راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

انواع دینام مولد برق + مزایا و کارایی آن در صنایع مختلف

انواع دینام مولد برق

مولد به ماشینی گفته می شود که انرژی مغناطیسی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و می تواند عمل بالعکس را از خود نشان دهد. مولدبرق، انرژی الکتریسیته برق را تولید می کند که این تولید برق می تواند از قطعی روزانه برق جلوگیری کند. مولد برق دو شکل دارد؛ یکی فیزیکی و دیگری الکتریکی که هر کدام کاربرد های متنوعی دارند. انواع دینام مولد برق، ژنراتور های کوچک و بزرگ نیز دارند که در سیم پیچی ها توسط نیروی محرکه به چرخش در می آیند.شما برای آشنایی بیشتر با دیزل ژنراتور و انواع آن نیز می توانید به سایت راد دیزل مراجعه نموده و اطلاعات کافی را بدست آورید.

ژنراتور مولد برقژنراتور مولد برق

دینام مولد برق چگونه کار می کند؟

مولدها یا همان ژنراتور، برق تولید می کنند ولی به تنهایی نمی توانند انرژی الکتریکی برق را ایجاد کنند. انرژی مکانیکی در تولید برق بسیار مهم است، توربین بخار، توربین آبی و توربین بادی با یک موتور می توانند انرژی مکانیکی را در مولد برق تامین کنند.

دینام چیست؟

دینام بر اساس الکترومغناطیس برای تبدیل انرژی مکانیکی بکار می رود. می توانیم به یک نمونه دیگر مولد یعنی به موتور سیکلت اشاره کنیم؛ که در این دستگاه از مولد کوچک تری استفاده می کنند. انواع دینام مولد برق را می توان در صنایع مختلف استفاده کرد؛ زیرا این دینام ها بسیار کاربردی هستند و از آن ها در صنایع برق و آب نیز استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیش تر راجع به این قطعه، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

دینام دیزل ژنراتوردینام دیزل ژنراتور

یک‌ نمونه دینام مولد برق سیستم برق اضطراری

در دنیای امروز از برق استفاده های متنوعی می شود، اکثرا با قطعی برق زیادی مواجه می شویم که باعث مشکلاتی در ساختمان ها، مدارس و بیمارستان ها می شود؛ اما سیستم برق اضطراری این مشکل را حل کرده است. این دستگاه ها مخزن بزرگی دارند که می توانند تا ۴۸ ساعت برق رسانی کنند. انواع دینام مولد برق در صنعت خودرو بسیار پرکاربرد می باشد.

مولد دائم

این مولد در سیستم سراسری استفاده می شود و این قطعه برای فراهم کردن یک بار ثابت پیوسته برای کانال خروجی بکار می رود. این ژنراتور باری یکسان و پیوسته را تولید می نماید که با حداکثر سطح مجاز یعنی۸۷۶۰ ساعت در سال فعالیت می نماید.

دینام خودرو

دینام خودرو انواع مختلفی دارد؛ که دینام های جدید آلترناتور نام دارند. آلترناتورها در دینام های قدیمی در جریان برق خودرو کافی نبودند و اگر خودرو به مدت طولانی کار می کرد، از لحاظ برق دچار مشکل می شدند؛ اما در آلترناتور های جدید می توانیم دستگاه را به شارژ بزنیم و تا حدودی می توان گفت این مشکل رفع شده است. دینام خودرو یکی دیگر از انواع دینام مولد برق است که در بالا توضیح مفیدی درباره آن داده شده است.

دینام موجود در خودرودینام موجود در خودرو

علائم خرابی دینام در خودرو

  • چراغ های کم نور خودرو
  • خوابیدن باتری
  • صداها و بو های عجیب غریب
  • درست نکردن تسمه و دینام، اگر تسمه بیش از حد سفت یا شل بسته شده باشد، باعث ایجاد خرابی در دستگاه دینام می شود.
  • از بین رفتن زغال دینام که بر اثر زیاد کار کردن رخ می دهد.
  • سوختن سیم پیچ ها در اثر کار کردن زیاد
  • خراب شدن آفتامات: خراب شدن این قطعه باعث مشکل بزرگی در دینام می شود؛ زیرا این قطعه جریان های برق خروجی را کنترل می کند. می توانیم بگوییم که انواع دینام مولد برق شکل های مختلفی دارند و علاوه بر صنعت خودرو در صنایع دیگر نیز کاربرد فراوانی دارند.

سخن پایانی

مولد، انرژی مغناطیسی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و می تواند عمل بالعکس را از خود نشان دهد. این مولد از قطع برق روزانه جلوگیری می کند. مولد برق در دو شکل فیزیکی و الکتریکی وجود دارد که این دو شکل نیز به صورت جداگانه در این صنعت کاربرد دارند.

برق سیستم اضطراری و مولد دائم از انواع دینام مولد برق هستند که مولد سیستم اضطراری در مواقع ضروری استفاده می شود و مولد دائم در بخش های سراسری برق، مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند چیزی در حدود ۸۷۶۰ ساعت فعالیت کند. دینام خودرو یکی دیگر از انواع این دستگاه است و دینام های جدید خودرو ها، آلترناتور نام دارند که وقتی برق در این سیستم به پایان رسید، می توانیم این قطعه را به شارژ بزنیم.

محصولات مرتبط

لوازم یدکی دیزل ژنراتور

ژنراتور لینز ایتالیا

مقالات مرتبط

معرفی مولد تولید برق خانگی | چگونه یک مولد تولید برق خانگی مناسب را انتخاب کنیم؟

مزایای خرید دینام ژنراتور دسته دوم با بهترین قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس