بهترین موتور برق

برای انتخاب بهترین موتور برق به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

هنگامی که مشتاقانه به دنبال خرید تجهیزات جدید برای مصارف صنعتی هستید، انجام تحقیقات دقیق ضروری است. اما قبل از اینکه برای ژنراتور برق اقدام نمایید می بایست عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. برای انتخاب بهترین موتور برق نباید فقط به چالش های امروز فکر کرد، بلکه نیازهای آینده را نیز باید در نظر گرفت.

راددیزل که یکی از پرسابقه ترین و خوشنام ترین شرکت های خصوصی در زمینه‌ی واردات انواع ژنراتور تک، ژنراتور گازسوز، دیزل ژنراتور، موتور برق و لوازم یدکی دیزل ژنراتور است که در این مقاله نکات کلیدی برای خرید بهترین موتور برق را در اختیار شما قرار می دهد.

مجموعه ژنراتور شما چقدر باید قدرت داشته باشد؟

برای اینکه بتوانید بهترین موتور برق را برای مجموعه خود انتخاب نمایید، ابتدا قدرت اسمی تجهیزاتی را که همزمان کار می‌کنند و پیک مصرف برق، به‌ویژه هنگام راه‌اندازی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، یک موتور الکتریکی می تواند تا سه برابر توان اسمی خود در هنگام راه اندازی انرژی مصرف نماید. اولین مشخصه مناسب ترین و بهترین موتور برق این است که بتواند حداکثر توان مصرف شده توسط تمام تجهیزات متصل به شبکه را تامین نماید؛ در غیر این صورت کارایی نخواهد داشت.

برای محاسبه پیک مصرف تجهیزات دارای مقاومت الکتریکی (روشنایی، تلویزیون، وسایل برقی کوچک و غیره) هنگام تعیین توان مجموعه ژنراتور باید ضریب ایمنی 30% را در نظر بگیرید. همچنین برای تجهیزات القایی (به عنوان مثال موتورهای الکتریکی)، توان اسمی آن ها را در 3 ضرب نمایید تا پیک مصرف نهایی را به دست آورید.

معمولا سازندگان مجموعه ژنراتور، توان پیوسته و حداکثر توان را روی دستگاه ها درج می کنند. برای اطمینان از تطابق موتور برق انتخابی با میزان مصرف مجموعه می توانید با مشاوران مجموعه راددیزل تماس حاصل نمایید.

اولین مشخصه بهترین موتور برق این است که بتواند انرژی مورد نیاز تجهیزات را تامین نمایداولین مشخصه بهترين موتور برق این است که بتواند انرژی مورد نیاز تجهیزات را تامین نماید

چه نوع موتوری را برای مجموعه ژنراتور خود انتخاب کنید؟

برای خرید بهترین موتور برق به نوع و قدرت آن نیز باید توجه نمود. مجموعه ژنراتورها مجهز به موتور احتراق داخلی هستند. بسته به نیاز و نوع سوختی که در دسترس دارید، می توانید بین موتورهای بنزینی، دیزلی یا گازی یکی را انتخاب کنید:

  • مجموعه ژنراتورهای بنزینی عموما جمع و جور، کم صداتر و همه کاره هستند. اغلب، این مجموعه ژنراتورها توان کمتری دارند، تا 6 کیلو وات. همچنین جریان تک فاز را ارائه می دهند.
  • دیزل ژنراتورها برای استفاده طولانی مدت یا حتی مداوم در فضای باز مناسب تر و مقرون به صرفه تر از مجموعه ژنراتورهای بنزینی با توان معادل هستند. این مجموعه ژنراتورها می توانند جریان تک فاز، سه فاز یا مختلط را ارائه دهند.
  • موتور های برق گازی نسبت به بنزین یا دیزل مقرون به صرفه تر، راحت تر و کم صدا تر هستند و آلودگی کمتری دارند. می توانند تا 12 کیلو وات جریان تک فاز یا سه فاز را ارائه دهند.

برای خرید بهترین موتور برق به نوع و قدرت آن باید توجه نمودبرای خرید بهترین موتور برق به نوع و قدرت آن باید توجه نمود

برای انتخاب بهترین موتور برق توجه به شیوه استارت آن بسیار ضروری است

مجموعه ژنراتورهای کوچکتر تا 3 کیلو وات، می توانند از یک سیستم راه اندازی دستی استفاده کنند. اگر مجبور به استفاده مکرر از مجموعه ژنراتور خود هستید، ما این نوع سیستم را توصیه نمی کنیم. موتور برق های قوی‌تر به جای استارت دستی، عموما مجهز به استارت برقی متصل به باتری هستند.

استارت دستی برای ژنراتور های پر مصرف مناسب نیستاستارت دستی برای ژنراتور های پر مصرف مناسب نیست

بهترین موتور برق برای یک مجموعه، تک فاز است یا سه فاز؟

برای مصارف خانگی تا 18 کیلو وات، به یک مجموعه ژنراتور تک فاز نیاز دارید، به استثنای برخی تجهیزات بسیار پر مصرف مانند پمپ های حرارتی. اما برای استفاده حرفه ای، تجاری و یا صنعتی احتمالاً به یک مجموعه ژنراتور سه فاز نیاز خواهید داشت.

برخی از مجموعه ژنراتورهای سه فاز مجهز به پریزهای تک فاز نیز هستند. صرف نظر از تعداد پریزها، رعایت حداکثر توان مجموعه بسیار مهم است. بنابراین همانند موارد قبل، با برآورد نیاز های حال و آینده خود قادر خواهید بود بهترین موتور برق انتخاب نمایید.

برای استفاده حرفه ای، تجاری و یا صنعتی مجموعه ژنراتور سه فاز مناسب تر استبرای استفاده حرفه ای، تجاری و یا صنعتی مجموعه ژنراتور سه فاز مناسب تر است

برای انتخاب بهترین موتور برق چه ویژگی های دیگری را باید در نظر گرفت؟

ویژگی های دیگری که می تواند به شما در انتخاب بهترین موتور برق کمک کند را در زیر ملاحظه می فرمایید.

  • سیستم تنظیم ولتاژ
  • فناوری «اینورتر»
  • سیستم خنک کننده
  • قابلیت حمل
  • سطح نویز تولید شده توسط موتور برق
  • برند و شرکت تولید کننده موتور برق
  • تجربه، دانش و سابقه عرضه کننده موتور برق در ارائه خدمات و پشتیبانی

تجربه، دانش و سابقه عرضه کننده ژنراتور می تواند در انتخاب بهترین موتور برق موثر باشدتجربه، دانش و سابقه عرضه کننده ژنراتور می تواند در انتخاب بهترین موتور برق موثر باشد

سخن پایانی

بهترین موتور برق، نه گران ترین آن ها است و نه مجهز ترین آن ها؛ بلکه بهترین موتور برق را می توان ژنراتوری دانست که در درجه نخست متناسب با سناریوی مصرفی انتخاب شده و ضمن برآورده کردن نیاز های روز و آینده، به لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه بوده و دوام و کارایی بالایی داشته باشد.

شرکت راد دیزل با عرضه برند های معتبر موتور برق و ارائه مشاوره ها و خدمات متنوع می تواند شما را در انتخاب بهترین موتور برق همراهی نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *