انواع موتور برق گازوئیلی

بررسی موتور برق گازوئیلی و مزایای آن

مدل های مختلفی از انواع موتور برق گازوئیلی در بازار موجود است؛ تعدادی از این مدل ها به صورت پرتابل استفاده می شوند. همان طور که از نام این موتور برق پیداست، سوخت مورد استفاده این موتور برق برای تولید برق، گازوئیل است. این موتور برق کار تولید برق را به نسبت اندازه خود به خوبی انجام می دهد. به این نوع از موتور برق ها، موتور برق دیزلی هم گفته می شود. تفاوت این موتور برق ها با سایر موارد مشابه، نوع سوخت و ساختار درونی این موتورها است. انواع موتور برق گازوئیلی عملکردی مشابه دیزل ژنراتورها دارند ولی با این تفاوت که ابعاد بسیار کوچک تری نسبت به دیزل ژنراتور ها دارند.

موتور برق های گازوئيلی بی صدا

در بین انواع موتور برق گازوئیلی به دلیل سوختی که در آن برای تولید برق استفاده می شود، صدای بیشتری در مقایسه با موتور برق بنزینی دارند. صدایی که از موتور برق گازوئیلی شنیده می شود حدود 65 دسی تا 80 دسی بل است ولی صدای تولید شده از موتور برق های بنزینی حدود 65 تا 75 دسی بل است. در هنگام انتخاب موتور برق برای مکان هایی که میزان سرو صدا مهم است، باید به این نکته دقت کرد.

موتور برقموتور برق

مکانیزم عملکرد موتور برق گازوئیلی

  عملکرد انواع موتور برق گازوئیلی  به این صورت است که در ابتدا پیستون از سمت بالا به قسمت پایین در سیلندر حرکت می کند و باعث وارد شدن هوا به فضای احتراق می شود. در مرحله بعد، پیستون به سمت بالا حرکت می کند و در همین حین که سوپاپ هوا مسدود است، این عمل باعث متراکم شدن هوای داخل محفظه احتراق می شود. مرحله بعدی، مقداری گازوئیل به درون محفظه احتراق که حاوی گاز فشرده داغ است پاشیده می شود و سپس شعله ور می شود. در انواع موتور برق گازوئیلی، از سوختن، انرژی حاصل می شود که باعث حرکت پیستون می شود و عمل خارج شدن دود انجام می شود. در انتها پیستون به جهت پایین حرکت می کند و سپس سیکل از ابتدا شروع می شود.

راندمان موتور برق گازوئیلی بسیار مهم استراندمان موتور برق گازوئیلی بسیار مهم است

مزیت های موتور برق گازوئيلی

در بین مدل های مختلفی از انواع موتور برق گازوئیلی، محفظه احتراق این موتور برق ها معمولاً از جنس چدن هستند. چدن دارای مقاومت بسیار بالایی است و در صورت نگهداری درست، طول عمر موتور برق های گازوئیلی از موتور برق بنزینی بیشتر خواهد بود. سوخت گازوئیل از بنزین بسیار مناسب تر است و این موتور برق از لحاظ هزینه نیز مناسب است. میزان مصرف سوخت در انواع موتور برق گازوئیلی حدود 15 تا 25 برابر کمتر از سوخت موتور برق بنزینی می باشد. به همین دلیل این موتور برق خواهان بیشتری نسبت به موتور برق بنزینی دارد. میزان تولید آلاینده ها توسط موتور برق گازوئیلی بسیار کمتر از موتور برق بنزینی است و این موتور برق گازهایی مانند مونوکسید کربن را در حد بسیار کم تولید می کند.

امنیت در انواع موتور برق گازوئیلی از موتور برق بنزینی بیشتر است، زیرا گازوئیل در 70 درجه دچار اشتعال می شود و بنزین در 20 درجه دچار اشتعال می شود. به طور کلی راندمان موتور برق های گازوئیلی بسیار خوب و مناسب است و  مزیت های بیشتری نسبت به موتور برق های گازوئیلی دارند. در صورت محدود نبودن انتخاب از لحاظ سرو صدا، این موتور برق یک انتخاب عالی است.

کاربرد انواع موتور برق گازوئیلی

انواع موتور برق گازوئیلی از لحاظ توان خروجی موتور برق، مدل، برند و سه فاز یا تک فاز بودن آن، متفاوت هستند. از این موتور برق ها در انجام پروژه های کارگاهی استفاده می شود، برای تامین برق دیتا سنتر ها، انواع سیستم های کامپیوتری و سرور ها استفاده می شود و همچنین وظیفه تامین برق اضطراری در زمان قطع شدن جریان برق در مکان هایی که به برق نیاز جدی دارند را به خوبی انجام می دهد. این دسته از موتور برق های گازوئیلی بسیار پر کاربرد هستند و در زندگی نقش بسیار مهمی دارند.

موتور برق گازوئیلی به صورت پرتابل و قابل حمل استفاده می شودموتور برق گازوئیلی به صورت پرتابل و قابل حمل استفاده می شود

قیمت موتور برق گازوئیلی

قیمت انواع موتور برق گازوئیلی بر اساس فاکتور هایی مانند مدل، توان خروجی، میزان مصرف و برند موتور برق تعیین می شود. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر قیمت، میزان امنیت موتور برق، وزن و سر و صدای موتور است. در هنگام انتخاب موتور برق باید گزینه های مختلفی را مد نظر قرار داد و بهترین گزینه را انتخاب کرد.

 

محصولات مرتبط

موتور برق جیانگ دانگ

موتور برق دیزلی کوپ

مقالات مرتبط

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور مناسب+مزایا و معایب دیزل ژنراتور

انواع دینام مولد برق + مزایا و کارایی آن در صنایع مختلف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *