راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

7 سؤالی که هنگام خرید موتور برق بنزینی سوپر با آن مواجه می شوید

موتور برق بنزینی سوپر

زمانی که قصد خرید موتور برق را دارید موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. نخستین مسئله ای که می بایست در خصوص آن تصمیم گیری نمایید میزان برق مورد نیاز شبکه شماست. در مراحل بعدی با توجه به دسترسی های شما به سوخت، مکانیسم های متفاوت موتوربرق، شیوه استارت آن ها و سناریوی مصرف قادر خواهید بود گزینه ایده آل خود را انتخاب نمایید. با این وجود هنگامی که برای خرید موتور برق بنزینی سوپر اقدام می کنید در مواجه با نمونه های مختلف همچنان برخی از سوالات شما بی پاسخ باقی می مانند. در ادامه، پاسخ 7 مورد از رایج ترین سؤالات مشتریان هنگام خرید ژنراتور بنزینی سوپر داده شده است.

1. موتور برق بنزینی سوپر چه نوع روغنی مصرف می کند؟

برای اغلب مدل های موتور برق بنزینی سوپر می توان از روغن موتور های W-3010، W-4015 و یا W-5020 استفاده نمود. این روغن موتور ها به سادگی در مراکز ارائه کننده سرویس های خودرو یافت می شوند و بیشترین هماهنگی را با ژنراتور های بنزینی سوپر دارند. همچنین توصیه می شود پیش از تعویض روغن یا در هنگام خریداری، دفترچه راهنمای موتوربرق بنزینی سوپر را مطالعه کنید و از فروشنده در این خصوص سؤالات خود را بپرسید.

2. یک موتور برق بنزینی سوپر معمولا چقدر روغن مصرف می کند؟

مقدار مصرف روغن در ژنراتور های بنزینی متفاوت است و به برند، مدل موتور، مدت زمان گذشته از آخرین تعویض روغن، میزان توان تولیدی ژنراتور و مدت زمان قطع برق بستگی دارد؛ بر این اساس حتماً می بایست با مطالعه کاتالوگ موتور برق بنزینی سوپر به اطلاعات فوق دست پیدا کرد. شما همچنین می توانید با تایپ برند و مدل ژنراتور خود در کادر جست و جوی گوگل از میزان مصرف روغن در ژنراتور انتخابی خود مطلع شوید.

3. برای ژنراتورهای بنزینی سوپر چه سوختی باید بریزم؟

حداقل کیفیت لازم  برای سوختن راحت بنزین و ایجاد نیروی کافی درون محفظه احتراق موتور برق بنزینی سوپر، بنزین بدون سرب با درجه بندی 95 RON یا 96 RON است. البته بنزین های با استاندارد Euro-4 نیز همان کارایی را ایجاد می کند.

بنزین بدون سرب با درجه بندی 95 RON یا 96 RON برای موتور برق بنزینی سوپر مناسب استبنزین بدون سرب با درجه بندی 95 RON یا 96 RON برای موتوربرق بنزینی سوپر مناسب است

4. آیا اتصال ارت برای موتور برق بنزینی سوپر ضروری است؟

کابل اتصال به زمین (ارت) فقط برای راه اندازی تجهیزات بسیار حساس مورد نیاز است، بنابراین برای موتور برق بنزینی سوپر که اغلب استفاده عمومی عمومی دارد چندان ضروری نیست.

5. آیا به ژنراتور بنزینی سوپر با مخزن سوخت دوربرد نیاز دارم؟

این بستگی به نحوه استفاده شما از ژنراتور دارد. یک مخزن سوخت دوربرد این مزیت را دارد که می توانید ژنراتور خود را برای مدت زمان طولانی تری بدون نگرانی در مورد پر کردن مجدد سوخت کار روشن نگه دارید. به طور مثال، مخزن سوخت استاندارد در یک موتوربرق بنزینی سوپر ممکن است بین 2 تا 4 ساعت دوام بیاورد، در حالی که یک مخزن سوخت دوربرد به شما این امکان را می دهد که تا 12 ساعت از ژنراتور خود بهره برداری کنید. این مورد بیشتر مورد توجه سایت هایی است که به برق ثابت نیاز دارند اما دور از منبع الکتریکی مستقر هستند، مانند برخی از سایت های ساخت و ساز یا معادن. شایان ذکر است که برخی از نمونه های خاص موتور برق بنزینی سوپر را می توان برای افزودن مخزن سوخت دوربرد با صرف هزینه اضافی سفارشی کرد.

مخزن موتور برق بنزینی سوپر باید با توجه به سناریوی مصرف انتخاب شودمخزن موتوربرق بنزینی سوپر باید با توجه به سناریوی مصرف انتخاب شود

6. تنظیم کننده ولتاژ خودکار (AVR) چیست؟

بسیاری از ژنراتورهای بنزینی سوپر که دارای تنظیم کننده ولتاژ خودکار هستند این امکان را فراهم می کنند تا موتور برق به صورت خودکار ولتاژ خروجی را تحت بارهای مختلف حفظ کند. سیستم های AVR برای جلوگیری از افزایش و نوسانات ولتاژ که می تواند برای سلامت تجهیزات الکتریکی متصل به شبکه ژنراتور مخرب باشد، طراحی می شوند. موتوربرق بنزینی سوپر را هم در انواع مجهز به AVR و هم فاقد AVR می توان خریداری نمود، اما پیشنهاد می شود برای تأمین انرژی الکتریکی تجهیزات حساس تر یا راه اندازی موتورهای الکتریکی ژنراتور های دارای سیستم تنظیم ولتاژ خودکار را انتخاب نمایید.

7. تفاوت بین kW و kVA چیست؟

kW و kVA هر دو از مشخصه های توان موتور برق بنزینی سوپر هستند که گاهی هر دو و یا در برخی مواقع فقط یکی از آن ها را روی موتور درج می کنند، به همین جهت ممکن است برای بسیاری از افراد مورد سؤال واقع شود. از نظر فنی، کیلووات (kW) واحد توان واقعی و کیلوولت آمپر (kVA) واحد توان ظاهری است. به زبان ساده تر kVA کل توانی است که در حال جریان است و شامل توان خالص موتوربرق بنزینی سوپر به انضمام مقدار توانی که بین منبع و بار متصل به عقب و جلو در گردش است، می باشد. توان خالصی که از منبع به بار جریان دارد، توان واقعی، کیلووات (kW) است. برای تعیین نسبت kW و kVA از فرمول زیر استفاده می شود:

x kVA = kW ضریب توان (pf)

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس