قیمت دیزل ژنراتور

معرفی مزایا و مشخصات موتور برق دیزلی صنعتی

این موتور ها در انواع پروژه های کارگاهی و صنعتی به کاربرد می روند. این دستگاه با گازوئیل کار می کنند به همین خاطر گاهی به آن ها موتور برق گازوئیلی نیز گفته می شود. شرکت” پایا صنعت تجارت رادوین” در زمینه ی تجهیز و تامین انواع  دیزل ژنراتور ها و موتور های برقی از جمله موتور برق دیزلی صنعتی همواره در خدمت شما عزیزان بوده است. برای کسب اطلاع از قیمت این محصول و سایر کالاهای صنعتی با مشاوران ما در تماس باشید.

مکانیزم عملکرد موتور برق دیزلی

این موتور ها توسط تعداد سیلندر پیستونی و مراتب احتراق متناوب، دسته بندی می شوند و قدرت کار این دستگاه ها را بر حسب اسب بخار بیان می کنند. مراحل عملکرد موتور برق دیزلی صنعتی به صورت زیر است:

مرحله نخست اصطلاحا ” تنفس” نام دارد که طی آن هوا به داخل محفظه دستگاه، وارد می شود. در مرحله بعد هوا در داخل محفظه  “متراکم ” شده و سپس در مرحله سوم که مرحله “قدرت” هست، مقداری گازوئیل به درون محفظه احتراق پاشیده شده و سوخت در این مرحله آتش می گیرد این احتراق سبب تولید انرژی شده و پیستون را به سمت بالا هدایت می کند. در مرحله چهارم که مرحله نهایی هم هست با باز شدن سوپاپ مرحله” تخلیه” دود صورت می گیرد.

مکانیزم عملکرد موتور برق دیزلی صنعتی

مکانیزم عملکرد موتور برق دیزلی صنعتی

تفاوت موتور برق دیزلی( گازوئیلی ) با موتور  بنزینی

 • تفاوت در ایجاد صدا: موتور برق دیزلی به علت میزان اشتعالی که داخل آن رخ می دهد معمولا صدای بیشتری در مقایسه با موتور های برق بنزینی تولید می کند.
 • سیستم جرقه زنی: در موتور های گازوئیلی بر خلاف موتور های بنزینی شمع و سیستم جرقه زنی وجود ندارد و از قدرت گازوئیل برای ایجاد انفجار استفاده می شود.
 • پمپ انژکتور: آنچه بدیهی است این دو موتور از لحاظ نوع سوخت و سیستم سوخت رسانی نیز باهم متفاوت هستند.

 

کاهش صدای موتور برق دیزلی صنعتی

روش هایی برای به حداقل رساندن صدای ناهنجار این موتور وجود دارد:

 • ساخت محفظه های فلزی عایق که تاحدودی در کاهش صدای دستگاه موثر است. این محفظه ها کانوپی نام دارند.
 • گذاشتن دستگاه در اتاقک هایی که در فاصله هفت یا هشت متری از محل کار قرار دارند.
عملکرد محفظه کانوپی

عملکرد محفظه کانوپی

مزایا موتور برق دیزلی صنعتی

 • بالا بودن راندمان: این موتور ها به علت تراکم بالا راندمان بهتری نسبت به سایر موتور ها دارند و از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند.
 • دوام و استحکام: جنس دیواره این دستگاه از چدن است که مقاومت زیادی در برابر عوامل خارجی از خود نشان می دهد.
 • مصرف سوخت: اولا اینکه سوخت این موتور ها گازوئیل است که نسبت به بنزین قیمت کمتری دارد و ثانیا وجود سیستم تراکم سازی در محفظه احتراق آن باعث می شود حدود 10 برابر کمتر از دستگاه های دیگر به سوخت نیاز پیدا کند.
 • فواید زیست محیطی: موتور برق دیزلی صنعتی نسبت به موتور های دیگر آلایندگی کمتری و مقدار منواکسید تولیدی آن بسیار کمتر از موتور های بنزینی است.
 • درجه اشتعال: هرچه درجه اشتعال یک سوخت پایین تر باشد یعنی آن سوخت زوتر دچار احتراق می شود. این درجه در گازوئیل 80 و در بنزین 20 هست یعنی خطر اشتعال بنزین چهار برابر بیشتر از گازوئیل است. که این یعنی ایمنی کار کردن با گازوئیل به مرابتب بیشتر از بنزین می باشد. همه ی اینها باعث شده که موتور برق دیزلی صنعتی در بین صاحبان صنایع خواهان بیشتری از سایر موتور ها داشته باشد.

لزوم استفاده از سیستم خنک کاری در موتور برق

این موتور برق ها در هنگام کار گرمای زیادی تولید می کنند و گرما می تواند باعث شود اجزا موتور صدمه ببینند و عملکرد مناسبی از خود نشان ندهند. سیستم خنک سازی به کاهش دمای سیستم و متعادل نمودن آن و در نتیجه بهبود عملکرد دستگاه کمک می کند. انواع سیستم خنک سازی در موتور برق دیزلی صنعتی:

 • خنک سازی با هوا: همانطور که از اسمش پیداست پروسه خنک سازی با کمک هوا انجام می شود. هوا به کمک پنکه وارد دستگاه خواهد شد. بیشتر موتور ها به این نوع سیستم خنک سازی مجهز هستند.
 • خنک سازی با آب: در این سیستم که از آب برای خنک کردن دستگاه استفاده می شود. در این روش باید فضای کافی برای گردش آب در موتور وجود داشته باشد به همین دلیل از این روش خنک سازی بیشتر در دیزل ژنراتور ها استفاده می شود.
سخن پایانی

این موتور ها برا ساس ویژگی های فنی و برند آن در  موقعیت ها و صنایع مختلفی استفاده می شوند. برای مثال در  پروژه های کارگاهی، سیستم های ارتباطی، مراکز اطلاعاتی و … کاربرد دارند. برای اطلاع از قیمت موتور های برق دیزلی  و سایر مایحتاج صنعتی خود حتما با مشاوران ما در” پایا صنعت تجارت رادوین” در ارتباط باشید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *