآیی هریک از آن‌ها کاملا متفاوت خواهد بود.

از طرفی قابلیت حمل یا پرتابل‌بودن این ژنراتورها نیز مستقیما در تعیین قیمت آن‌ها موثر است؛ چراکه کارآیی آن‌ها با در نظر گرفتن این قابلیت‌ها کمتر یا بیشتر خواهد بود. حتی ژنراتورهای کوچک نیز دارای انواع مختلفی هستند که توان مصرفی و خروجی متفاوتی دارند و مستقیما در تعیین قیمت‌ها موثر است. اما مهم‌ترین عاملی که شاید بیشتر مدنظر قرار گرفته می‌شود، کیفیت این محصولات است.

هراندازه کیفیت ساخت ژنراتورها بیشتر باشد، بدیهی است که کارآیی‌های گسترده‌تری را عرضه می‌کنند و از طرفی ماندگاری بیشتری دارند. حتی اگر مصرف‌کنندگان وادار به پرداخت هزینه‌های بیشتری برای داشتن این ژنراتورها باشند، باتوجه به طول عمر مفید و بیشتر آن‌ها درواقع در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اند.

انتخاب بهترین ژنراتور برق

در مورد انتخاب بهترین ژنراتور برق باید اول مشخص کنید قیمت یا کیفیت مد نظرتان چه حد است، طبیعتاً برای هر کاری باید یک بودجه مالی در نظر گرفته شود. به‌عنوان ‌مثال ژنراتور طرح استمفورد چین پرفروش‌ترین ژنراتور است که قیمت پایین و کیفیت بالای آن برای مصرف خانگی و اداری مناسب خواهد بود. در کیفیت همه برندهای ژنراتور به کوبل و مونتاژ قطعات آن‌ها باز می‌گردد. مونتاژ قطعات اگر به روش کاملاً اتوماتیک باشد کیفیت و طول عمر ژنراتور برق بالا می‌رود.

نگاه آخر

ژنراتورهای کوچک نمونه‌ای از انواع ژنراتورها محسوب می‌شوند که برای تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی در سیستم‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند. این قطعات مکانیکی انواع بسیاری دارند که سبب تنوع چشم‌گیری در قیمت‌های آن‌ها شده است.

قیمت ژنراتور کوچک با توجه به میزان کیفیت، نوع برند سازنده، توان خروجی، انواع و مدل‌های مختلف آن بسیار متنوع است. درواقع طیف وسیعی از قیمت‌ها را شاهد خواهید بود. برای اطلاع از جدیدترین قیمت‌ها بهتر است به فروشگاه‌های مجاز و رسمی در این حوزه مراجعه کنید. همچنین فرصت دارید که به مقایسه مشخصات و قیمت‌های ژنراتورهای مختلف بپردازید و بهترین خرید ممکن را انجام دهید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *