راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

موتور برق دیزلی سه فاز چه کاربردی در صنایع دارد؟

موتور برق دیزلی سه فاز چه کاربردی در صنایع دارد؟

موتور برق دیزلی سه فاز

موتور برق دیزلی سه فاز برای کاربرهای مختلفی استفاده می شود.

استفاده از این نوع موتور برق برای کارهای مخطلف

موتور برق ها، کاربرد بسیاری دارند، با گازوئیل کار می کند و می تواند فایده بسیاری داشته باند. کار اصلی این دستگاه هایی که با گازوئیل کار می کنند، تولید برق می باشد. آن ها در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید و ارائه می شوند که هر فردی نسبت به نیاز یا شرایط خود می تواند آن ها را تهیه کند.

شاید سوالی به وجود آید که چرا نام این مدل دستگاه ها، موتور برق دیزلی سه فاز می باشد؟ باید ذکر کنیم به دلیل وجود سوخت گازوئیل در آن ها و همچنین ساختار متفاوتی که دارند، آن ها را دیزلی می نامند‌. جالب است بدانید که موتور برق های دیزلی، از نظر ساختار تفاوت بسیار بارزی با دیگر موتور برق ها دارند.

این نوع موتور برق ، از نظر توانایی و امکانات، در دسته بالاتری نسبت به هم نوعان خود قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا آن ها جزو موتور برق های پر طرفدار محسوب شوند. این مدل موتور برق ها جزو دسته موتور برق های پر صدا می باشند. البته باید ذکر شود این موضوع به دلیل وجود سوخت متفاوت گازوئیل با دیگر موتور برق ها می باشد.

موتور برق های دیزلی سه فاز می توانند به خوبی برق یک مجموعه را تامین کنند.

موتور برق های دیزلی می توانند به خوبی برق یک مجموعه را تامین کنند.

موتور برق دیزلی چه ویژگی ها و مشخصات زیادی دارد؟

این نوع موتور برق ویژگی های بسیار زیادی دارد و همین موضوع سبب شده تا امروزه اغلب افراد این مدل موتور برق ها را به نوع و مدل های دیگر ترجیح دهند. حال برخی از این ویژگی های عبارت اند از:

صدای زیاد

یکی از مشخصات بارز این مدل موتور برق ها، صدای بیش از اندازه آن ها می باشد. در واقع موتور برق دیزلی سه فاز، به دلیل وجود سوخت گازوئیل خود صدای بیشتری نسبت به بقیه مدل ها دارد. البته با وجود امکانات دیگری که موتور برق های دیزلی دارند، می توان گفت این صدا اهمیت چندانی برای افراد ندارد. در برخی از مواقع که صدا باید کنترل شود، افزاد از دیگر نمونه های موتور برق ها استفاده می نمایند. این صدای زیاد را می توان جزو معایب این نوع موتور برق هم دانست.

بدنه ساخته شده موتور برق ها از آلیاژ است.

بدنه ساخته شده موتور برق ها از آلیاژ است.

دوام و استحکام زیاد

یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات موتور دیزلی سه فاز، دوام و استحکام بسیار زیاد است. در واقع اکثر افرادی که با وجود صدای بلند او، این مدل موتور برق ها را خریداری می کنند، همین موضوع است. آن ها می توانند با قدرت عالی خود تا سال های بسیار زیادی عمر کنند و همچنین کارکرد بسیار عالی را هم ارائه دهند. آلیاژ به کار رفته در این مدل موتور برق ها، باعث افزایش طول عمر و دوام آن ها می شود.

آلایندگی کم

برای جلوگیری از کاهش مصرف بنزین، امروزه این مدل موتور برق ارائه شده اند ‌ آن ها نسبت به سوخت های کمتر آلایندگی بسیار کمی دارند و همچنین می توان از این نظر گفت، موتورهای دیزلی در رتبه بهتری قرار دارند‌.

 

موتور برق دیزلی سه فاز چه کاربردی دارد؟

این نوع موتور برق برای تولید برق استفاده می شود. اما در کل نسبت به مدل و همچنین قدرت خود، کاربردهای متفاوتی دارند. در واقع اگر بخواهیم به زبان ساده تر شرح دهیم، می توان گفت در کل موتور برق ها به نوعی یک برق اضطراری هستند که مدل موتور برق دیزلی  هم از این موضوع مستثنی نیست. آن ها با قدرت خوب خود می توانند کار تولید برق را به خوبی انجام دهند. همچنین این مدل موتور برق ها را کلا برای کارخانجات و صنعت ها استفاده می کنند.

سیستم خنک کننده در موتورهای دیزلی چه کاربردی دارد؟

در واقع نسبت به مدل های موتور برق دیزلی سه فاز، سیستم های خنک کننده هم در این دستگاه ها متقاوت هستند. اما در پاسخ به اینکه اصلا سیستم خنک کننده ها چه کاربردی دارند؟ می توان ذکر کرد این سیستم ها باعث کارکرد بهتر دستگاه می شوند و همچنین با خنک کردن آن ها، از مشکلاتی مثل داغی و… جلوگیری می کنند. سیستم های خنک کننده موتور برق دیزلی هم باعث خنک کردن موتور وصلی در هنگام کارکرد می شود و از خاموش شدن یا تولید برق نا درست جلوگیری می کند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس