راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت ژنراتور کوچک

قیمت ژنراتور کوچک

قبل از برسی المان های تاثیر گذار بر روی قیمت ژنراتور کوچک، ابتدا به تعریف ژنراتور ها می پردازیم. ژنراتور ها در واقع وسایلی هستند که انرژی مکانیکی یا محرک را تبدیل به نیروی الکتریکی تبدیل می کنند. مانند: توربین های بخار، گاز، آبی، موتورهای احتراق داخلی، توربین های بادی و حتی میل لنگ دستی.

اولین ژنراتور الکترو مغناطیسی در سال 1831، توسط دانشمند بریتانیایی مایکل فارادی، اختراع شد. امروزه ژنراتور ها تقریبا برق تمام شبکه برق را تامین می کنند.

تصویر یک ژنراتورتصویر یک ژنراتور

ژنراتور کوچک یا موتور برق

به وسیله ای که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند {معکوس کار ژنراتور} موتور برق یا الکتریکی می گویند. این محصول در بازار با نام موتور ژنراتور یا ژنراتور کوچک نیز شناخته می شود. قیمت ژنراتور کوچک بر اساس المان های مختلفی متغیر است. ژنراتور ها و موتور های الکتریکی بسیار به هم شبیه هستند.

بسیاری از موترو های برق را می توان به صورت مکانیکی، برای تولید برق استفاده کرد. غالبا نیز ژنراتور های خوبی از این روش تولید می شود.

یک ژنراتوریک ژنراتور کوچک

بخش های موتور ژنراتور

در ادامه بخش های مختلف ژنراتور های کوچک را نام می بریم و به تشریح آن ها می پردازیم.

  • موتور

مهم ترین بخش این دستگاه موتور آن می باشد. توان خروجی و سوخت مصرفی دستگاه بر اساس طراحی موتور بدست می آید. می توان گفت این بخش بر روی قیمت ژنراتور کوچک بیشترین تاثری را دارد. برای همین در انتخاب موتور ژنراتور باید به این بخش توجه ویژه ای کرد.

  • مکانیزم سوخت

این بخش از مخزن سوخت، لوله های سوخت رسان، فیلتر سوخت و… تشکیل شده است. ابتدا منبع سوخت، که محل نگهداری سوخت می باشد، به کمک لوله ها سوخت را به موتور منتقل می کند. در این بخش فیلتر جلوی ورود زباله ها را می گیرد. این کار باعث بالا رفتن راندمان و طول عمر موتور می شود. سپس در انتها انژکتور سوخت را به محفظه احتراق می برد و موتور شروع به کار می کند.

هزینه های ثانویه و قیمت ژنراتور کوچک بسیار بر وابسته به این بخش می باشد.

  • دینام

دینام از یک سری سیم پیچ ثابت رسانای الکتریسیته تشکیل شده که به آن ها استاتور گفته می شود. بخش دیگه ای دینام که برای ایجاد جریان الکترو مغناطیسی در دینام، به طور مداوم در حال چرخش به دور استاتور است را، روتور می نامند.

بخش دیگری نیز برای کنترل ولتاژ وجود دارد که به آن رگراتور ولتاژ گفته می شود. این بخش یکی از بخش های مهم است که بر اساس هدف و کاربرد ژنراتور متغیر است.

  • سیستم خنک کننده و اگزوز

یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در قیمت ژنراتور کوچک و هزینه های بعدی همین بخش است. ژنراتور ها معمولا از یک فن، خنک کننده یا هر دو استفاده می کنند. این دو المان برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و یا منترل دما در زمان کار کردن موتور، استفاده می شوند.

اگزوز نیز برای دفع گاز های مضر تولید شده در زمان کار کردن موتور مورد استفاده قرار می گیرد.

  • سیستم روانکاری

همان طور که در بخش ای قبل اشاره شد، موتور ژنراتور از بخش های متحرک زیادی تشکیل شده است. برای افزای طول عمر و عملکرد این بخش ها باید به طور مداوم روغن کاری شوند. از آنجایی که انجام این کار به طور دستی سخت و زمان بر است، ژنراتور ها از یک سیستم برای انجام اتوماتیک این کار استفاده می کنند. این بخش نیز بر روی قیمت ژنراتور کوچک بسیار تاثیر دارد.

بخش های مختلف ژنراتورهای کوچکبخش های مختلف ژنراتور کوچک

انواع موتور برق

همان طور که گفته شد ژنراتور ها بر اساس موتور و سوخت مصرفی انواع مختلفی دارند. در این بخش به معرفی بعضی از انواع این ژنراتور هت می پردازیم. این محصول از نظر سوخت مصرفی به دو گروه موتور برق یا ژنراتور بنزینی و موتور برق یا ژنراتور دیزلی تقسیم می شود.

همچنین از نظر سیستم روشن و خاموش شدن نیز به سه دسته زیر تقسیم می شوند.

  • موتور برق های هندلی
  • موتوربرق های استارتی
  • موتور برق های اتو ماتیک

موارد بالا نیز بر روی قیمت ژنراتور کوچک بسیار تاثیر گذار است.

تصویر یک ژنراتور کوچکتصویر یک ژنراتور کوچک

جمع بندی

به دلیل تنوع زیاد ژنراتور ها و قیمت های بسیار متنوع در بازار این محصول، صحبت کردن از رنج قیمتی و قیمت های دقیق ممکن نیست. از این رو در این مقاله سعی شد تا المان های مهم و تاثیر گذار بر روی قیمت ژنراتور ها معرفی و تشریح شود. با کمک این مقاله می توانید ژنراتور مناسب کار خود را انتخاب و قیمت آن را بدست آورید.

 

محصولات مرتبط

ژنراتور استمفورد پاور

ژنراتور استریم

مقالات مرتبط

کاربرد ژنراتور در صنایع مختلف

معرفی ژنراتور برق گازی+ اجزا و مزایا آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس