بهترین ژنراتور برق

مقدمه

انتخاب بهترین ژنراتور برق ، با کاربرد مد نظر شما ارتباط مستقیم دارد. آیا تنها می‌خواهید از آن برای مصارف خانگی و رسیدگی به پروژه‌هایتان در زمان بی برق استفاده کنید یا برای صنایع بزرگ و تجارتتان آن را می‌خواهید؟ هر کدام که باشد، انتخاب بهترین گزینه از بین تمامی ژنراتورهای موجود کار سختی است و باید تمامی جزییات و کاربردها را در نظر بگیرید. بدین منظور در این مقاله نکاتی جهت انتخاب ژنراتور برق متناسب با هر کاربرد نوشته شده است.

معیارهای مختلفی برای انتخاب ژنراتور برق مناسب وجود دارند.

هنگام خرید ژنراتور به چه چیزی توجه کنیم؟

می‌دانیم که مدل‌های زیادی از ژنراتورها وجود دارند، از مدل ژنراتورهای دیزلی 2 kW گرفته تا مدل‌های کوچک بنزینی، و ژنراتورهای بزرگ برای خانه، مناسب با تجهیزات حساس. چه بخواهید ژنراتوری برای برای یک مکان صنعتی خریداری کنید چه برای مصارف خانگی، این نکات به کارتان می‌آید.

-توان:

در نظر گرفتن توان قبل از خرید ژنراتور بسیار مهم است. باید دقیقا مشخص کنید که چه مقدار نیرو برای وسایل برقی که می‌خواهید استفاده کنید، لازم دارید.

-خانگی یا حرفه‌ای:

برخی از ژنراتورها اختصاصا برای مصارف تفریحی ساخته شده‌اند. سایر آنها برای محل کار مناسب‌اند.

-تجهیزات:

آیا می‌خواهید تجهیزات حساسی مانند کامپیوتر یا تلویزیون را مستقیما از طریق ژنراتور روشن کنید؟ تعداد زیادی از ژنراتورها برای این کاربرد وجود دارند.

-بنزین یا دیزل:

لازم است تا شما هنگام خرید یک ژنراتور، کلیه هزینه‌های مالکیت را در نظر بگیرید. با وجود تعداد زیادی از بهترین ژنراتورهای دیزلی و مدل‌های بنزینی در بازار، شما می‌توانید مقرون به صرفه‌ترین منبع سوختی را برای نیازهای نیرویتان تهیه کنید.

-مصارف خارج از مکان:

ممکن است بخواهید از ژنراتور برای فعالیت‌های خارجی مانند کمپ ‌زدن استفاده کنید. بنابراین باید بدانید که بهترین ژنراتور برق، و مقاوم برای شرایط مختلف آب و هوایی کدام است و آیا می‌توان در هنگام بارش باران نیز از آن استفاده کرد.

-ژنراتورهای حرفه‌ای و آماده به کار:

آیا نیاز به یک منبع نیروی پشتیبان برای خانه دارید؟ یا ژنراتوری برای مصارف حرفه‌ای در پروژه‌های صنعتی می‌خواهید؟

باید مشخص کنید ژنراتور را برای چه مواردی می‌خواهید.

توان کلی مورد نیاز شما

اگر می‌پرسید که چه سایز ژنراتوری به کارتان می‌آید، در پاسخ باید گفت که بستگی به نیاز شما دارد. باید میزان توانی که نیاز دارید تا ژنراتور تولید کند را مشخص کنید. بدون در نظر گرفتن مصارف کاربردی و خانگی، این گام بسیار در انتخاب بهترین ژنراتور برق مهم است. در این جا به چهار نکته مهم در مورد مشخص کردن توان مورد نیاز می‌پردازیم:

1-توان مصرفی وسایلی که می‌خواهید استفاده کنید را از روی برگه راهنما و یا دفترچه آنها، یا با تماس گرفتن با بخش پشتیبانی، پیدا کنید.

2-باید مشخص کنید که چه وسایلی را با هم می‌خواهید استفاده کنید، و توان مصرفی کل آنها را حساب کنید. اگر می‌خواهید هر کدام را به صورت جداگانه استفاده کنید، باید بیشترین توان مصرفی را پیدا کنید.

3-اگر وسیله‌ای توان شروعی دارد، آن را پیدا کنید. معمولا وسایلی چون اره برقی، تهویه کننده هوا، جارو برقی، فریزرها و به طور کلی، وسایلی که دارای موتور هستند، توانی مورد نیاز برای شروع به کار کردن موتور و وسیله دارند. برای بدست آوردن این توان، توان مصرفی وسیله را در سه ضرب کنید.

4-حتما توان اضافی در نظر بگیرید. اگر، برای مثال، ژنراتوری 4200 وات توان دارد، نباید به اندازه 4200 وات از آن استفاده کنید، بنابراین حتما هنگام خرید ژنراتور، 20 درصد توان بیشتر از توان مورد نیازتان را در نظر بگیرید.

حتما توان مصرفی وسایلتان را در نظر بگیرید.

آیا ژنراتوری برای مصارف خانگی می‌خواهید یا حرفه‌ای؟

برای انتخاب بهترین ژنراتور برق، باید مشخص کنید که برای مصارف خانگی می‌خواهید یا حرفه‌ای. اگر به دنبال یک ژنراتور دیزلی با کیفیت بالا یا ژنراتور بنزینی برای خانه خود می‌گردید، بنابراین ژنراتور SGS مناسب شماست. آنها برای موقعیت‌های مختلفی طراحی شده‌اند. آنها برای انجام کارهای خانگی، منبع نیروی پشتیبانی در مواقع نبود برق، یا کار کردن در حیاط خانه بسیار مناسب هستند.

اگر می‌خواهید از ژنراتور هر روز و حرفه‌ای استفاده کنید، مدل‌های مناسب زیادی وجود دارند. اگر به یک ژنراتور مناسب برای طولانی مدت و مصرف روزانه نیاز دارید، ما ژنراتور Stephill را پیشنهاد می‌کنیم. آنها از بهترین ژنراتورهای ساخت انگلستان هستند که با بالاترین استانداردها و بهره‌وری انرژی و کارایی ساخته‌ شده‌اند. آنها با موتورهای هوندا، یانمار یا لومباردینی برابری می‌کنند.

برای وسایل حساس باید ژنراتور معکوس کننده انتخاب کنید.

اگر به توان برای وسیله‌ای با پردازنده میکرو نیاز دارید، باید ژنراتورهای مناسب وسایل حساس را تهیه کنید. این به این دلیل است که این نوع وسایل به نیروی برق حساس هستند و نباید مستقیما از یک ژنراتور معمولی روشن شوند. این نوع وسایل شامل وسایل برقی مانند کامپیوترها، تلفن‌ها، تلویزیون، پرینترها، وبرخی وسایل آشپزخانه و غیره می‌شوند. یک راه حل مناسب این است که این وسایل را با استفاده از ژنراتورهای معکوس کننده روشن کنید. این ژنراتورها توان DC را به AC تبدیل می‌کنند، که در نتیجه نیروی سالم‌تری بدست می‌آید.

ژنراتور دیزلی یا بنزینی؟

ممکن است بنظر برسد که انتخاب ژنراتور دیزلی یا بنزینی برای مصارف خانگی یا حرفه‌ای فرق چندانی ندارد، اما تفاوت‌های کلیدی زیادی میان این دو نوع وجود دارد که برای انتخاب بهترین ژنراتور برق متناسب با نیازتان باید به آنها توجه کنید.

باید در مورد دوام و هزینه‌های مصرفی هر کدام به خوبی فکر کنید زیرا که کاملا متفاوت‌اند. ژنراتورهای دیزلی قیمت بیشتری نسبت به نوع بنزینی دارند. گرچه در طولانی مدت، ژنراتور دیزلی سوخت بیشتری را ذخیره می‌کند، مخصوصا اگر به دیزل قرمز دسترسی داشته باشید. در ضمن، ژنراتورهای دیزلی برای مصارف روزانه مناسب‌تر هستند.

آیا ژنراتور می‌تواند در شرایط آب و هوایی دوام بیاورد؟

دلایل زیادی برای اینکه بخواهید ژنراتور برقی را با خودتان به بیرون ببرید وجود دارد. بدین منظور باید اطمینان حاصل کنید که ژنراتور برقی مورد نظرتان توانایی مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی خاص و متفاوت را داشته باشد.

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *