موتور برق کیفی

کاربردهای موتور برق کیفی

رشد صنایع و پیشرفت تجهیزات وابسته به انرژی الکتریکی، باعث شده است تا مردم نیاز شدیدی به جریان های الکتریسیته برای راه اندازی وسایل برقی داشته باشند. همه ما می دانیم که همیشه امکان دسترسی به انرژی فعال وجود ندارد و یا ممکن است جایی باشیم که برق نباشد؛ در این مواقع می توانیم از موتور برق کیفی استفاده کنیم.

فعالیت تمام صنایع و فعالیت های دیگر وابسته به منبع انرژی و برق است. با گذر زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های تولید برق ارتقا یافته است. همچنین دنیا به سمت تولید ابزار و وسایلی رفته است که می توانیم در هر شرایطی از نعمت روشنایی بهره مند شویم.

هدف ما در این مقاله آشنایی شما با یکی از ابزارهای کاربردی است که امکان استفاده از روشنایی را در هر شرایطی برای شما آسان می کند. نام این وسیله موتور برق کیفی است. برای آشنایی با این وسیله کاربردی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

موتور برقی کیپور بنزینیموتور برقی کیپور بنزینی

منظور از موتور برق کيفی چیست؟

همه ما می‌دانیم که موتور برق برای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تجهیز شده است. موتور برق کیفی یا مسافرتی ابزاری کوچک نسبت به موتور برقی معمولی است؛ همچنین صدای کمتری تولید می کند و حمل و نقل آن بسیار آسان است. به عنوان مثال: برای افراد کوه نورد یا طبیعت گردی که مسیر طولانی را طی می کنند. و نمی توانند وسایل سنگین با خود جابه‌جا کنند، بهترین گزینه می باشد. از قابلیت های دیگر این وسیله این است که به نسبت مدل‌های مشابه خود، مصرف سوخت بسیار پایینی دارد.

انواع موتور برقی های مسافرتی موجود در بازار

موتور برق کیفی یا مسافرتی در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار یافت می شود. تفاوت موتور های برقی در شکل و طراحی آن ها است. اما اساس و کاربرد همه موتور های برقی مانند یکدیگر است.

قسمت‌های تشکیل دهنده همه آن ها مانند هم است، اما آنچه در موتور برق کیفی متفاوت است، توانر و نوع سوخت آن ها است، که در این جا می توان به موتور برقی کیپور ساخت چین که تحت لیسانس کشور کانادا است و موتور برقی هیوندا ساخت کشور ژاپن اشاره کرد. همانطور که در متن اشاره کردیم؛ اساس کار همه این موتور ها یکی است، اما آنچه که باعث تقسیم بندی آن ها به گروه های مختلف می شود، نوع سوخت مصرفی آن ها است.

موتور های برق با دو سوخت مصرفی در بازار وجود دارند: بنزینی  و گاز سوز، که استفاده از نوع بنزینی آن رواج بیشتری دارد.

موتور برقی هونداموتور برقی هوندا

نحوه عملکرد موتور برق مسافرتی

همه موتور های برقی از قسمت‌های مختلفی تشکیل می شوند مانند: بخش موتور، باک موتور برقی، تنظیم کننده ولتاژ موتور برقی و ورودی روغن. اگر بخواهیم کمی تخصصی تر در مورد تولید برق توسط موتور برق کیفی صحبت کنیم می‌توان گفت؛ زمانی که برق در دینام تولید می شود، اگر دو جریان الکتریکی AC و DC را در نظر بگیریم، با تبدیل شدن این جریان ها به یکدیگر به صورت متناوب، ما شاهد تولید جریان برق با کیفیت بالا خواهیم بود.

موتور برقی یاماهاموتور برقی یاماها

چه عواملی در خرید موتور برق کیفی تاثیر گذار است؟

همانطور که از نامش پیداست؛ این وسیله کوچک، سبک و قابل حمل است و کاربرد آن برای افرادی که طبیعت گرد هستند بسیار آسان است. مورد دیگری که  موتور برق کیفی را برای افراد جذاب می کند، میزان تولید صدا است که به نسبت موتور برقی های معمولی، فوق العاده صدای آرام تری دارد و آزار دهنده نیست.

نکته مهم در استفاده از موتور برق مسافرتی

برای استفاده از این وسیله کوچک و مسافرتی باید نکاتی را در نظر داشته باشیم. در زمان خرید باید میزان توان ژنراتور را در نظر بگیریم و اینکه برای استفاده از این وسیله در محل مورد نظر، قرار است چند لامپ یا چه دستگاهی به آن  متصل شود و از انرژی تولید شده توسط موتور برقی تغذیه کند.

با توجه به این امر، شما باید به میزان برق مصرفی و دستگاهی که قرار است با موتور برق کيفی فعال شود توجه کنید و میزان توان ژنراتور را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

سخن پایانی

برای خیلی از عزیزانی که به مکان های بدون امکانات برق و روشنایی سفر می‌کنند، تولید انرژی روشنایی جزء نیازهای اصلی است  و حمل موتور برقی معمولی به خاطر حجم زیاد و  سنگینی، سخت است. همچنین صدای بلند و آزار دهنده ای دارد. با طراحی موتور برق کیفی، این چالش ها بر طرف شده است.

از همه مهمتر، شرایط لازم برای زندگی در دنیای امروزی و از جمله ضروریات زندگی، وجود جریان مداوم برق در بین تمام صنعت ها است. لحظه‌ ای قطع شدن برق می تواند تمامی فعالیت‌ ها را با مشکل مواجه ‌کند. به عنوان مثال؛ در بخش های درمانی و بیمارستان ها، قطعی برق باعث فاجعه می‌شود. به همین دلیل با طراحی موتور های برقی صنعتی، معمولی و کیفی، دنیا به سمت رفع مشکل قدم برداشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *