موتور برق گازسوز

موتور برق گازسوز چه ویژگی هایی دارد؟ کاربرد آن در صنایع مختلف چیست؟

بهتر است قبل از اینکه ویژگی های این دستگاه را بدانید با خود دستگاه آشنا شوید تا سوال های موجود در ذهنتان برطرف شود‌. موتور برق گازی همان موتور برق گازسوز می باشد که نیاز به سوخت مصرفی شهری دارد این سوخت همان گاز شهری cng و کپسول مایع lpg می باشد. یکی از ویژگی های بارزی که این وسیله دارد این است که در مواقع اضطراری مانند قطع برق شهری از آن استفاده می‌ کنند.

موتور برق گازی چه کاربردی دارد؟

از این موتور برق ها در مکان هایی که به لوله کشی گاز دسترسی دارند استفاده می کنند مانند ویلا ها و مجتمع های مسکونی. اگر در بعضی از مواقع دسترسی به لوله کشی گاز نبود می توانید از کپسول گازی برای به حرکت در آوردن موتور برق استفاده کنید‌. این موتور برق به دلیل نوع سوخت آن کم مصرف و کم هزینه می باشد و آلودگی کمتری نسبت به دیگر موتور برق های گازی دارد یکی از موتور برق هایی که بیشترین آلودگی را ایجاد می کند موتور برق دیزلی و بنزینی می باشد. موتور برق گازسوز به دلیل عملکرد بالایی که دارد کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

موتور برق بنزینیموتور برق بنزینی

چگونگی عملکرد موتور برق گازی

موتور های بنزینی و موتور های گازی عملکرد مشابه ای دارند و عملکرد محفظه احتراق هر دو موتور به وسیله شمع انجام می شود. عملکرد این موتور گازی چهار چرخه زمانی دارد اولین مرحله با مکش هوا آغاز می شود که هوای وارد شده وارد میکسر می شود و به گاز تبدیل می شود گاز موجود در موتور بعد از متراکم شدن با بالا آمدن پیستون به وسیله جرقه شمع شروع به فعالیت می کند‌. حرکت رفت و برگشت موتور برق گازسوز تبدیل به حرکت دورانی می شود و در نهایت این حرکت دورانی ژنراتور را به حرکت در می آورد و در نتیجه برق تولید می شود. سوخت های موجود در موتور برق گازی مخلوط سوخت و اکسیژن می باشد.

موتور برق گازی ۵۰۰۰ واتموتور برق گازی ۵۰۰۰ وات

برای به حرکت در آوردن موتوربرق گازی باید چه کنیم

این موتور ها برپای گاز می باشند و فقط کافی است که موتور برق را به لوله کشی گاز یا کپسول مایع وصل کنید بعد از انجام این کار موتور برق به حرکت در می آید و در هنگام قطعی برق می توانید از آن استفاده کنید.

موتور برق گازوئیلیموتور برق گازوئیلی

اجزای موتور برق گازی

 • سنسور موقعیت دریچه گاز
 • سنسور جریان هوا
 • حس گر سرعت موتور
 • سنسور ضربه
 • حس گر دما
 • سنسور اکسیژن. موتور برق گازسوز دارای اجزای بیشتری می باشد اما سنسور های موجود در آن بیشترین عملکرد را دارند.

مزایای استفاده از موتور برق

 • ایمنی بالا:

برای بالا بردن ایمنی در این دستگاه ها سه شیر ایمنی در این دستگاه ها نصب کردند که از آتش سوزی جلوگیری می کند.

 • عملکرد سریع:

موتور برق ها به دلیل وصل بودن به گاز شهر به سرعت برق تولید می‌ کنند.

 • اطمینان بالا:

یکی از دلایلی که باعث اطمینان کاربران شده است، استفاده از منابع سوخت فسیلی مناسب و لوله کشی از گاز شهری می باشد.

 • طول عمر بالا:

سوخت مصرفی گاز در مقایسه با بقیه سوخت ها خورندگی کمتری دارد و علاوه بر این گاز آسیب کمتری به دستگاه وارد می کند که باعث طول عمر بالای این وسیله شده است. موتور برق گازسوز یکی از دستگاه های پر کاربرد در صنایع گوناگون می باشد.

 • دسترسی آسان به گاز شهری:

موتور برق گازی در جاهایی به کار می رود که منبع لوله کشی آن گازی باشد. به همین دلیل در هنگام استفاده از آن جریان سوخت و تولید برق آن قطع نمی‌ شود.

مشخصات موتور برق گازی بی صدا

موتور برق هایی مانند موتور برق دیزلی که دارای یک عایق صدا هستند باعث اذیت دیگران نمی شوند. موتور برق گازی به دلیل نوع سوخت آن دارای صدای بسیار کمی می باشد که نیازی به عایق صدا ندارد.

سخن پایانی

موتور برق وسیله ای می باشد که هنگام قطعی برق می توانیم از آن استفاده کنیم. قیمت موتور برق ها بر اساس قطعات به کار رفته در آن متفاوت می باشد. معمولاً موتور های گازسوز دارای توانایی پایین می باشند؛ به طور کلی موتور برق از ۸۰۰ وات شروع می شود و تا ۱۰ کیلو وات ادامه دارد.

محصولات مرتبط

ژنراتور گازسوز ۲۷۵۰ کاوا کاترپیلار

ژنراتور گازسوز ۲۲۵۰ کاوا کاترپیلار

مقالات مرتبط

مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور کوچک

معرفی ژنراتور برق گازی+ اجزا و مزایا آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *