انواع موتور برق‌ها

مناسب ترین موتور برق برای جوشکاری به همراه قیمت

خرید یک موتور برق یکی از دغدغه ‌هایی است که افراد جوشکار به آن اهمیت زیادی می دهند. شاید با خود فکر کنید که چه موتور برقی برای این فعالیت مناسب می باشد؟ آیا موتور برق خریداری شده می تواند طول عمر بالایی داشته باشد یا خیر؟ آیا موتور برق دیزلی بهتر است یا جوشکاری؟ برای پاسخ به تمام این سوال ها بهتر است که اول با دستگاه جوش آشنا شوید. دستگاه جوشکاری دستگاهی است که برای روشن شدن، ابتدا انرژی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می کند و جریان برق بسیار بالایی را برای انجام فعالیت های جوشکاری نیاز دارد. موتور برق برای جوشکاری دستگاهی ضروری می باشد؛ زیرا موتور برق باعث می‌ شود که این دستگاه به لوازم دیگر آسیب نرساند.

چه موتور برقی را برای جوشکاری خریداری کنیم؟

همان طور که می ‌دانید موتور برق دستگاهی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و باعث به حرکت انداختن یک وسیله می‌ شود. موتور برق هایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرند سوختشان با یک دیگر متفاوت می باشد. سوخت ها توان های این موتور برق ها را نشان می دهند و روی مصرف برق نیز تاثیر بسزایی می گذارند.  موتور برق برای جوشکاری انرژی مورد نیازی را تولید می کند‌. شاید با خود فکر کنید که به وسیله موتور برق چگونه می توانیم از دستگاه جوش استفاده کنیم؟ شما از موتور برق می توانید در مکان ‌هایی استفاده کنید که به برق دسترسی ندارید، مثلا برای جوش دادن قطعه هایی از آلاچیق خود می ‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. یکی از نکات مهمی که باید هنگام جوشکاری به آن توجه داشته باشید این است که به چه اندازه ولتاژ نیاز دارید، اگر از ولتاژ بسیار بالا استفاده کنید به دستگاه شما آسیب می زند و ولتاژ خیلی پایین هم باعث خرابی دستگاه می شود. جهت خرید این نوع موتور برق باید به ولتاژ خروجی و نوع آن دقت داشته زیادی داشته باشید.

راهنمای خرید موتوربرق‌های اورجینال

راهنمای خرید موتور برق های اورجینال

ولتاژ مناسب برای موتور برق های جوشکاری باید چه اندازه باشد؟

موتور برق ها بر اساس ولت و آمپر با یک دیگر متفاوت هستند و شما باید موتور برقی را برای دستگاه جوشکاری خود خریداری کنید که توانش از دستگاه بیشتر باشد تا بتواند تا ساعت های زیادی فعالیت داشته باشد؛ در غیر این صورت دستگاه نمی تواند فعالیت درستی از خود نشان دهد. این موتور برق را نیز می توانید بر اساس موقعیت مکانیتان نیز خریداری کنید، مثلاً اگر در یک کارگاه می خواهید از این دستگاه استفاده کنید، بهتر است موتور برق های تک فاز و سه فاز را بخرید که طول عمر بالایی داشته باشند.

قیمت موتور برق‌ها

قیمت موتور برق‌ها

نکاتی که باید هنگام خرید موتور برق برای جوشکاری بدانید

  • توان موتور برق از دستگاه بیشتر باشد: شما اگر موتور برقی را خریداری کنید که توان آن اندازه توان دستگاه باشد ممکن است که به هر دو دستگاه آسیب وارد کند؛ پس بهتر است توان موتور برق از دستگاه جوشکاری بیشتر باشد.
قیمت موتور برق ها

قیمت موتور برق ها

  • به آمپر موتور برق توجه داشته باشید: موتور برق ها در آمپر های متفاوت ساخته شده اند که هر یک از آن ها در یک صنعت کاربرد دارد. بهتر است برای جوشکاری موتور برقی را خریداری کنید که مقدار آمپر از ولت آن بیشتر است؛ زیرا اگر جریان خروجی کم باشد دستگاه نمی تواند فعالیت درستی انجام دهد. جهت خرید موتور برق برای جوشکاری بهتر است به قیمت آن نیز توجه داشته باشید؛ البته لزوما هر دستگاهی که گران قیمت است کیفیت خوبی ندارد.
موتور برق‌های گازوئیلی

موتور برق های گازوئیلی

قیمت دستگاه موتور برق

نوع موتور برق قیمت
موتور برق دوگانه ۳۱.۵۰۰.۰۰۰
موتور برق ۰.۸۵کیلو وات ۶.۳۰۰.۰۰۰
موتور برق بنزینی ۱۲.۰۰۰.۰۰۰
موتور برق بنزینی ۶.۵ کیلو وات ۲۷.۹۰۰.۰۰۰
موتور برق گازوئیلی ۲۰.۴۰۰.۰۰۰

 

سخن پایانی

موتور برق‌ها وسیله ای می باشند که یک انرژی را به انرژی دیگر منتقل می ‌کنند و در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند. جهت خرید موتور برق برای جوشکاری، باید اطلاعات کافی راجع به آن داشته باشید تا بتوانید دستگاهی مناسب با کارتان را خریداری نمایید. موتور برق ها ولت های متفاوتی دارند که هرچه ولت موتور برق بیشتر باشد توان بالاتری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع دستگاه های صنعتی می توانید با شماره تلفن های داخل سایت تماس بگیرید تا مشاوره ای کاملا رایگان را دیافت نمایید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *